reklama

Katar

Výpis příspěvků ke štítku „Katar“

Upřímné a profesionální, soudí USA o jednání s Tálibánem. Vysocí představitelé se poprvé sešli

11. října 2021 05:25

Za „upřímné a profesionální“ označilo americké ministerstvo zahraniční rozhovory s delegací radikálního hnutí Tálibán. Vysocí představitelé USA a islamistického hnutí jednali v sobotu a v neděli v katarském Dauhá. Jednalo se o první osobní setkání mezi zástupci obou stran od srpnového návratu Tálibánu k moci v Afghánistánu.

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

1. října 2021 14:57

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Převrat v Afghánistánu ohrožuje fotbalový šampionát. Katar podporuje Tálibán, varují Němci

19. srpna 2021 15:43

Současný vývoj v Afghánistánu a nástup radikálního hnutí Tálibán k moci může mít překvapivou sportovní dohru. Ohrožuje totiž pořadatelství nejbližšího fotbalového mistrovství světa. Jeho odebrání Kataru požadují někteří němečtí politici kvůli tomu, že země podle nich podporuje Tálibán. Změna pořadatele z politických důvodů postihla letos například mistrovství světa v hokeji, které se původně mělo konat z poloviny v Bělorusku.

Přípravy šampionátu v Kataru stály už 6 500 životů. Hráči ale bojkot MS odmítají

1. dubna 2021 06:21

Výsledkem jsou a mají být nablýskané arény, z nichž luxus tryská na všechny strany. Za stavbou honosných stadionů pro fotbalové mistrovství světa v Kataru 2022 se však skrývají smutné příběhy. Podle únorové zprávy deníku The Guardian zemřelo od roku 2010 při přípravách turnaje 6 500 zahraničních dělníků. Proti nelidským podmínkám, ve kterých pracovníci budují velkolepé stavby, vystoupilo v posledních dnech několik národních týmů.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

3. února 2021 12:15

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

Paříž jako hřiště pro investory z Perského zálivu. PSG má konkurenci díky Bahrajnu

24. listopadu 2020 18:18

Investice zemí z Perského zálivu do evropského fotbalu se v posledních letech stávají stále běžnější praxí. Díky finančnímu potrubí napojenému na „šejky“ se například z anglického Manchesteru City stal gigant, a to stejné platí také pro francouzský klub Paris Saint-Germain. Tomu ve městě pomalu začíná růst konkurence, protože v létě uzavřel dohodu s Bahrajnským královstvím tým Paříž FC a zdá se, že spolupráce má okamžitý efekt.

reklama