CNN Prima News Karibik

Karibik

Výpis příspěvků ke štítku „Karibik“

Svědectví z letoviska, kde zabíjel žralok. Slovák popsal zarážející chování místních

6. července 2022 16:49

V egyptském letovisku zabíjel žralok. O život přišly dvě ženy – jedna Rakušanka a jedna Rumunka. Pláž je v místě útoku nyní hlídaná a nikdo nesmí do vody. Místní ale prý i tak nabízejí výlety lodí spojené se šnorchlováním. Podle slovenského turisty, který momentálně v Hurghadě pobývá, se tamní lidé obávají, že přijdou o svůj byznys a na odmítání nabídky výletu reagují podrážděně.

Začala nová kapitola, slaví po verdiktu Depp. Heardová se rozčiluje nad vlivem exmanžela

1. června 2022 22:47

Dlouho očekávaný verdikt byl vyřčen. Porota v soudní přenici o pomluvu mezi exmanželi Johnnym Deppem a Amber Heardovou rozhodla ve prospěch herce. Platit odškodné však nakonec budou oba. Přesto „pirát z Karibiku“ nesmutní a raduje se ze začátku nové kapitoly. Herečku naopak provází zklamání, rozsudek přisuzuje vlivu svého exmanžela a práci jeho právníků.

Williama během návštěvy Karibiku ostře zkritizovali. Princ proto připustil zásadní změnu

29. března 2022 06:54

Princ William plánuje prosadit zásadní změny v královských tradicích. K veřejnému vyjádření ohledně stávajících zvyků ho motivovali občané karibských zemí, jejichž kritika šokovala vévodu během jeho osmidenní cesty přes Jamajku, Belize a Bahamy. Při projevu připustil, že by se tyto země mohly v budoucnosti distancovat od monarchie.

Kate nemohla od Williama v uniformě oči odtrhnout. Jamajčané vévodu zkritizovali

26. března 2022 05:39

Princ William s vévodkyní Kate přijeli na Jamajku. Návštěva je součástí týdenní cesty po bývalých britských koloniích. Ohlasy na chování urozené dvojice byly různé. Královští příznivci se zaměřili na láskyplné projevy královského páru a obdivovali jejich zamilovanost. Jamajská vláda se zas nebála vévodu zkritizovat za jeho údajné ignorování historické role Británie v obchodu s otroky.

Williame, opusť naši zemi. Britský princ čelil s Kate protestům v Karibiku

20. března 2022 04:09

Britský princ William a jeho manželka vévodkyně Kate museli v úvodu své více než týdenní cesty po Karibiku zrušit kvůli protestům jeden z bodů programu. Kensingtonský palác podle agentury DPA v sobotu potvrdil, že plánovaná návštěva kakaové plantáže v Belize byla přesunuta na jiné místo kvůli citlivým záležitostem týkajícím se domorodé komunity v obci Indian Creek.

Průša by se měl z kómatu už probrat, říká miliardář Chlad. Fámám o rychločlunu nevěří

27. ledna 2022 21:43

Tragická nehoda v Karibiku stála život českého podnikatele Miroslava Bučkovského. Spolu s ním cestoval Michal Průša, který náraz sice přežil, ale skončil s vážnými zraněními na jednotce intenzivní péče. Podle informací miliardáře Richarda Chlada, který se s oběma muži znal, se už Průša měl z kómatu probrat. Jeho stav je ale stále vážný.

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

26. ledna 2022 16:43

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

26. ledna 2022 09:59

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Smutná zpráva pro královnu. Přichází o důležité území, vystřídá ji nová hlava státu

30. listopadu 2021 05:36

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu v úterý nahradila Sandra Masonová coby vůbec první prezidentka země, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.