CNN Prima News James Bond

James Bond

Výpis příspěvků ke štítku „James Bond“

Slavná Bond girl pro Showtime: Dalton je skvělý herec. Koho by jako agenta 007 brala teď?

Na všechny milovníky Jamese Bonda čeká v prosinci velké překvapení. Slavná výstava Bond in Motion totiž míří do Česka a přiveze ikonická auta, vznášedla a špionážní vychytávky agenta 007. Tiskové konference se zúčastnila i Bond girl Maryam dʼAbo, která pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS popsala, jaké bylo natáčení Dechu života po boku Timothyho Daltona.

Opravdový James Bond. Agent 007 vznikl podle hrdiny, který za války zachránil 4 500 lidí

Před 110 roky se narodil Patrick Dalzel-Job. Svéhlavý hrdina a dobrodruh, podle něhož Ian Fleming vymyslel Jamese Bonda. Statečný britský mariňák, skvělý lingvista a parašutista zachránil za druhé světové války 4 500 lidí před jistou smrtí, stejně jako Bond prý uměl lyžovat pozadu, řídit miniponorku a byl schopen provést nejriskantnější seskoky padákem.

Family Business Week představí osobnosti rodinného podnikání světového formátu

Family Business Week, událost, která v České republice v rámci rodinného podnikání nemá co do formátu a rozsahu obdoby, zveřejnil vystupující hosty i kompletní program prvního ročníku. V týdnu od 5. do 9. června 2023 nabídne podstatná témata rodinného byznysu, workshopy, diskuze a přednášky s majiteli rodinných firem a dalšími hosty. Hlavní hvězdou události bude Sandy Loder, člen páté generace dynastie Flemingů, která stojí za jmény jako Stonehage & Fleming a James Bond. Záštitu akci poskytl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Family Business Week: Evropské trendy v rodinném podnikání

Zažijte den, ze kterého budete čerpat po celý rok.Tak zní motto největší události věnované rodinným firmám v ČR Family Business Week, která podporuje rodinné podnikání. V týdnu od 5. do 9. června se uskuteční série setkání rodinných firem z vybraných regionů a hlavní událostí pak bude celodenní FBW Summit za účasti inspirativních osobností z českých i zahraničních rodinných firem. Jednou z nich je i Sandy Loder, světově vyhledávaný kouč pro NextGen v rodinných firmách, mimochodem člen 5. generace dynastie Flemingů, jež si spojujeme s proslulým Jamesem Bondem nebo Giovanna Gregori, výkonná ředitelka FBN Italy a členka řídícího výboru European Family Business.

Vzácný pohled do Titanicu. Badatelé zveřejnili záběry přímo ze ztroskotané lodi

Více než 100 let po nárazu Titanicu do ledovce a jeho potopení byly zveřejněny vzácné videozáznamy zachycující vrak zaoceánského parníku na dně Atlantiku. Jedinečné záběry, které natočil Oceánografický ústav ve Woods Hole (WHOI) jen několik měsíců poté, co průzkumníci v roce 1985 trosky nalezli, snímají loď včetně její slavné přídi, paluby a vybavení.

Zemřel autor kultovní znělky Jamese Bonda, britskému skladateli bylo 94 let

Ve věku 94 let zemřel v pondělí britský skladatel Monty Norman, navždy spjatý s filmovými dobrodružstvími Jamese Bonda. Norman před 60 lety složil původní znělku filmového agenta 007, která v té či oné podobě doprovázela všech 25 snímků série. Informace o úmrtí se objevila na Normanově oficiální webové stránce. Černobílou fotografii usmívajícího se skladatele doprovází oznámení: „Se zármutkem přinášíme zprávu, že Monty Norman 11. července 2022 zemřel po krátké nemoci.“