reklama

Karlovo náměstí po rekonstrukci: Přibudou přechody a zmizí zábradlí

/ fotografií

Největší pražské náměstí prochází rekonstrukcí, která by ho měla do konce léta proměnit v příjemnější místo pro chodce. Vzniknou nové přechody, chodníky a vozovky dostanou nový povrch. Samotný park se dočká revitalizace až v roce 2023.

reklama

Zatímco aktuálně je nutné na spodní části Karlova náměstí používat podchody, brzy by se Pražané měli dočkat třech nových přechodů. Přechod přes Resslovu ulici umožní bezpečně přejít po povrchu podél celé západní strany náměstí. Nový přechod také bude od Charles Square centra k tramvajové zastávce. Třetí je pak naplánován na západní straně Ječné ulice a bude fungovat jako protiváha dosud jediné trasy od kostela sv. Ignáce. Z náměstí částečně zmizí i nevzhledné červeno-bílé zábradlí.

Plánek nových přechodů
Plánek nových přechodů
Zdroj: IPR Praha

Institut plánování a rozvoje (IPR) představil návrh revitalizace většiny ulic lemujících náměstí už v roce 2013. S rekonstrukcí prostranství se ale postupuje v etapách, do projektu je také zapojeno více subjektů. Například rekonstrukce vozovek má pod palcem Technická správa komunikací, zatímco park bude revitalizovat pražský magistrát.

Karlovo náměstí vzniklo společně s Novým Městem Pražským ve čtrnáctém století a ve své době bylo největším náměstím v Evropě. Do roku 1848 neslo název Dobytčí trh. V devatenáctém století zde byl zřízen park. Poslední roky je náměstí zanedbané a park není nijak příjemný pro odpočinek. Revitalizace celého prostranství to má změnit.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama