reklama

Karlovo náměstí po rekonstrukci: Přibudou přechody a zmizí zábradlí

/ fotografií

Největší pražské náměstí prochází rekonstrukcí, která by ho měla do konce léta proměnit v příjemnější místo pro chodce. Vzniknou nové přechody, chodníky a vozovky dostanou nový povrch. Samotný park se dočká revitalizace až v roce 2023.

reklama

Zatímco aktuálně je nutné na spodní části Karlova náměstí používat podchody, brzy by se Pražané měli dočkat třech nových přechodů. Přechod přes Resslovu ulici umožní bezpečně přejít po povrchu podél celé západní strany náměstí. Nový přechod také bude od Charles Square centra k tramvajové zastávce. Třetí je pak naplánován na západní straně Ječné ulice a bude fungovat jako protiváha dosud jediné trasy od kostela sv. Ignáce. Z náměstí částečně zmizí i nevzhledné červeno-bílé zábradlí.

Plánek nových přechodů
Plánek nových přechodů
Zdroj: IPR Praha

Institut plánování a rozvoje (IPR) představil návrh revitalizace většiny ulic lemujících náměstí už v roce 2013. S rekonstrukcí prostranství se ale postupuje v etapách, do projektu je také zapojeno více subjektů. Například rekonstrukce vozovek má pod palcem Technická správa komunikací, zatímco park bude revitalizovat pražský magistrát.

Karlovo náměstí vzniklo společně s Novým Městem Pražským ve čtrnáctém století a ve své době bylo největším náměstím v Evropě. Do roku 1848 neslo název Dobytčí trh. V devatenáctém století zde byl zřízen park. Poslední roky je náměstí zanedbané a park není nijak příjemný pro odpočinek. Revitalizace celého prostranství to má změnit.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama