kabel

Výpis příspěvků ke štítku „kabel“

Tragédie v Kecerovcích. Záchranáři se na místo nemohli dostat, 8měsíční holčička zemřela

7. října 2022 10:11

K tragické události došlo v úterý ve slovenských Kecerovcích nedaleko Košic. K záchraně teprve osmiměsíčního kojence vyrazili nejprve záchranáři, jejich zásah ale zkomplikovaly nebezpečně natažené kabely elektrického vedení, a tak na místo museli vyrazit i hasiči, aby jim zajistili přístup. Zdravotníci dívenku následně desítky minut resuscitovali, jejich snaha však byla marná.

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest

20. října 2020 10:29
Aktualizováno

Za brutální vraždu tříleté dcery si čtyřiadvacetiletá žena z Přerova definitivně odpyká 19,5 roku. Rozhodl o tom v úterý olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek krajského soudu, proti kterému se odvolala obžalovaná i státní zástupce. Zatímco obhajoba žádala zproštění či vrácení případu s tím, že se vina matky neprokázala, žalobce žádal výjimečný trest 25 let. Poukazoval na to, že s ohledem na brutalitu, které bylo dítě vystaveno, se případ zcela vymyká běžné praxi.

Matka ubodala pod vlivem pervitinu dceru nůžkami. Podle znalců si byla vědoma činu

12. srpna 2020 10:03

Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu pod vlivem pervitinu brutálně zavraždila svou tříletou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký krajský soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.

Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze

28. července 2020 06:05
Aktualizováno

Krádež kabelů v Praze omezila v úterý ráno provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplývá to z informací Českých drah a Pražské integrované dopravy. Část vlaků musela jezdit objízdnými trasami, zpoždění kvůli tomu dosahují až 20 minut. Provoz byl okolo 11:30 obnoven.