reklama
CNN Prima News Jana Černochová

Jana Černochová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Černochová“

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

PŘEHLEDNĚ: Nejžhavější kandidáti na ministry. Jak bude vypadat vláda Petra Fialy

3. listopadu 2021 19:38

Jednání koalic Spolu a PirSTAN o vládě se po úterní dvanáctihodinové schůzi posunula kupředu. Nový kabinet by měl mít 18 členů, z nichž šest postů včetně premiéra připadne ODS, tři lidovcům a dva TOP 09. Zbylých sedm míst si rozdělí Piráti a Starostové, pravděpodobně poměrem čtyři křesla pro STAN a tři pro Piráty. I když konkrétní personální zastoupení zatím lídři koalic nechtějí prozradit, redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací a spekulací odhadla, jak by mohla nová vláda vypadat.

Bartoš v preferenčních hlasech pohořel, přebil ho i Lochman. Nejvíc se kroužkoval Rakušan

9. října 2021 23:08

Letošní volby do Poslanecké sněmovny výrazně ovlivnilo zaškrtávání preferenčních hlasů, doplatil na něj třeba Ivan Bartoš. Šéf Pirátů jich obdržel pouze něco přes 14 tisíc, mnohem víc si vysloužila třeba i dvojka středočeské kandidátky PirStan Ondřej Lochman. Pro srovnání: Andrej Babiš byl zakroužkován v 38 277 případech, vůbec nejúspěšnější byl v této disciplíně Vít Rakušan s 59 792 preferenčními hlasy.

Pirát Lipavský: Od Orbána bychom se měli co nejvíc distancovat. Ničí média

29. září 2021 20:44

Od maďarského premiéra Viktora Orbána bychom se měli politicky distancovat, řekl v předvolební debatě na CNN Prima NEWS pirátský poslanec Jan Lipavský v souvislosti s jeho návštěvou v Česku. Mimo jiné i kvůli nevpuštění některých zahraničních novinářů na středeční tiskovou konferenci. Hovořil také o „tahání Orbánových způsobů do Česka“. Narážel tím na utiskování menšin či ovládání médií.

Mocnosti jsou bohaté nevěsty. Nelezme jim pod sukni, vyzýval ve speciálu 360° Šlachta

29. září 2021 20:12

Jak ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS, většina Čechů uprchlíky spíše odmítá. Nechtějí je především voliči Volného bloku, Přísahy, SPD, KSČM, ale i vládního hnutí ANO. Ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovali na téma bezpečnosti a migrace Jana Černochová (Spolu), Jan Lipavský (PirSTAN), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci).

Výsledek ankety: Kdo vás nejvíce přesvědčil v předvolební debatě o migraci

29. září 2021 20:09

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bylo tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovali Jana Černochová (Spolu), Jan Lipavský (PirSTAN), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Ani v tomto případě nechyběla divácká anketa. Kdo vás nejvíce přesvědčil?

Komentátoři: S únikem informací má problém celé Česko. Z BIS je děravá služba

23. srpna 2021 12:10

Komentátoři Petr Kolář a Petr Hartman se ve vysílání CNN Prima NEWS pustili do Bezpečnostní informační služby (BIS). Prezident Miloš Zeman o víkendu prohlásil, že ho vysoce postavený důstojník BIS před několika lety informoval, že jeho blízcí spolupracovníci jsou odposloucháváni. „Co je to za tajnou službu? Je to spíše děravá služba,“ kritizoval Kolář.

reklama