reklama
CNN Prima News Ještěd

Ještěd

Výpis příspěvků ke štítku „Ještěd“

Šlo nehodě lanovky zabránit? Už v létě byla rozbitá, tvrdí svědek. Zaměstnanci nesouhlasí

3. listopadu 2021 10:29
Aktualizováno

Co předcházelo tragické nehodě lanovky na Ještědu? Tuto otázku si nekladou jen odborníci, kteří incident vyšetřují, ale i místní či příbuzní zemřelého průvodčího. A i když vyšetřování případu teprve začalo, zdroj deníku MF Dnes přišel s novou informací. Podle něj byla lana zchátralá už letos v létě. Bývalí i současní zaměstnanci lanovky to ale odmítají.

Tři hodiny těžkých manévrů. Hasiči z Ještědu odstranili vrak spadlé kabiny lanovky

2. listopadu 2021 14:12

Drážní hasiči za pomoci vyprošťovacího tanku vytáhli v úterý z prudkého svahu na Ještědu vrak spadlé kabiny lanovky. Potřebovali na to zhruba tři hodiny. Zatím je kabina na Pivovarské stezce, odkud bude za pomoci jeřábu naložena na valník. Uskladní ji zatím v areálu Českých drah v Liberci, a to i pro případ, že by ji potřebovali vyšetřovatelé, řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Bezpečnost českých lanovek. Jsou namístě obavy z opakování tragédie na Ještědu?

2. listopadu 2021 09:44

Nedělní tragická nehoda, kdy se na Ještědu utrhla kabina lanovky, by neměla otřást důvěrou v české lanové dráhy, shodují se oslovení experti. Přesto pro ně tragédie, při které zemřel jeden člověk, zůstává záhadou. Připomínají pečlivé kontrolní procesy, kterými musí české lanovky procházet, a bezpečnost dokládají také vzácností obdobných nehod v tuzemsku.

Proč se zřítila lanovka na Ještěd? Nikdo nemluví o možné sabotáži, upozorňuje expert

1. listopadu 2021 09:56
Aktualizováno

Policie vyšetřuje nedělní pád lanovky na Ještěd pro podezření z obecného ohrožení. Při tragické nehodě zemřel strojvedoucí, druhá kabina se třinácti cestujícími a průvodčím zůstala viset ve vzduchu. Přesná příčina ještě není známá. Prezident Asociace lanové dopravy Jakub Juračka v Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že by se při vyšetřování nemělo zapomenout ani na možnou sabotáž.

První svědectví tragédie na Ještědu: Obrovská rána, pak letěl vrtulník. Měli jsme štěstí

31. října 2021 22:56

Velká rána. Dolů jsme šli pěšky, pak jsme slyšeli vrtulník. Tak popisují svědci tragickou nehodu lanovky na Ještěd. Jedna z kabin se v Liberci zřítila, při neštěstí přišel o život její průvodčí. Příčinou bylo zřejmě prasklé tažné lano. Z druhé kabiny, která zůstala po nehodě stát asi 15 metrů nad zemí, museli záchranáři evakuovat 14 lidí.

U lanovky na Ještěd prasklo tažné lano. Smrtelnou nehodu vyšetřuje policie

31. října 2021 14:11
Aktualizováno

Na liberecké lanovce na Ještěd došlo v neděli odpoledne k tragické nehodě. Po pádu kabiny směřující dolů zemřel strojvedoucí, který byl jejím jediným pasažérem. Informoval o tom mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Celkem 14 cestujících včetně strojvedoucího z protijedoucí kabiny, která nespadla, záchranáři evakuovali. Tito lidé nebyli zraněni a byli v péči psychologů. Policie oznámila, že pád lanovky vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení.

reklama