CNN Prima News Jana Černochová

Jana Černochová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Černochová“

Emocionální Černochová. Slova o útoku na Polsko může zneužít ruská propaganda, varuje Peksa

16. listopadu 2022 23:59

Na úterní výbuch rakety v Polsku reagovala řada politiků. Vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o „prokázaném dopadu ruských raket“ bylo ale například podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) nebo kandidáta na prezidenta Petra Pavla ovlivněné emocemi. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že by mohlo dojít ke zneužití ruskou propagandou.

Omluvte se nám, požadují Rusové kvůli raketě v Polsku. Zacharovová si rýpla do Zelenského

16. listopadu 2022 18:40

Rusko bylo z mnoha různých stran během úterního večera a noci osočováno, že raketu, která dopadla na území Polska a zabila dva lidi, vypálili jeho vojáci. Američané i polský prezident Andrzej Duda ale později uvedli, že šlo nejspíše o ukrajinskou protileteckou střelu, která byla zřejmě vypálená proti ruské raketě letící na ukrajinské území. Sami Rusové od začátku jakákoliv obvinění odmítali, nyní ale přidávají i urážky a vlastní obvinění.

Balšínek ostře k Černochové: Měla by uklidnit emoce a vydávat prohlášení s větší znalostí

16. listopadu 2022 18:03

Některé výroky šéfky rezortu obrany Jany Černochové (ODS) jsou v její funkci nevhodné. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl novinář Dalibor Balšínek. Reagoval tak na slova ministryně, že raketu, jež dopadla na území Polska, považovala prokazatelně za ruskou. Balšínek s komentátorem Miroslavem Koreckým kromě aktuálního dění v souvislosti s dopadem rakety na polské území zhodnotili také prezidentskou kampaň Danuše Nerudové.

Zemanův postoj k rodině Mašínů? Ubožák, vyznamenal otce, poblil syny, kritizoval Topolánek

29. října 2022 06:59

Zaslouží si bratři Mašínové státní vyznamenání, či nikoliv? Někteří lidé mají členy antikomunistické skupiny z 50. let za vrahy, jiní zase za hrdiny. Prezident Miloš Zeman ani letos návrhu na vyznamenání Josefa Mašína ml. a jeho bratra Ctirada nevyhověl. Zato jejich otci udělil rovnou Řád Bílého lva, tedy nejvyšší státní vyznamenání. Dosluhující hlavu státu za to ostře zkritizoval expremiér Mirek Topolánek.

Tričko „F*ck you, Putin“ oblékl po Černochové i Kalousek. Politologové mají výhrady

14. října 2022 06:58

Tričko s nápisem „F*ck you, Putin“ od sbírky Dárek pro Putina oblékla další veřejně známá osoba. Po ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a jaderné fyzičce Daně Drábové tak učinil i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Někteří politologové ale obzvlášť v případě Černochové zmiňují, že takové chování pro člena vlády není zrovna vhodné. Část veřejnosti i další politici naopak jasné gesto vymezení se proti ruské invazi podporují, a to i přes vulgární obsah.

Chystáme změnu předpisů. Posílíme ochranu strategických objektů, řekla Černochová

9. října 2022 15:22

Ministerstvo obrany podle jeho šéfky Jany Černochové (ODS) chystá změnu předpisů, která by umožnila účinnější ochranu kritické infrastruktury v ČR kvůli ruské agresi na Ukrajinu a snaze oslabovat zbrojní průmysl v zemích, které pomáhají Ukrajině. Ministryně to v neděli uvedla v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Chtěla by například posílit pravomoci vojenské policie a zpravodajské služby. Pro větší ochranu objektů chce využít vojáky, kteří nyní pomáhají s ochranou hranic kvůli nelegální migraci.

Česká flotila na Baltu a pivovod do Královce. Podívejte se na nejlepší vtipy ke Kaliningradu

5. října 2022 19:22

Na začátku stál ojedinělý žert, který ovšem vyvolal až neuvěřitelnou lavinu bez konce. Polského vtipu o anektování ruské Kaliningradské oblasti se ve velkém chytli Češi, kteří stále prokazují, že jejich lidová tvorba nezná mezí. Na internetu jsou k nalezení už desítky vtipů či humorných koláží a rozhodně to nevypadá, že by se blížil útlum. K celé akci se vyjadřují rovněž politici, kteří drží nastavenou laťku.

Dugin podal trestní oznámení na Černochovou. Ruskému nacionalistovi pomáhá český expolitik

4. října 2022 21:37

Ruský ultranacionalistický ideolog Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou z ODS. Učinil tak prostřednictvím advokáta a bývalého senátora i poslance za ČSSD Jiřího Vyvadila. Dugin ministryni viní z údajné podpory a propagace terorismu kvůli výrokům o smrti jeho dcery Darji Duginové. Ta zemřela během srpnového atentátu. Černochová v reakci uvedla, že ji trestní oznámení nechává klidnou. Vyvadila označila za vlastizrádce.

Vláda navýší peníze obraně. Ukrajina nám ukázala proč, řekl Fiala a pochválil Černochovou

15. září 2022 09:46

Premiér Petr Fiala s ministryní obrany Janou Černochovou (oba ODS) si při čtvrteční bilanční schůzce potvrdili cíl dávat dvě procenta HDP na obranu v roce 2024 místo původně plánovaného roku 2025. Ruská invaze na Ukrajinu podle premiéra ukázala, že si kabinet po nástupu správně stanovil obranu a modernizaci armády jako své priority. Ocenil, že za dobu působení Černochové ve funkci se podařilo aktivitu ministerstva zvýšit a rozhýbat nákupy.