CNN Prima News Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Šedivý“

Zelenskyj slovy o raketě v Polsku nahrává Rusům. Je důležité být férový, říká generál Šedivý

19. listopadu 2022 06:08

V Polsku probíhá vyšetřování exploze rakety, při které zemřeli dva lidé. Žádná z dosavadních hypotéz neukazuje na úmysl. Šlo ale zřejmě o raketu odpálenou Ukrajinci. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že podobné incidenty se mohou stát. V takových případech je ale podle něj důležité zůstat férový a přiznat se. Ukrajince by podle něj nyní nikdo neobviňoval, protože konflikt vyvolalo Rusko a obyvatelé napadené země se musí bránit.

Sledujte vyjádření generála Pavla k situaci v Polsku: Jak by mělo zareagovat NATO?

15. listopadu 2022 22:25

Při výbuchu na východě Polska nedaleko hranic s Ukrajinou přišli v úterý odpoledne o život dva lidé. Média uvádí, že na místo dopadly ruské rakety. Šlo o cílený útok, nebo o osudovou chybu? A jak by měla zareagovat Česká republika a celé NATO? Nejen o tom promluví živě ve vysílání CNN Prima NEWS kandidát na prezidenta Petr Pavel už ve 23:00.

Pomáhejme Ukrajině s výhledem na vstup do NATO. Generál Šedivý odhadl, kdy skončí válka

1. listopadu 2022 23:40

Válka na Ukrajině trvá už déle než osm měsíců. Stejnou dobu míří z Evropské unie a Spojených států na východ humanitární a vojenská pomoc. Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého je ale na čase začít myslet koncepčně a s výhledem ukrajinského vstupu do Severoatlantické aliance. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Vlajka s Putinem v pytli zvýšila riziko útoku na českou vládu. Je to přes čáru, říká Šedivý

30. října 2022 18:16

Vyvěšení vlajky s mrtvým Vladimirem Putinem na budově ministerstva vnitra bylo podle bývalého náčelníka generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého přehnané. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že před cestou české vlády na Ukrajinu se tím jen zvýšilo riziko možného ruského útoku na představitele Fialova kabinetu.

Bez jaderných zbraní by Rusko dávno nebylo velmocí. Jeho arsenál nepodceňujme, tvrdí experti

28. října 2022 08:07

Navzdory bídnému stavu ruské pozemní armády bychom neměli podceňovat její jaderný potenciál, shodují se bezpečnostní specialista Jan Paďourek a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Arsenál zbraní hromadného ničení je pro velmocenskou pozici Ruské federace naprosto klíčový, proto bychom měli předpokládat, že bude v dobrém stavu.

Použijí Rusové jaderné zbraně? Uvědomují si, co by se stalo, říká generál Šedivý

13. října 2022 09:58

Konflikt na Ukrajině pokračuje a Rusko do něj zabředává čím dál tím více. Zároveň stále posouvá hranici brutality, kterou je ochotno spáchat, jak ukázalo pondělní bombardování celého ukrajinského území. Může použít i své jaderné zbraně? Armádní generál v záloze Jiří Šedivý je toho názoru, že tak spíše neučiní. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Šedivý: Zapojení USA do války na Ukrajině? Byl by to blízký přísun k třetí světové válce

4. října 2022 00:48

V ruských médiích se stále častěji mluví o použití jaderných zbraní na Ukrajině. Fatální eskalací ukrajinsko-ruského konfliktu opakovaně hrozí i šéf Kremlu Vladimir Putin. Otázkou by bylo, jak by v takovém případě reagoval Západ. Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého by přímé zapojení USA do konfliktu znamenalo blízký přísun k třetí světové válce. Český generál to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Záběry z boje: Ruský vrtulník je v plamenech. Posádka míří do pekel, vzkazují Ukrajinci

2. října 2022 12:42

Bojový vrtulník Ka-52 okupantů sestřelen, radují se ukrajinští vojáci. K přesnému zásahu došlo v oblasti střežené Záporožskou samostatnou brigádou teritoriální obrany (TrO). Zářez na pažbu si tentokrát připsala 110. samostatná brigáda TrO, a to ve spolupráci s dalšími připojenými jednotkami. „Posádka byla poslána do pekla,“ informovali Ukrajinci.

Rusko i Ukrajina se připravují na dlouhý konflikt. Expert popsal, jaký vliv bude mít zima

30. září 2022 11:57

Příměří mezi Ukrajinou a Ruskem je aktuálně utopií. Oba státy se i nadále snaží posilovat své řady, pokračují v ostřelování a bojích, a k tomu zahájily přípravy na válku v příštím roce. Vyplývá to z kroků, ke kterým Moskva i Kyjev přistupují. Ukrajinci se však zároveň snaží využít převzaté iniciativy v konfliktu a tlačit na Rusy, co nejvíce to jde.

Nasazení ruských branců skončí strašlivým masakrem, míní Visingr. Proti Kremlu hraje čas

29. září 2022 23:00

Pokud by se Kreml odhodlal nasadit své čerstvě zmobilizované brance přímo do bojů na Ukrajině, dopadlo by to pro ně „strašlivým masakrem“. Pro CNN Prima NEWS to řekl vojenský analytik Lukáš Visingr. Podle něj lze očekávat, že rekruti na frontové linii budou dezertovat a panikařit, přičemž vyvolají chaos. Expert zároveň zmínil, že čas obecně hraje především proti Kremlu, protože i když by během zimy mohl vycvičit své nové jednotky a posílit jimi vojska na frontě, nové síly dorazí i Ukrajincům, kteří se navíc mohou těšit na další dodávky moderních zbraní.

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

29. září 2022 19:37

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.