CNN Prima News Ještěd

Ještěd

Výpis příspěvků ke štítku „Ještěd“

Budoucnost lanovky na Ještěd je po nehodě nejistá. Lidé bojují za její výjimečnou podobu

Vraťte lanovce na Ještěd její původní podobu, žádá petice, kterou už v Liberci podepsaly stovky lidí. Lanovka nejezdí od tragické nehody z podzimu 2021, kdy se jedna z kabinek zřítila. Na místě tehdy zahynul průvodčí. Vyšetřování příčin dosud není u konce, už teď se ale tvoří plány na novou lanovku. A právě její možná podoba budí vášně.

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.

Černí energetičtí pasažéři. Vlekaři zasněžují Ještěd, přestože je stále poměrně teplo

Aktualizováno

Vlekaři na Ještědu čelí velké kritice kvůli zasněžování. Díky unikátní technologii už týden vyrábějí technický sníh, přestože teploty jsou stále poměrně vysoké. Firmu, která sjezdovky na městských pozemcích provozuje, teď opoziční politici označují za černého pasažéra, který zbytečně plýtvá elektřinou. Vlekaři se brání, že bez sněhu fungovat nemohou.