CNN Prima News Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou

Výpis příspěvků ke štítku „Jablonec nad Nisou“

Nekompromisní boj proti HHC rozčílil prodejce. Policie mi vzala i to legální, zuří obchodník

Ministerstvo zdravotnictví dalo pokyn k zátahu na prodejce HHC. Pracovníci z hygienických stanic a také inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) následně během března vyrazili do 2 500 kamenných prodejen a e-shopů. Kontroloři přitom spolupracovali s policisty, kteří nekompromisně zabavovali vše, co jen připomínalo HHC.

Střelba na strážníka v Jablonci: Vyhrocený spor ukončili až policisté se samopaly a štíty

Až policisté ozbrojení samopaly v neděli ukončili vyhrocenou situaci v Jablonci nad Nisou. Důvodem byly sousedské spory, jež vyvrcholily střelbou ze vzduchovky na strážníka, který přijel konflikt řešit. Na zahradu rodinného domu následně vtrhly přivolané posily. Podle informací redakce CNN Prima NEWS uniformovaní muži odvezli dvě osoby v poutech.

V Česku přibývá 17letých řidičů. Mnozí chtějí auto i vlastnit, mezi úřady ale panuje chaos

V Česku už mají nově řidičák stovky sedmnáctiletých šoférů. Za volant zatím smějí jen v doprovodu mentora. O novinku je velký zájem. Jenže se ukazuje, že zákonodárci nemysleli úplně na všechno. Někteří sedmnáctiletí řidiči totiž chtějí auto nejen řídit, ale i vlastnit. A úředníci se nemohou shodnout na tom, zda jim to povolit. Reportér CNN Prima NEWS oslovil tři registry vozidel a dostal tři zcela odlišné odpovědi. Do věci se nakonec na podnět redakce vložilo ministerstvo dopravy, které slíbilo postup úřadů sjednotit.

V jablonecké nemocnici hořelo. Desítky lidí před plameny unikly, zasahovali hasiči

Aktualizováno

V areálu nemocnice v Jablonci nad Nisou ve středu dopoledne hořelo. Oheň vzplál ve třetím podlaží jedné z provozních budov, kde je kuchyně. Z objektu zasaženého požárem bylo evakuováno 40 lidí. Dva z nich hasiči zachránili s použitím masek, potvrdila pro CNN Prima NEWS zastupující mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Petra Knížková. Nikdo z nich nebyl zraněn a ani se nenadýchal kouře, uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Oheň se podařilo rychle lokalizovat, chodu samotné nemocnice, lůžkové části ani pacientů se událost nedotkla. Okolnosti vzniku požáru policie zjišťuje, škoda podle předběžných odhadů přesáhne milion korun.

Protest zemědělců v Jablonci skončil fiaskem. Místo desítek traktorů přijelo jen 12 strojů

Výjezdní zasedání vlády v Jablonci nad Nisou doprovázelo ve středu troubení traktorů. Nespokojení zemědělci přišli se svými požadavky i za premiérem Petrem Fialou (ODS). Farmáři tvrdili, že už mají dost slibů, ale nakonec opět se slibem odešli. Celkovému dojmu z protestu navíc nepomohl ani fakt, že místo zamýšlených několika desítek traktorů přijelo jen 12 strojů.

Svou tetu uškrtil a kleštěmi vytrhl zuby, rozhodl soud v Liberci. Muž dostal výjimečný trest

Krajský soud v Liberci ve středu uložil výjimečný trest 25 let vězení dvaapadesátiletému muži, který zavraždil svoji pětasedmdesátiletou tetu. Před půl rokem ji Tomáš Páv uškrtil v jejím bytě v Jablonci nad Nisou, poté jí kleštěmi vytrhl několik předních zubů ze žlutého kovu a ukradl šperky, za něž dostal zhruba 7 300 korun. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný na vyhlášení nepřišel a státní zástupkyně i obhájkyně si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.

Recidivista z Jablonecka udusil tetu a vytrhal jí zlaté zuby. Mám debilní povahu, hájil se

Liberecký soud začal projednávat případ brutální vraždy seniorky v Jablonci nad Nisou. Recidivista Tomáš P. podle obžaloby uškrtil svou tetu, sebral jí cennosti a kleštěmi vytrhl zlaté zuby. K líčení se však nedostavil. V trestním rejstříku má těžké ublížení na zdraví či mnohočetné brutální znásilnění servírky. Podle obžaloby mu hrozí i výjimečný trest.