reklama

Karlovo náměstí po rekonstrukci: Přibudou přechody a zmizí zábradlí

Největší pražské náměstí prochází rekonstrukcí, která by ho měla do konce léta proměnit v příjemnější místo pro chodce. Vzniknou nové přechody, chodníky a vozovky dostanou nový povrch. Samotný park se dočká revitalizace až v roce 2023.

reklama

Zatímco aktuálně je nutné na spodní části Karlova náměstí používat podchody, brzy by se Pražané měli dočkat třech nových přechodů. Přechod přes Resslovu ulici umožní bezpečně přejít po povrchu podél celé západní strany náměstí. Nový přechod také bude od Charles Square centra k tramvajové zastávce. Třetí je pak naplánován na západní straně Ječné ulice a bude fungovat jako protiváha dosud jediné trasy od kostela sv. Ignáce. Z náměstí částečně zmizí i nevzhledné červeno-bílé zábradlí.

Institut plánování a rozvoje (IPR) představil návrh revitalizace většiny ulic lemujících náměstí už v roce 2013. S rekonstrukcí prostranství se ale postupuje v etapách, do projektu je také zapojeno více subjektů. Například rekonstrukce vozovek má pod palcem Technická správa komunikací, zatímco park bude revitalizovat pražský magistrát.

Karlovo náměstí vzniklo společně s Novým Městem Pražským ve čtrnáctém století a ve své době bylo největším náměstím v Evropě. Do roku 1848 neslo název Dobytčí trh. V devatenáctém století zde byl zřízen park. Poslední roky je náměstí zanedbané a park není nijak příjemný pro odpočinek. Revitalizace celého prostranství to má změnit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama