Katar

Výpis příspěvků ke štítku „Katar“

GLOSA: Katar versus duhový Západ 3:0. Víra v jednu velkou fotbalovou rodinu je omyl

24. listopadu 2022 06:27

Říká se, že pro Brazilce je fotbal náboženstvím. A také se říká, že pro Argentince bohem byl a stále je Diego Maradona. Vyprávět toto obyvatelům Kataru je úkol náročný, protože ti už jedno náboženství a jednoho Boha mají. Není božstva kromě Boha a Muhammad je posel Boží, a nic na tom nezmění kopání do míče, živý Messi ani duhová páska kolem ruky.

Další senzace na MS. Japonci sice proti Němcům prohrávali, favorita ale nakonec skolili

23. listopadu 2022 16:01

Na fotbalovém mistrovství světa v Kataru není zatím o velká překvapení nouze. V úterý šokovala fotbalový svět Saúdská Arábie svým vítězstvím nad Argentinou. A hned další den udeřil jiný outsider proti favoritovi na celkový triumf. Japonci slaví poté, co Němce porazili díky dvěma gólům ve druhém poločase 2:1.

Zákazem pásky jste nám zavřeli ústa. O lidských právech se nevyjednává, vzkázali Němci

23. listopadu 2022 15:15

Ani německý kapitán – brankář Manuel Neuer – si nelajsnul obdržení žluté karty za to, že na trávník v Kataru napochoduje s duhovou páskou. Toto vyjádření podpory LGBTQ+ komunitě během mistrovství světa v konzervativně laděné zemi organizace FIFA zakázala. „Die Mannschaft“ však našel cestu, jak sdělit poselství jinak. A ke všemu daleko viditelněji.

Čechy nenáviděný Collina spustil revoluci. Sudí v Kataru s nastavenými minutami nešetří

23. listopadu 2022 06:02

Tak kolik dáme, Karle? Odpovědí na slavnou hlášku z jedné české komedie během mistrovství světa v Kataru je: „Hodně.“ Nejde o délku přestávky, ale o počet nastavených minut. Rozhodčí jimi na šampionátu nešetří. Fotbal tímto zažívá revoluci, při které sudí skutečně zohledňují jakékoliv průtahy.

První šok na mistrovství světa. Messiho sen se bortí po fiasku se Saúdskou Arábií

22. listopadu 2022 13:08

Miliony lidí po celém světě mohly roztrhat své tikety. Třetí den fotbalového šampionátu v Kataru se zrodilo obrovské překvapení. Argentina s Lionelem Messim, které byla často predikována cesta za zlatem, nestačila na Saúdskou Arábii. Sice po prvním poločase vedla, nicméně outsider dvakrát udeřil krátce po změně stran a vyhrál 2:1. Kdo by to byl čekal, že zrovna tento soupeř utne šňůru Jihoameričanů bez porážky. Trvala 36 zápasů.

Mlčením proti režimu. Íránci v Kataru ukázali odvahu, zato Anglii chyběla i „duhová kuráž“

22. listopadu 2022 12:07

Na úvod mistrovství světa schytali od Anglie výprask 2:6, ale i tak si vysloužili uznání za odvahu. Řeč je o íránských fotbalistech, reprezentantech konzervativní země, která už mnoho týdnů žije v protestech proti nesvobodě a propasti mezi právy mužů a žen. Silné gesto hráčů spočívalo paradoxně v tom, že nic neudělali. Při hymně znějící před zápasem mlčeli. A vymezili se i fanoušci z islámské republiky.