reklama

Karlovo náměstí po rekonstrukci: Přibudou přechody a zmizí zábradlí

/ fotografií

Největší pražské náměstí prochází rekonstrukcí, která by ho měla do konce léta proměnit v příjemnější místo pro chodce. Vzniknou nové přechody, chodníky a vozovky dostanou nový povrch. Samotný park se dočká revitalizace až v roce 2023.

reklama

Zatímco aktuálně je nutné na spodní části Karlova náměstí používat podchody, brzy by se Pražané měli dočkat třech nových přechodů. Přechod přes Resslovu ulici umožní bezpečně přejít po povrchu podél celé západní strany náměstí. Nový přechod také bude od Charles Square centra k tramvajové zastávce. Třetí je pak naplánován na západní straně Ječné ulice a bude fungovat jako protiváha dosud jediné trasy od kostela sv. Ignáce. Z náměstí částečně zmizí i nevzhledné červeno-bílé zábradlí.

Institut plánování a rozvoje (IPR) představil návrh revitalizace většiny ulic lemujících náměstí už v roce 2013. S rekonstrukcí prostranství se ale postupuje v etapách, do projektu je také zapojeno více subjektů. Například rekonstrukce vozovek má pod palcem Technická správa komunikací, zatímco park bude revitalizovat pražský magistrát.

Karlovo náměstí vzniklo společně s Novým Městem Pražským ve čtrnáctém století a ve své době bylo největším náměstím v Evropě. Do roku 1848 neslo název Dobytčí trh. V devatenáctém století zde byl zřízen park. Poslední roky je náměstí zanedbané a park není nijak příjemný pro odpočinek. Revitalizace celého prostranství to má změnit.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama