reklama
CNN Prima News Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Šedivý“

Šedivý: Afghánistán nebude centrem terorismu jako v minulosti. Existují nebezpečnější země

17. srpna 2021 23:13

Armádní generál v záloze Jiří Šedivý nesouhlasí se slovy prezidenta Miloše Zemana, že by se Afghánistán měl stát centrem terorismu. „Současný Tálibán není Tálibán z roku 2001. Hnutí na rozdíl od Islámského státu či Al-Káidy nikdy nemělo ambice rozšiřovat se dál mimo Afghánistán,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Politici selhali, vojáci svou roli splnili. Co se může stát, až odejdou z Afghánistánu?

17. dubna 2021 09:13

Vojáci svou roli splnili, ale politici selhali, okomentoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS válku v Afghánistánu poručík ve výslužbě Lumír Němec. Spolu s bývalým předsedou vojenského výboru NATO Petrem Pavlem a armádním generálem v záloze Jiřím Šedivým předpověděl, co se může stát, až se vojáci vrátí domů.

Některá technika už měla být v muzeu. Na peníze pro armádu nesmíme sáhnout, říká Metnar

9. listopadu 2020 08:12

Armáda musí pokračovat v modernizaci a peníze ze státního rozpočtu se musí uhájit, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Podle něj má Armáda ČR ve výzbroji i techniku starou 40 let, přičemž by jí lépe bylo v muzeu. Hosty CNN Prima NEWS byli i bývalí náčelníci generálního štábu Armády ČR, konkrétně armádní generál v záloze Jiří Šedivý a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.

Metnar: Do Itálie jsme lékaře poslat nemohli. Nám pomohou lidi z Německa i Británie

8. listopadu 2020 14:05

„Přijedou nám pomoci lékaři z USA, Velké Británie i Německa. Naši vojáci pomáhají všude tam, kde je jich třeba,“ popsal ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v pořadu Partie Terezie Tománkové armádní a lékařskou mezinárodní pomoc v boji s pandemií. Spolu s ním o tom v pořadu diskutovali armádní generál v záloze Jiří Šedivý a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.

Generál Šedivý: Bělorusko už nebude jako dřív, bezprostřední riziko ČR nehrozí

19. srpna 2020 13:53

Nemyslím si, že by Rusko použilo nějak masivně svá vojska podobně, jako tomu bylo v Československu v roce 1968, uvedl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý v pořadu K věci. I když se Lukašenkovi podaří situaci vyřešit, Bělorusko podle Šedivého už nebude jako dřív – i díky uvědomění si pokrokových prodemokratických sil v zemi. Pro ČR podle něj bezprostředně bezpečnostní riziko v souvislosti se situací v Bělorusku nehrozí, zprostředkovaně by však mohlo.

reklama