reklama
CNN Prima News Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe

Výpis příspěvků ke štítku „Julian Alaphilippe“

Jako by neměl dost. Roglič nezaregistroval, že už získal zlato, a makal i za cílem

Slovinský cyklista Primož Roglič obohatil svoji početnou sbírku úspěchů. V olympijské časovce získal zlato, které se bude vyjímat například vedle dvou celkových triumfů z Vuelty. Během – či spíše po skončení – závodu proti chronometru v Tokiu stihl i pobavit. V nejrychlejším čase profrčel cílem, ale linii zřejmě přehlédl a do pedálů zběsile šlapal i ve chvíli, kdy už nemusel.

Další Čech ve vlčí smečce. Cyklista Černý přestupuje ke Štybarovi do QuickStepu

Předvedl skvělé výkony na říjnovém Giru d'Italia, kde dokonce vyhrál etapu. Stopa, kterou cyklista Josef Černý zanechal na italském třítýdenním „etapáku“ byla natolik výrazná, že mu pomohla k novému angažmá. 27letý závodník přestupuje z rozpadajícího se polského týmu CCC na belgickou adresu. Bude jezdit za stáj Deceuninck-QuickStep, ve které je už dlouhé roky také Zdeněk Štybar.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

I mistr světa se někdy utne. Nepozorný Alaphilippe tentokrát naboural do motorky

Od konce září jezdí v duhovém trikotu. Julian Alaphilippe se na mistrovství světa v Itálii stal šampionem silničního závodu, díky čemuž si vysloužil tento unikátní barevný dres. Jako by ale 28letého cyklistu tak trochu zaklel, v minulých týdnech udělal několik zbytečných chyb. Naposledy si kvůli chvilkové nepozornosti při slavné belgické klasice Kolem Flander způsobil frakturu na pravé ruce.

Zlato z MS v cyklistice bere Alaphilippe. Je prvním francouzským vítězem od roku 1997

Novým cyklistickým mistrem světa v silničním závodě se stal Francouz Julian Alaphilippe. Stal se tak po 23 letech prvním jezdcem své země, kterému se to povedlo. Z duhového trikotu tak vysvlékl loňského vítěze Matse Pedersena. V rámci světového šampionátu v Itálii získal své druhé stříbro Belgičan Wout van Aert – předtím na autodromu v Imole skončil druhý v časovce. Bronz bral Švýcar Marc Hirschi.

reklama