CNN Prima News hvězda

hvězda

Výpis příspěvků ke štítku „hvězda“

Po Horňákovi holky šílely, za ženu si vzal svou největší fanynku. Co dělá bývalá hvězda dnes?

Pavel Horňák se v osmdesátých letech proslavil jako dětský zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka. Hity Tričko, Kotě, Škola v přírodě či To se oslaví ho vynesly na výsluní tehdejší československé pop music. Stal se hvězdou, dívky po něm šílely, prodával statisíce desek, přesto se nakonec vydal úplně jinou cestou. Nutno dodat, že velmi úspěšnou.

Roj Perseid vrcholí. Experti radí, kdy a kde ideálně sledovat padající „slzy svatého Vavřince“

O víkendu bude vrcholit každoroční meteorický roj Perseid. V noci na neděli bude možné na obloze mimo města pozorovat mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní až 80 meteorů za hodinu, z toho deset až dvacet může být opravdu jasných. Za pozorováním je potřeba vycestovat daleko od měst, do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění. Uvedl to Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě.

Herečka Svátková o Croweovi: Mám ráda medvídkové typy mužů. Jako herec je geniální

Do Karlových Varů na festival přijela velká hvězda: herec Russell Crowe. Jak herečka a spisovatelka Vlastina Svátková v pořadu Oplatky se nepečou přiznala, osobně má ráda „medvídkové“ typy mužů. „Nevadí mi pupík, mám ráda zarostlé muže. Ale jako herec je geniální – herecky je Crowe můj typ,“ svěřila se. Mimo jiné prozradila, o čem bude její nová kniha.

Odešla dětská televizní hvězda. Austin zemřel v zařízení pro bezdomovce, měl se předávkovat

Tragická zpráva zasáhla v pondělí americkou filmovou a seriálovou branži. Ve 27 letech zemřela dřívější dětská hvězda Austin Majors. Mladík, který se proslavil například v seriálech NYPD Blue nebo Jak jsem poznal vaši matku, žil v zařízení pro bezdomovce, kde také zesnul. Podle amerických médií se zřejmě předávkoval fentanylem. Rodina je zdrcená, na Austina vzpomíná jako na milujícího a laskavého člověka.

Chcete se vydat ke hvězdám? Žádný problém, stačí navštívit Planetárium Praha

Oblohu plnou hvězd nemusíte ve Stromovce pozorovat pouze po setmění. Pokud se toužíte vydat na dobrodružnou výpravu napříč vesmírem a prozkoumat tajemství hvězd či planet, nebo si vyzkoušet jízdu po povrchu Měsíce či Marsu, neměli byste při procházce Královskou oborou vynechat návštěvu Planetária, kde vás u vchodu přivítá nepřehlédnutelný modul Apolla 13.

Dechberoucí snímek: Webbův teleskop zachytil majestátní Sloupy stvoření v Orlí mlhovině

Jeden z nejznámějších snímků dalekého vesmíru, který zobrazuje takzvané Sloupy stvoření v Orlí mlhovině, se po 27 letech dočkal nové verze. Velkolepé sloupce prachu a plynů zachytil po svém předchůdci Hubbleově dalekohledu do detailu vesmírný teleskop Jamese Webba. Snímky zveřejnila Evropská kosmická agentura (ESA) a americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).