CNN Prima News Jakub Nakládal
Jakub Nakládal

Jakub Nakládal

reportér CNN Prima NEWS

Je krajským reportérem pro Jihomoravský kraj a autorem článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Jako válka. Lidi nedaleko Brna vyděsilo testování pyrotechniky v areálu bývalé základny

Bylo to jako začátek třetí světové války. Tak popisují lidé v Brně a okolních obcích testování pyrotechniky v areálu bývalé raketové základny. Přes osm hodin v kuse se z ní ozývaly detonace, které připomínaly válečné filmy. Zatímco organizátor akce tvrdí, že úřady byly o akci s předstihem informovány, starosta obce Mokrá-Horákov tvrdí opak. O celý případ se již zajímá policie i báňský úřad.

V Brně začali stavět multifunkční halu za miliardy. Černá díra na peníze, zlobí se opozice

V Brně začala stavba multifunkční haly. Jde o aktuálně největší strategický projekt v moravské metropoli, přijde na bezmála šest miliard korun a sloužit má primárně hokeji a kultuře. Podle opozice to bude „černá díra na peníze“, naproti tomu vedení Brna věří, že si zařízení na svůj provoz vydělá. Pokud ale vykáže ztrátu, bude se dotovat z městského rozpočtu.

Oheň byl vidět z pláže, hotel asi shořel. Ušli jsme kilometry pěšky, líčí evakuovaní Češi

Nulová komunikace s delegáty, úprk v plavkách a kilometrové pochody na evakuační místa. První Češi, kteří unikli ohnivým plamenům na ostrově Rhodos, popsali chaos během evakuace oblíbeného řeckého letoviska. Mnozí z nich museli nechat na místě své osobní věci, v některých případech si turisté nestihli sbalit ani cestovní doklady. Krušné chvíle zažívali také příbuzní evakuovaných Čechů. „Strašné nervy to byly. Volali jsme cestovní kanceláře, zkoušeli jsme se spojit s dcerou. Když se nám ozvala, ulevilo se nám, na letiště se dostala na vlastní pěst,“ vylíčila se slzami v očích jedna z Češek reportérovi CNN Prima NEWS.

Tady se v létě nejvíc bourá. Experti ukázali silniční Mordory, kde se nepozornost nevyplácí

Nejen úterní tragická nehoda na dálnici D2 by měla být pro řidiče upozorněním, aby byli při cestách na dovolenou opatrní. Data české kanceláře pojistitelů totiž ukazují, že na některých tuzemských hlavních tazích je během letních měsíců riziko nehody mnohonásobně vyšší než ve zbytku roku. Experti dále uvedli, kde se na nejvytíženějších komunikacích nejvíce bourá a v čem tkví nebezpečí v těchto místech.

Cestující popsala děsivou srážku autobusů na D2: Sjela jsem pod sedačku, vše létalo nad hlavou

Pondělní zásah u nehody dvou autobusů na dálnici u Brna vnímají záchranáři jako jeden z nejnáročnějších za posledních deset let. Detaily bouračky pro CNN Prima NEWS přiblížila Mona Adgariová z Nepálu, která seděla v předních řadách jednoho z autobusů: „ Hrozná rána. Všechno, co bylo za řidičem, mi přelétlo nad hlavou.“ Během tragické srážky na dálnici D2 zemřel jeden člověk – šofér vozidla hromadné dopravy. Dalších téměř 80 cestujících utrpělo zranění. Co bylo příčinou neštěstí, zatím není jasné. Desítky cizinců skončily v nemocnicích.