CNN Prima News Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Šedivý“

Izrael ruší veřejné akce, chystá se na masivní úder z Íránu. Expert mluví o stovkách raket

Izraelská armáda oznámila pro celý Izrael dvoudenní uzavírku škol a zákaz shromáždění s účastí nad tisíc lidí, zatímco se připravuje na íránský útok. O přípravě ofenzívy tento týden informovaly shodně americké a izraelské tajné služby. V noci na sobotu Izrael zaútočily rakety libanonského hnutí Hizballáh, které má silnou podporu Íránu. Ten má chystat útok jako odvetu za bombardování konzulátu v Damašku před dvěma týdny, při kterém zahynulo sedm íránských důstojníků.

Mikulecký: Islámský stát se stal lacinou franšízou. Díl viny za útok má i Putin, míní Šedivý

Aktualizováno

Islámský stát se stal lacinou franšízou, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Milan Mikulecký. Islamistické skupiny podle něj využívají jeho „ochrannou známku“, aby si dodaly vážnosti. Zároveň zmínil, že při útoku v koncertním sále v Rusku nefungovala řada bezpečnostních opatření. Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý dodal, že díl viny nese i ruský prezident Vladimir Putin, který nerespektoval varování Západu.

Zdechovský: Češi žijí v iluzi, armáda musí odstrašovat. Šedivý chce nový systém mobilizace

Řada lidí v Česku žije v iluzi, že máme skvělou profesionální armádu, ale my jsme do ní třicet let neinvestovali, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). S ohledem na současnou bezpečnostní situaci zdůraznil, že je potřeba vytvořit funkční systém, ve kterém bude armáda schopna odstrašit potenciálního nepřítele. Že je třeba se připravit na možné nebezpečí, zmínil i bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý, který volá po novém systému mobilizace.

Školy rozdávají kredity za vojenský výcvik. Spolupráce je v obraně státu klíčová, říká armáda

Některé univerzity nabízejí možnost získat kredity za absolvování vojenského výcviku v aktivních zálohách armády (AZ AČR). Pro studenty bezpečnostních oborů je praktická zkušenost přínosnější než teoretické studium. Shodují se na tom Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) a CEVRO Institut, které tuto možnost nabízejí. Také armáda spolupráci s univerzitním prostředím vítá.

Šedivý: Ukrajinská armáda je v kritické situaci. Zelenskyj musí rozhodnout o mobilizaci

Ukrajinská armáda se nachází v kritické situaci, potřebuje doplnění, změnit způsob vedení boje, konsolidovat vojska, to vše se mělo odehrát už v listopadu. V pořadu K Věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Podle něj nechce prezident Volodymyr Zelenskyj přijmout politickou odpovědnost za rozhodnutí k mobilizaci, což se mu může vymstít.

Rusové na jaře znovu rozjedou ofenzivu, míní Šedivý. Dvořák varoval před nástupem Trumpa

Lze očekávat, že ruská armáda na jaře znovu přejde do ofenzivy a pokusí se Ukrajince definitivně vytlačit ze čtyř oblastí, které před časem anektovala k sobě, ačkoliv drtivá většina světa to neuznala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Komentátor zaměřující se na Rusko Jiří Dvořák připomněl, že na válku bude mít také vliv, kdo zvítězí v amerických prezidentských volbách.