CNN Prima News Kavkaz

Kavkaz

Výpis příspěvků ke štítku „Kavkaz“

Rozdrobené Rusko? Po válce na Ukrajině mohou vzniknout desítky nových států

8. srpna 2022 20:16

Ruský prezident Vladimir Putin se na Ukrajině pokouší rozšířit území své federace, ale brzy by místo toho mohl řešit opačné problémy. Do hry totiž vstupuje otázka, zda se mu vůbec podaří udržet současné území Ruské federace. Ta je totiž tvořená řadou různých nesourodých národů, které by čím dál více mohly začít projevovat separatistické tendence. Ruská opozice v Praze navíc před časem představila návrh konkrétní „dekolonizace“ Ruska. Podle nich by současnou Ruskou federaci zvládly nahradit desítky nových států.

Эксперт: Война может привести Россию к коллапсу, полная мобилизация кончится катастрофой

18. července 2022 20:02

Конфликт в Украине продолжается уже пять месяцев, и не похоже, что он подходит к концу. Таким образом, война может легко продолжиться в следующие месяцы. По мнению военного аналитика Лукаша Визингра, продолжение конфликта может окончательно погубить Россию, которая уже принимает отчаянные меры. Помимо того, что на россиян еще тяжелее лягут экономические санкции, может случиться так, что против Кремля начнут выступать целые регионы, особенно на краю крупнейшего государства мира.

Visingr: Válka může Rusko dostat ke kolapsu, totální mobilizace by skončila katastrofou

18. července 2022 05:44

Konflikt na Ukrajině se táhne už pátým měsícem a ani zdaleka to nevypadá, že by se blížil jeho konec. Válka tak může klidně pokračovat i následující měsíce. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra by takové pokračování konfliktu mohlo ve finále totálně zruinovat Rusko, které už nyní sahá k až zoufalým krokům. Kromě toho, že na Rusy ještě více dolehnou ekonomické sankce, se podle něj může stát, že se proti Kremlu začnou stavět dokonce celé oblasti, zejména na okraji rozlohou největšího státu na světě.

Expert: Rusové neostřelují školy či porodnice záměrně. Je jim prostě jedno, co zasáhnou

21. března 2022 17:41

Ruské bomby o víkendu zasáhly uměleckou školu, ve které se skrývalo 400 civilistů, zejména žen, dětí a seniorů. Ukrajina útok odsoudila, bezpečnostní expert Josef Kraus však uvedl, že Rusové na tato místa necílí záměrně. „Je jim to jen jedno. Nasadí prostředky plošného bombardování, které pošlou na město a neřeší, že jsou tam obytné zóny a kryty,“ přiblížil smýšlení Rusů v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Mezi padlými na Ukrajině jsou i Čečenci, přiznal Kadyrov. Zelenského označil za teroristu

1. března 2022 09:23

Mezi vojáky, kteří přišli o život při invazi na Ukrajinu, jsou i Čečenci. Připustil to vládce této autonomní republiky na severním Kavkaze Ramzan Kadyrov na svém profilu na sociální síti Telegram. Ukrajinskou vládu osočil, že se nestará o bezpečí svých obyvatel. Ukrajinské vedení označil za „Banderovce, nacionalisty a teroristy“.

Ruské Karlovy Vary: Kvůli železné oponě Rusové hledají místní alternativy

17. září 2020 07:20

Česká lázeňská města si zoufají, že jim kvůli koronaviru chybí zahraniční návštěvníci. Tradiční ruská klientela by ráda do Karlových Varů, za vděk ale musí vzít lázněmi v Rusku. Jak se dá spojit odpočinek v „ruských Karlových Varech“ s výstupem na více než 5 600 metrů vysoký Elbrus, si vyzkoušel spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just.

Čečenský vládce Kadyrov byl prý v Moskvě hospitalizován kvůli koronaviru

Jeden z nejvlivnějších politiků v současném Rusku, Ramzan Kadyrov, který stojí v čele autonomního Čečenska na neklidném severním Kavkazu, byl letecky přepraven do Moskvy a hospitalizován s podezřením na koronavirus. Oznámila to dnes ruská média s odvoláním na neoficiální zdroje. Čečenské úřady se zdržely vyjádření.