CNN Prima News James Bond

James Bond

Výpis příspěvků ke štítku „James Bond“

Mazlíčci Alžběty II. mají novou majitelku. Vévodkyně z Yorku sdílela dojemný snímek

16. října 2022 18:38

Alžběta II. byla proslulá láskou ke psům plemene Welsh Corgi, a tak si po smrti nejdéle vládnoucí panovnice řada lidí pokládala otázku, co se stane s jejími milovanými mazlíčky. Do opatrovnictví je získala její blízká přítelkyně a exmanželka prince Andrewa Sarah, vévodkyně z Yorku. Ta u příležitosti svých narozenin sdílela dojemný snímek.

Zemřel autor kultovní znělky Jamese Bonda, britskému skladateli bylo 94 let

11. července 2022 20:07

Ve věku 94 let zemřel v pondělí britský skladatel Monty Norman, navždy spjatý s filmovými dobrodružstvími Jamese Bonda. Norman před 60 lety složil původní znělku filmového agenta 007, která v té či oné podobě doprovázela všech 25 snímků série. Informace o úmrtí se objevila na Normanově oficiální webové stránce. Černobílou fotografii usmívajícího se skladatele doprovází oznámení: „Se zármutkem přinášíme zprávu, že Monty Norman 11. července 2022 zemřel po krátké nemoci.“

Na Bonda jsem herecky neměl. Role padouchů mi platily nájem, glosuje kariéru Julian Glover

7. května 2022 11:08

U záporných rolí nezačínal, ale vynesly mu ohromnou slávu. A také mu platily nájem, jak sám říká. Britský herec Julian Glover se může pyšnit kariérou protkanou rolemi padouchů i sofistikovanějšími postavami. Indiana Jones, Star Wars, bondovka. To všechno má Glover za sebou. O roli agenta 007 dokonce jeden čas usiloval, ale nakonec ho předstihl věhlasný Roger Moore, na kterého v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná.

Historik: Pobožný pistolník si z gestapa dělal legraci. Film o Morávkovi by trumfl i Bonda

21. března 2022 15:18

Václavu Morávkovi se říkalo Pobožný pistolník, ve druhé světové válce patřil spolu s Josefem Mašínem a Josefem Balabánem k největším hrdinům domácího odboje. Pouštěli se do neuvěřitelně odvážných akcí, Němci z nich byli zoufalí. Přesně před 80 lety ale gestapáci Morávka přece jen dostali. Historik Vilém Čermák v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že konec jednoho ze Tří králů vypadal trochu jinak, než jsme si vždycky mysleli.