kabel

Výpis příspěvků ke štítku „kabel“

Jeden kabel vládne všem. Kabinet schválil sjednocení nabíječek, budou se používat USB-C

Vláda schválila sjednocení nabíječek, budou se používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C, uvedl na Twitteru ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Norma přenáší do českého prostředí předlohu loni schválenou na půdě Evropského parlamentu. Týkat se bude i zařízení od americké společnosti Apple, která dosud operovala s vlastním typem kabelů.

Tragédie v Kecerovcích. Záchranáři se na místo nemohli dostat, 8měsíční holčička zemřela

K tragické události došlo v úterý ve slovenských Kecerovcích nedaleko Košic. K záchraně teprve osmiměsíčního kojence vyrazili nejprve záchranáři, jejich zásah ale zkomplikovaly nebezpečně natažené kabely elektrického vedení, a tak na místo museli vyrazit i hasiči, aby jim zajistili přístup. Zdravotníci dívenku následně desítky minut resuscitovali, jejich snaha však byla marná.

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest

Aktualizováno

Za brutální vraždu tříleté dcery si čtyřiadvacetiletá žena z Přerova definitivně odpyká 19,5 roku. Rozhodl o tom v úterý olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek krajského soudu, proti kterému se odvolala obžalovaná i státní zástupce. Zatímco obhajoba žádala zproštění či vrácení případu s tím, že se vina matky neprokázala, žalobce žádal výjimečný trest 25 let. Poukazoval na to, že s ohledem na brutalitu, které bylo dítě vystaveno, se případ zcela vymyká běžné praxi.

Matka ubodala pod vlivem pervitinu dceru nůžkami. Podle znalců si byla vědoma činu

Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu pod vlivem pervitinu brutálně zavraždila svou tříletou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký krajský soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.

Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze

Aktualizováno

Krádež kabelů v Praze omezila v úterý ráno provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplývá to z informací Českých drah a Pražské integrované dopravy. Část vlaků musela jezdit objízdnými trasami, zpoždění kvůli tomu dosahují až 20 minut. Provoz byl okolo 11:30 obnoven.