CNN Prima News Kateřina Konečná

Kateřina Konečná

Výpis příspěvků ke štítku „Kateřina Konečná“

Zloději, křičeli odboráři před sídlem vlády. Účast Babiše je bizarní, prohlásila Richterová

29. března 2023 11:26

Stovky demonstrantů se sešly na Letenské pláni a poté v průvodu vyrazily Prahou směrem k sídlu vlády – Strakově akademii. Tam protestovali především proti chystané důchodové reformě. Akci, na kterou podle pořadatelů dorazily asi dva tisíce lidí, svolali odboráři ze svazu KOVO. Samotné demonstrace se zúčastnil mimo jiné i předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Vláda nicméně ve středu zasedala v Olomouckém kraji.

Ostrý střet: Peksa hájil povinnou rekonstrukci domů. Pohádky ovčí babičky, reagovala Konečná

15. března 2023 15:15

Investovat musíme a budeme. Díky schválenému návrhu Evropské unie za vytápění ušetříme poměrně hodně peněz, má to smysl. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS těmito slovy bránil návrh směrnice na podporu renovací budov europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Jeho kolegyně z Evropského parlamentu a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná však návrh odsuzovala. „Jsou to blbosti a nechápu, jak tohle někdo může brát vážně. Jsou to Pohádky ovčí babičky, které si vymýšlíte, ale zaplatí je občané Česka, a to mnohonásobně,“ zuřila.

Kupka střílí českou vládu do nohy, kritizuje trvání na syntetických palivech pirát Kolaja

13. března 2023 20:10

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) střílí podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) českou vládu do nohy. První místopředseda Pirátů to řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Česko totiž – podobně jako další státy EU – trvá na využívání syntetických paliv. Švédské předsednictví v Radě EU již začátkem března oznámilo, že se zástupci členských zemí rozhodli odložit konečné schválení návrhu, který by prakticky znemožnil koupit si od roku 2035 nový automobil na benzin či diesel.

Paroubek: Z dezinformátora Vrabela udělali bubáka. Do eurovoleb chci Maláčovou a Haška

28. února 2023 13:14

Sjednotit levici, vyrukovat se staronovými jmény a urvat si několik mandátů v příštích eurovolbách. Takové plány má bývalý premiér za sociální demokraty Jiří Paroubek se svým spolkem Nespokojení, z něhož má na podzim vzejít politické hnutí. V úterý odpoledne plánuje shromáždění svých podporovatelů na Malostranském náměstí, zatímco nedaleko budou poslanci projednávat snížení valorizace důchodů. Paroubek na dotaz redakce CNN Prima NEWS odmítl, že by ho jeho dřívější účast na dvou protivládních protestech – kde se objevili i zástupci dezinformační scény – mohla nějak uškodit. „Já mluvím jenom pravdu. Nemyslím, že to, co jsem slyšel na demonstracích, byly dezinformace,“ uvedl.

Velké zuby, peřiny ve Sněmovně nebo krájení salámu. Jaké hlášky padly v Partii?

27. února 2023 05:12

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové byla bohatá na nejrůznější hlášky politiků. Největší emoce vyvolala důchodová reforma nebo valorizace penzí. Nechyběly ale ani osobní útoky. Do studia na CNN Prima NEWS přišli diskutovat v první části ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a místopředsedkyně zdravotnického výboru Karla Maříková (SPD). Ve druhé části se střetli Olga Richterová (Piráti), Marek Výborný (KDU-ČSL), Robert Králíček (ANO) a Kateřina Konečná (KSČM.

Přestřelka v Partii: Důchodový věk jste chtěli zvyšovat sami, vmetla Richterová poslanci ANO

26. února 2023 15:05

V pořadu Partie na CNN Prima NEWS se mezi politiky strhla ostrá hádka, když hovořili o připravované úpravě valorizace důchodů a pozdějším odchodu do penze. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) svému názorovému oponentovi Robertu Králíčkovi z ANO, který plán tvrdě kritizoval, připomněla, že pozdější odchod do důchodu navrhovala před čtyřmi lety i tehdejší ministryně financí a současná zastánkyně seniorů Alena Schillerová (ANO).

Vlajky nad hlavami i „fialový hnus“. Stovky demonstrantů v Praze volaly po demisi vlády

21. ledna 2023 14:19
Aktualizováno

Na pražském Václavském náměstí se v sobotu ve 13:00 sešli na demonstraci odpůrci současné vlády. Po necelých dvou hodinách proslovů se vydali na pochod k úřadu vlády, kde mimo jiné zapálili svíčky za muže, který se tam loni na podzim zastřelil. Demonstraci organizoval Ladislav Vrabel a spolek ČR na 1. místě a řečníci, kteří na ní vystoupili, kritizovali vládu a prezidentského kandidáta Petra Pavla. Podle mluvčího pražských policistů Jana Rybanského bylo účastníků několik stovek, Vrabel mluvil o tisících lidí. Po cestě Prahou Vrabela a další účastníky pochodu polila dvojice mladých lidí žlutou a modrou barvou.

KOMENTÁŘ: Stropnického iniciativa nevolá po míru na Ukrajině, ale po další mnichovské dohodě

11. ledna 2023 18:46

Za poslední měsíce se nám tu rozmohl takový nešvar. Někteří politici, bývalí politici, diplomaté, ekonomové či vědci velmi často volají po „míru“ na Ukrajině a navrhují konkrétní opatření, která mají tento „mír“ zajistit. Vznikají i oficiální iniciativy. Jenže ať už autoři takových výzev zmobilizují sebeprofláklejší jména a zaobalí své sobecké návrhy do sebevíc vznešených slov, nic to na celé věci nemění. Volání po „míru“ bude stále v překladu znamenat donucení Ukrajiny k tomu, aby se vzdala ruskému agresorovi a postoupila mu část svého území.

Výkon Síkely v EU je na potlesk, míní Bek. Ne pro české občany, kritizuje Charanzová

22. prosince 2022 21:01

Bylo české předsednictví v Radě EU úspěšné, či nikoliv? I o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS diskutovali čtyři čeští europoslanci a také ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Ten mimo jiné pochválil ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN), jelikož se během předsednictví mimo jiné podařilo vyjednat zastropování velkoobchodních cen plynu. Ohledně chvály je naopak zdrženlivější opozice.

Zbrojení Ukrajiny je špatné a sankce zbytečné, míní Konečná. Umírají děti, vmetl jí Pospíšil

22. prosince 2022 11:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odcestoval do USA, aby s tamními nejvyššími představiteli, včetně amerického prezidenta Joea Bidena, řešil otázky bezpečnosti Ukrajiny. Ne všichni evropští politici však tuto návštěvu schvalují. Například šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná kouká na setkání Zelenského s Bidenem jako na schůzku „hochů“, kteří budou řešit zbrojení. Komunistická politička vzápětí schytala kritiku od svých kolegů z europarlamentu. Ostře se ohradili Jiří Pospíšil (TOP 09), Dita Charanzová (za ANO) i Mikuláš Peksa (Piráti).