CNN Prima News Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou

Výpis příspěvků ke štítku „Jablonec nad Nisou“

Řidič na přechodu v Jablonci smetl dva lidi. Auta tu jezdí strašně rychle, kritizují místní

23. ledna 2023 17:36

Policisté v Jablonci nad Nisou vyšetřují nehodu, při které osobní auto srazilo dva lidi. Muž a žena přecházeli přes přechod pro chodce, ale řidič už nestihl zabrzdit. Oba zraněné tak museli záchranáři transportovat do nemocnice. Místní upozorňují, že jde o rizikové místo, kde v minulosti pod koly aut skončilo už několik chodců.

Dusno na mítinku Babiše v Liberci: Dav krotila policie. Není to příjemné, říká Monika

20. ledna 2023 12:00

Prezidentský kandidát a šéf hnutí ANO Andrej Babiš přijel ráno do Liberce, kde v pátek pokračuje ve volební kampani před druhým kolem voleb. Po 9:00 dorazil k nádraží, kde ho obklopil dav desítek lidí – odpůrců i příznivců. Současně se ozývalo skandování „Babiš na Hrad“ a „Pavel na Hrad“. V centru Liberce pak musela zasahovat i policie, která oba tábory krotila. V Jablonci nad Nisou se bývalý premiér kvůli odpůrcům nedostal ani na náměstí a z města odjel.

Rychlá dohra školního dramatu v Jablonci: Muž, který ohrožoval ředitelku pistolí, zná trest

13. ledna 2023 20:33

Soud rozhodl o případu muže, který ve středu napadl ředitelku základní školy. Při konfliktu, který se odehrál ve školní budově, měl ukázat, že má u sebe střelnou zbraň. Policisté ho obvinili z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování a ve zkráceném řízení ho poslali k soudu, který už ho stihl potrestat. „Muž dostal podmíněný trest – jeden rok se zkušebním odkladem na dva roky. Rozsudek je pravomocný,“ uvedl Jaroslav Kneř, mluvčí Okresního soudu v Jablonci nad Nisou.

Novinka České mincovny: Nejen prohlídka ale i ražba mincí ve virtuálním světě

22. prosince 2022 17:31

Stále ještě hledáte dárek pro své blízké, kterým byste je potěšili pod stromečkem? Zkuste jim zařídit prohlídku v České mincovně. Vydat se lze do Jablonce nad Nisou, kde si zájemci mohou zblízka prohlédnout jedno z nejstarších řemesel u nás - ražbu mincí. Ovšem Česká mincovna aktuálně představuje novinku, která cestu za poznáním umění starých mincmistrů většině národa výrazně zkrátí. V pražské prodejně v Havelské ulici si ho můžete prohlédnout ve virtuální realitě. Což z návštěvy mincovny rázem dělá unikátní dárek i pro mladší generace.

Lékaře Bartáka propustili z vězení. Byl zavřený za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak

22. září 2022 12:22

Okresní soud v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek podle webu iRozhlas rozhodl o podmíněném propuštění lékaře Jaroslava Bartáka z vězení se zkušební dobou na sedm let a dohledem. Verdikt ale není zatím pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na stížnost. Lékař si ve věznici Rýnovice odpykává dvanáctiletý trest za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak, do jeho vypršení mu zbývá zhruba rok. Barták je nadále v roli obžalovaného v navazující kauze, kdy podle obžaloby ve vězení plánoval vraždy a vydírání. Vinu od počátku odmítá.