reklama
CNN Prima News rekonstrukce

rekonstrukce

Výpis příspěvků ke štítku „rekonstrukce“

Tragický výbuch v Koryčanech vyšetřuje policie. Bum a něco letělo, popsal svědek

Středeční výbuch plynu v řadovém rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Před explozí majitelé prováděli v domě rekonstrukci. Mluvčí policie Simona Kyšnerová uvedla, že bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů a čtyři zraněné.

V Hradci šlo dolů první „lízátko“. Osvětlovací stožáry se po repasu vrátí na stadion

Stavební firma sejmula první ze čtyř stožárů Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Dominantám Hradce Králové se kvůli jejich charakteristickému tvaru mezi obyvateli města odjakživa říká lízátka. Kovové kolosy vysoké 55 metrů projdou repasováním a později se s dokončením nového fotbalového stadionu mezinárodních parametrů nad hrací plochu vrátí.

Fachmani si poradí s bočním vstupem do sklepa, WC modulem i vyvložkováním komínu

Rekonstrukce domu v Tišicích pokračuje úpravami bočního vchodu v suterénu, kde byla vykopaná jáma a probíhají přípravy na vybudování schodiště, včetně položení základové desky, stavby opěrné zdi a ztraceného bednění. Následuje začištění vchodu s osazením nových vchodových dveří, aplikace hydroizolace asfaltovou nátěrovou hmotou a výběr dlažby. Proběhne též instalace WC modulu.

Rekonstrukce fachmanského domu pokračuje vyrovnáním podlah a instalací fotovoltaiky

Dům v Tišicích čeká zásadní oprava podlah, srovnání starých, rozbitých podlah, které jsou v jednotlivých místnostech různě vysoké. Pro vyrovnání výškových rozdílů, propadů a nerovností, doporučil odborník použít penetrační, tmelící a nivelační hmotu. Také se podíváme na stavbu rodinného domu do Měchenic. Na střeše jsou už namontovány fotovoltaické panely a u domu nainstalované tepelné čerpadlo. V současné době se připravuje instalace řídící jednotky.

Zateplení stropu v garáži minerální vatou

Strop garáže nebo jiných suterénních prostor velmi často propouští vlhkost a zimu do nadzemních obytných místností. Jako izolaci lze použít klasický polystyren, který ale nevyhovuje mnoha parametrům a je nutné jej přetahovat perlinkou a lepidlem nebo panely z minerální vaty, která má požární odolnost a je výborným akustickým izolantem.

Při stavbě najde využití i termokamera

Na stavbě v Tišicích se dokončují suché práce a na místo dorazil stavbyvedoucí Josef Beneš s termokamerou, která dokáže odhalit případné nedostatky při zateplení fasády. Parta stavebníků odjíždí po práci do Školy suché výstavby. V kurzu, který je zaměřený na odhalování chyb při stavebních pracích a montážích, si mají všichni možnost zopakovat a ověřit různé stavební postupy a techniky.

reklama