reklama
CNN Prima News Karibik

Karibik

Výpis příspěvků ke štítku „Karibik“

Jsme na kolenou, říká po zemětřesení na Haiti premiér. Počet obětí stoupl na 2189

Počet potvrzených obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 2 189. Ve čtvrtek to oznámily agentury Reuters a AP s odvoláním na místní úřady. Dosud haitská civilní ochrana hlásila 1 941 mrtvých. Tisíce lidí jsou zraněny. Záplavy a silné deště v minulých dnech přerušily snahy o hledání přeživších a pomoc těm, kteří zůstali bez domova nebo bez jídla a vody.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Bývalá Gatesova žena na útěku před médii. Pronajala si vilu za 2,5 milionu na noc

Poté, co se čtvrtým nejbohatším mužem světa Billem Gatesem oznámili po 27 letech rozpad manželství, si Melinda Gatesová společně se svými třemi dětmi vzala dovolenou. Potřebovala prý utéct před mediálním šílenstvím, které bývalé manžele po rozchodu zachvátilo. Na ostrově v Karibiku v luxusním resortu si rodina pronajala jednu z rezidencí, píše deník Bild.

Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let

Rok 1959 už je zavrtaný poměrně dost hluboko v historii. Ale na ostrovním státě Kuba se toho od té doby až do současnosti příliš neměnilo. V zemi totiž nepřetržitě vládla rodina Castrových – dlouhých 47 let revolucionář Fidel Castro, v roce 2006 pak převzal kontrolu jeho bratr Raúl. Nyní je však éra u konce. Vedení Kubánské komunistické strany má převzít mladší generace.

reklama