CNN Prima News Jana Černochová

Jana Černochová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Černochová“

Za nadzvukové letectvo zaplatíme 216 miliard korun, rozhodla vláda. První F-35 budou za 6 let

Na udržení a rozvoj českého nadzvukového letectva bude do roku 2036 vyčleněno 215,8 miliardy korun. Program, který obsahuje vyčíslení výdajů na letectvo na příštích 13 let, ve středu schválila vláda. Kromě nákupu 24 letounů páté generace F-35 za 150 miliard korun, který vláda schválila na konci září, částka zahrnuje například náklady na pronájem nyní používaných gripenů. Informovalo o tom ministerstvo obrany.

Česko už moc nemá co Ukrajině poslat, řekla Černochová. Mají to kompenzovat vývozní licence

V zásobách armády už není mnoho vojenského materiálu, který by Česko mohlo poslat Ukrajině. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to v neděli řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Firmy ale dostávají vývozní licence, materiál za desítky miliard korun do Ruskem napadené země putoval právě od soukromých podniků a dárců, uvedla. Ukrajinský diplomat Jevhen Perebyjnis také prozradil, že země našla kandidáta na post nového velvyslance v Česku.

KOMENTÁŘ: Černochová nepochopila rozdíl mezi antisemitismem a kritikou Izraele

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) zpod studené sprchy oprávněné domácí kritiky za kontraproduktivní výlevy na sociálních sítích o konfliktu Stát Izrael versus Hamás utekla na Ukrajinu. Budiž jí přičteno k dobru, že uctila památku československých vojáků bojujících po boku těch sovětských za druhé světové války, aniž do historie tahala současné dění.

Černochová je válečný štváč, tvrdí Okamura. Kvůli ní prý Saúdové zrušili schůzku se Síkelou

Rakousko je vynikajícím příkladem vyspělé země, která dělá pragmatickou zahraniční politiku. Nemají válečného štváče, jako je Jana Černochová (ODS). V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to v debatě o ceně energií prohlásil předseda SPD Tomio Okamura. Kvůli výrokům ministryně obrany podle jeho slov Saúdská Arábie zrušila schůzku s ministrem průmyslu Jozefem Síkelou (za STAN), který se chystal dojednávat energie pro Českou republiku. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) připomněl, že se návštěva pouze posunula.

Jste odpornej člověk! Nevíte, která bije, nebo jste v deliriu, křičel Okamura na Černochovou

V ostrou hádku se zvrhla debata během mimořádné schůze Poslanecké sněmovny. Předseda SPD Tomio Okamura se totiž tvrdě obul do ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Nazval ji odpornou osobou kvůli jejím výrokům vůči jeho opozičnímu hnutí. Podle něj by měla ve své funkci okamžitě skončit. Šéfky rezortu obrany se pak zastal Jan Bartošek (KDU-ČSL), který Okamurovi ostrý výpad vrátil.

Ženy a kanony nejdou dohromady, říká Jandák k Černochové. Výrok o OSN nadzvedl i Tlustého

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se postarala o pořádný rozruch. Za vším stojí jediný post členky vlády na sociálních sítích, podle které by Česko mělo kvůli rezoluci OSN, vyzývající k humanitárnímu příměří mezi teroristickým hnutím Hamás a Izraelem, z uskupení vystoupit. Její vyjádření zaujala i některá světová média. Jak ho komentují čeští bývalí vrcholní politici?

Černochová není ministryní ptáčků. Večer by si měla zamykat mobil do trezoru, říká Klempíř

Jana Černochová (ODS) by si měla po osmé hodině večer zavírat telefon do trezoru, rýpl si do ministryně obrany kvůli jejímu vyjádření o odchodu Česka z OSN politický marketér Oto Klempíř. V Partii PLUS na CNN Prima NEWS řekl, že Černochová není „ministryní ptáčků v lese“ a měla by se proto podobným projevům vyhnout. Kontroverzního příspěvku ministryně na sociální síti X se naopak zastal komentátor Martin Schmarcz, podle něj se nyní rozčilují hlavně „fouňové a mravokárci“.