CNN Prima News Kateřina Konečná

Kateřina Konečná

Výpis příspěvků ke štítku „Kateřina Konečná“

Jandejsek: Ve Stačilo! přemýšlejí stejně jako já. Jeho rodinu přitom komunisti utiskovali

Je to parta lidí, kteří přemýšlejí stejně jako já, vysvětloval v podcastu Chuť moci agrobaron a mluvčí nedávných zemědělských protestů Zdeněk Jandejsek svou účast na kandidátce koalice Stačilo! do europarlamentu parlamentu. Kandidátku vede předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, Jandejskovu rodinu přitom komunistický režim perzekuoval. Některým politikům vládní koalice přijde jeho aktivita paradoxní i vzhledem k jeho podnikatelským aktivitám.

Novotného slova se podle ODS neslučují s členstvím ve straně. Politik svého chování lituje

Aktualizováno

Výroky starosty pražské městské části Řeporyje Pavla Novotného z poslední doby jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS. V úterý večer to konstatovalo předsednictvo občanských demokratů, sdělil ČTK jejich mluvčí Jakub Skyva. Politik na sebe nedávno upozornil nevkusným vyjádřením na adresu nemocné herečky Anny Slováčkové a vulgaritami směrem ke svým politickým oponentům. Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné, uvedl v reakci na to politik.

Konečná hrozí Nerudové žalobou, mluví o ubohosti. Je to čest, vzkazuje lídryně za STAN

S Pavlem Novotným se na jedné věci určitě shodneme, a sice že komunisté jsou košťata a zločinci. Kvůli tomuto výroku, který lídryně STAN do eurovoleb Danuše Nerudová adresovala Kateřině Konečné, zvažuje předsedkyně KSČM podání žaloby. Uvedla to v rozhovoru pro Echo24. Nerudová však v reakci na sociální sítě napsala, že je to pro ni čest. V příspěvcích si s Konečnou vyměnil pár slov i Filip, syn Nerudové, který vzkázal, že neexistuje žádný „lepší komunista“ a zopakoval výrok své matky.

Eurokampaň přiostřuje: Rudá Superwoman umravňuje fialové kazisvěty, Piráti uvádějí sitcom

Koalice Stačilo! vyobrazila svou lídryni Kateřinu Konečnou (KSČM) jako superhrdinku bojující s „fialovými kazisvěty“, Piráti zase lákají na vlastní sitcom o rodině Korzárových. Kampaň pro volby do Evropského parlamentu, které proběhnou začátkem června, i letos nabízí bizarní spoty či billboardy, jejichž pomocí se kandidující subjekty chtějí co nejvíce zviditelnit. Redakce CNN Prima NEWS vybrala několik neobvyklých příkladů.

KOMENTÁŘ: Novotného pinďour, plochá Země... A co takhle řešit reálné problémy?

Českou politickou scénou poslední dny rezonuje prakticky jediné téma – Pavel Novotný a jeho výroky. Politici se předhánějí ve tvrdém slovníku, který patří snad jen do hospody čtvrté cenové. To u východních sousedů jsou ještě dál. Slovenští politici totiž řeší, zda je planeta Země kulatá či plochá. Nabízí se tak otázka. Vážně jsme klesli už tak hluboko, že řešíme jen takové, s prominutím, pitomosti, a před reálnými problémy zavíráme oči?

Novotný šokoval výrokem o nemocné Slováčkové. Dám ti do držky, vzkázal Kolovratník

Aktualizováno

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) čelí na sociálních sítích ostré kritice za svůj tweet týkající se zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka. „Zemře mu dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci,“ prohlásil komunální politik. Později se za svůj výrok omluvil. „Přijedu a dám ti do držky. Strašně moc,“ vzkázal Novotnému poslanec Martin Kolovratník (ANO). Redakce CNN Prima NEWS zjišťovala postoj ODS – ta chování svého člena odsoudila.

KOMENTÁŘ: Putin je masový vrah, kterému se nedá věřit. Postoj Konečné k válce je naivní

Ohledně míru na Ukrajině musíme Putinovi věřit. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla šéfka KSČM Kateřina Konečná. Řekněme si narovinu, že masovému vrahovi, který rozpoutal nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války a k uzavřeným dohodám přistupuje jako k toaletnímu papíru, věřit prostě nelze. A nabádat Ukrajinu k tomu, aby se už konečně přestala bránit ruské agresi, je stejné jako v roce 1938 nutit Československo, aby Hitlerovi odevzdalo Sudety.

Konečná: Ohledně míru na Ukrajině musíme Putinovi věřit, jen brání svou zemi před ohrožením

Nejsem příznivkyní ruského prezidenta Vladimira Putina, v otázce mírových jednání mu však musíme věřit. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásila europoslankyně a lídryně kandidátky Stačilo! Kateřina Konečná (KSČM). Předsedkyně komunistů také uvedla, že členství Ukrajiny v Evropské unii a NATO „konflikt neuklidní“. Dále mimo jiné hovořila o české muniční iniciativě nebo o „propagandistech na všech stranách“.

Potřebujeme dostat Ukrajinu k jednacímu stolu, tvrdí Konečná. Ruská propaganda, namítl Kolaja

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) a šéfka KSČM Kateřina Konečná se během speciálního vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku neshodli v postojích k ruské invazi. Podle Konečné by Spojené státy měly napadenou Ukrajinu přinutit, aby si její zástupci sedli k jednacímu stolu. „To je ruská propaganda a naprosté obracení rolí ve válce, kterou rozpoutal Vladimir Putin,“ reagoval Kolaja.