CNN Prima News rekonstrukce

rekonstrukce

Výpis příspěvků ke štítku „rekonstrukce“

Pražané, připravte se. Od května do srpna bude opět omezen provoz na Barrandovském mostě

10. ledna 2023 15:33

Práce na Barrandovském mostě, které vyžadují omezení dopravy, jsou podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha sobě) plánované na květen a skončí v srpnu. Zahájení další fáze rekonstrukce budou předcházet opravy některých dalších komunikací. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

Stát chystá v roce 2023 rekordní investice do železnice. Co to bude znamenat pro cestující?

1. ledna 2023 15:35

Cestující na železnici nemají za sebou lehké období. Řada rekonstrukčních prací a výluk pravidelně způsobovaly až hodinová zpoždění. Přestože v novém roce 2023 mnohé z problémů zaniknou, vzhledem k rekordnímu rozpočtu počítá Správa železnic s pořádným stavebním ruchem. Komplikace pocítí především lidé z Prahy.

PŘEHLEDNĚ: Dráha na letiště či Praha-Smíchov. Kde se bude v roce 2023 stavět na železnici

1. prosince 2022 07:04

Ministerstvo dopravy slibuje, že příští rok vypukne na železnici značný stavební ruch vzhledem k rekordnímu rozpočtu, který bude mít k dispozici Správa železnic. Chystané stavby potěší především pražské cestující, jelikož se začne budovat dráha na letiště a měla by být zahájena modernizace Smíchovského nádraží. Lidé se také dočkají konce rekonstrukcí řady klíčových tratí, které jim v posledních letech značně komplikovaly cestování.

Dvě třetiny nemovitostí jsou špatně pojištěné. Jak při neštěstí zbytečně nedoplácet?

5. listopadu 2022 21:30

V současné době se všichni snaží šetřit, kde to jde. Na čem byste ale šetřit neměli, je pojištění. Zejména u nemovitostí se může stát, že cena domu nebo bytu za poslední léta pořádně vyskočila a v případě nehody pojišťovna zaplatí podstatně méně, než vlastník předpokládá. Podobná situace hrozí až čtyřem ze šesti majitelů českých nemovitostí.

S obavami vyhlížejí zimu. Někteří lidé z obcí po tornádu stále nemají střechu nad hlavou

5. listopadu 2022 20:32

Někteří obyvatelé Moravské Nové Vsi na Břeclavsku se stále nemohou vrátit do svých domovů. Čeká je tak další zima v provizorním prostředí. Rodina Nosterských našla dočasný azyl v mobilním domku. Vedle blížící se zimy ji ale trápí i drahá elektřina, která je potřeba nejen k vytápění, ale i k nutným opravám domu.

Zázraky na počkání? Ukrajina zveřejnila snímky bleskových oprav silnic po zásahu raketami

12. října 2022 20:20

V pondělí 10. října zahájili Rusové masivní raketové útoky na řadu měst ve většině regionů Ukrajiny. Navzdory probíhající válce však tamní silničáři zvládají ulice a křižovatky zničené v důsledku ostřelování rychle obnovovat. Ve městě Dnipro nebo v Kyjevě je během jediného dne vrátili do stavu, ve kterém byly před bombardováním.