CNN Prima News Ještěd

Ještěd

Výpis příspěvků ke štítku „Ještěd“

Černí energetičtí pasažéři. Vlekaři zasněžují Ještěd, přestože je stále poměrně teplo

12. října 2022 08:51
Aktualizováno

Vlekaři na Ještědu čelí velké kritice kvůli zasněžování. Díky unikátní technologii už týden vyrábějí technický sníh, přestože teploty jsou stále poměrně vysoké. Firmu, která sjezdovky na městských pozemcích provozuje, teď opoziční politici označují za černého pasažéra, který zbytečně plýtvá elektřinou. Vlekaři se brání, že bez sněhu fungovat nemohou.

Historie, umění i luxus v jednom. Proč je Liberec ideálním místem pro dovolenou v Česku?

6. července 2022 00:08

Kdo by neznal ikonický pohled na Liberec rozprostírající se pod Ještědem. Jenže severočeské město nabízí mnohem víc než jen toto panorama. Zklamaní odtud neodjedou nadšenci do historie, architektonických památek ani dobrodruzi, kteří rádi stráví celý den na túrách. A po náročném dni můžete využít pohodlné zázemí Pytloun Grand Hotelu Imperial.

Konečně na lyžích. V Česku začala zimní sezóna, do Krkonoš dorazily tisíce lidí

11. prosince 2021 19:53

Dostatek sněhu, uhrnuté sjezdovky i tratě a hlavně lyžaři. Do českých hor dorazila zima. V některých českých horách tento víkend začala lyžařská sezóna. Vlekaři mohli díky nízkým teplotám minulých dní uměle zasněžovat, ale pomohlo i sněžení tento a minulý týden. Rozjely se vleky například v Krkonoších, ale i na Vysočině nebo na libereckém Ještědu.

Šlo nehodě lanovky zabránit? Už v létě byla rozbitá, tvrdí svědek. Zaměstnanci nesouhlasí

3. listopadu 2021 10:29
Aktualizováno

Co předcházelo tragické nehodě lanovky na Ještědu? Tuto otázku si nekladou jen odborníci, kteří incident vyšetřují, ale i místní či příbuzní zemřelého průvodčího. A i když vyšetřování případu teprve začalo, zdroj deníku MF Dnes přišel s novou informací. Podle něj byla lana zchátralá už letos v létě. Bývalí i současní zaměstnanci lanovky to ale odmítají.