CNN Prima News rekonstrukce

rekonstrukce

Výpis příspěvků ke štítku „rekonstrukce“

Utýraného muže měli uvařit a krmit jím prasata. Svědci soudu v Pardubicích popsali podezřelé

Jako rozdvojenou osobnost popsal jeden ze svědků muže spoluobžalovaného z únosu a umučení mladíka na Svitavsku v létě roku 2022. Pavel J. je podle něj za střízlivého stavu poměrně hodný člověk, ale pod vlivem alkoholu prý „přepne“ do opačného a stane se nebezpečným. „Je to Petr i Pavel,“ řekl před soudem jeho kamarád, který si odpykává trest ve vězení.

Smrt Josefa po zásahu taserem osvětlí svědci i rekonstrukce. Šlo tragédii předejít chvaty?

Co bylo příčinou smrti muže, který zahynul po zásahu policistů, rodiče stále neví. Zda život jejich syna Josefa vyhasl v únoru v důsledku elektrického výboje z taseru, nebo zranění způsobeného nožem, na který upadl, odhalí pitevní protokol. Podle expertů budou významnou roli v případu z Chomutovska, o němž informovala CNN Prima NEWS jako první, hrát svědci a rekonstrukce policejního zásahu. Jeden ze strážců zákona je podezřelý z přečinu usmrcení z nedbalosti.

Peklo pro 140 tisíc řidičů denně se vrací. Jak se vyhnout opravám na Barrandovském mostě?

Od pondělí začínají další opravy páteřního Barrandovského mostu v Praze. Rekonstrukce bude znamenat velké komplikace pro desetitisíce dojíždějících pracovníků ze Středočeského kraje a také pro samotné Pražany. Současná uzavírka se bude týkat pruhů z Braníku na Smíchov. Změny mohli lidé pocítit už během víkendu, kdy proběhla uzavírka části ramp. Jak se vyhnout kolonám a jaké jsou doporučené trasy?

OBRAZEM: Chátrající ostuda Prahy se dočká opravy. Podívejte se, jak se změní některá nádraží

Hned několik pražských nádraží je aktuálně v rekonstrukci. Jedná se o klíčový uzel na Smíchově, o Masarykovo nádraží, které bude výchozím bodem pro cestování na letiště, a ve výstavbě je i moderní stanice v Bubnech. Dobrou zprávou je, že se rekonstrukce po letech chátrání konečně dočká také mnohaletá „ostuda Prahy“ – Vyšehradské nádraží. Mohly by zde vzniknout například obchody a byty.

Praha urychlí opravu Barrandovského mostu. Finální práce skončí už letos v létě

Silničáři letos dokončí kompletní opravu Barrandovského mostu v Praze. Technická správa komunikací (TSK) sloučila zbylé práce naplánované pro roky 2024 a 2025 do jednoho roku. Práce začnou 11. března a potrvají do konce letních prázdnin. Silničáři se při nich zaměří na severní část mostu ve směru z Braníku na Smíchov. Novinářům to v úterý řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a náměstek ředitele TSK Josef Richter. Loni a předloni TSK opravila část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku.

Podraz Starostů, hřímá Topolánek a volá po rekonstrukci vlády. Zmínil, koho vyhodit prvního

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se ostře vymezil vůči současné atmosféře v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). Za podraz označil postup Starostů ohledně jmenování ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro euro, ke kterému přistoupil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Topolánek na to konto prohlásil, že je čas na rekonstrukci vlády. A právě s Dvořákem by začal. Premiér Fiala už kvůli novému zmocněnci svolal dohodovací řízení.

Zavírá obchoďák Kotva. Když v roce 1975 začínal, Husák se prodavaček ptal: Fakt to umíte?

Otevření Kotvy v roce 1975 působilo jako úplný zázrak. Luděk Sobota s Petrem Nárožným o ní zpívali písničku, natěšené zákazníky musel před vstupem hlídat kordon vojáků, mezi patry korzovali nejdůležitější soudruzi země. O fenoménu mezi obchoďáky, který 1. února zavírá kvůli kompletní rekonstrukci, vyprávěla bývalá prodavačka Jitka Dvořáková. Pracovala v něm od zahájení provozu až do roku 2002.