Ibiza

Výpis příspěvků ke štítku „Ibiza“

Nová hrozba pro starý kontinent: Západonilský virus se do Evropy dostane za 48 hodin

Odborníci varují před virem západonilské horečky, který může způsobit i smrtelná onemocnění. V Evropě se za poslední týden nakazilo 31 lidí, převážně Řeků. Nebezpečný virus, který přenáší komáři, se může kvůli silným vzdušným proudům rozšířit ze severní Afriky na Ibizu za 48 hodin, informuje britský deník Express. Nemocí přenášených komáry bude podle odborníků v budoucnu přibývat.

„Horečka lámající kosti“ trápí oblíbený středomořský ostrov. Úřady varují turisty před riziky

Španělské úřady vydaly varování pro turisty, kteří plánují letní dovolenou na ostrově Ibiza na Baleárech. Mohou se nakazit horečkou dengue, kterou přenášejí komáři a je známa též jako „horečka lámající kosti“, protože může způsobit lidem velké bolesti. Úřady potvrdily, že v poslední době se tam infikovalo několik německých turistů, informoval web Skynews.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Po roce skrývání v Německu zatkli možného strůjce aféry, která položila vládu

Údajný strůjce aféry kolem bývalého předsedy rakouských Svobodných Heinze-Christiana Stracheho byl po roce skrývání zatčen v Německu. Informoval o tom rakouský deník Die Presse. Aféra otřásla alpskou zemí a v květnu 2019 vedla k pádu koaliční vlády lidovců se Svobodnými. Julian H. čelí obvinění z nezákonného pořízení zvukové a obrazové nahrávky politika na španělském ostrově Ibiza a rovněž z obchodu s téměř třemi kilogramy kokainu.

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Devatenáctiletý instalatér Brad Duff ze skotského města Dundee navštívil v neděli večer svého kamaráda Reeceho Lornieho. Když pokročila noc, opilý tandem se zničehonic rozhodl, že si koupí letenky na Ibizu. Za pár hodin už si kamarádi užívali party na španělském ostrově. Pak přišlo ráno. A Brad v kocovině zjistil, že kvůli výletu přišel nejen o dost peněz, ale i o přítelkyni.