CNN Prima News Jan Graubner

Jan Graubner

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Graubner“

Manželství pro všechny? Zástupci církví přešli do protiútoku, vydali nesouhlasné prohlášení

Velké vášně vzbuzuje v české společnosti projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek. Nyní „přešlo do protiútoku“ hned několik zástupců českých církví. V otevřeném dopise hájí manželství striktně jako svazek mezi mužem a ženou. Rovněž jsou přesvědčeni, že takové označení nelze nikdy předefinovat.

Dobrý křesťan Babiš. Může jeho náboženské procitnutí oslovit věřící? Cíl je jiný, říká expert

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) se může ucházet o hlasy věřících. Zejména na Moravě je velký počet lidí, které by mohl mobilizovat z táborů neúspěšných kandidátů. Pro CNN Prima NEWS to řekl sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík. Politolog Jan Kubáček se ale domnívá, že náhlý příklon Andreje Babiše k náboženství nebude mít pro druhé kolo voleb větší vliv.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.