reklama
CNN Prima News Kentucky

Kentucky

Výpis příspěvků ke štítku „Kentucky“

Chcete domů? Máte padáka. Během tornáda mělo zaměstnancům továrny vedení vyhrožovat

14. prosince 2021 17:42

Než v noci na sobotu tornádo zničilo továrnu na svíčky na jihozápadě amerického státu Kentucky, chtěli mnozí zaměstnanci z areálu kvůli blížící se silné bouři odejít. Podle výpovědí několika pracovníků ale vedení lidi informovalo, že když pracoviště opustí před koncem směny, budou propuštěni. Píše o tom na svém webu televize NBC News.

Tisíce Američanů jsou po sérii tornád stále bez elektřiny. Záchranáři hledají přeživší

13. prosince 2021 10:58

Ve Spojených státech pokračuje pátrání po přeživších pátečních bouří. Do pomoci v šesti státech se vedle záchranářů zapojili i členové národní gardy a dobrovolníci z Červeného kříže. V nejvíce zasaženém Kentucky se počet obětí živlu odhaduje na více než sto. Přes 70 tisíc obyvatel zůstalo navíc v průběhu neděle v Kentucky i v Tennessee bez proudu.

Část USA zasáhly bouře a tornáda. Vyžádaly si nejméně 100 úmrtí, uvedl guvernér Kentucky

11. prosince 2021 23:56
Aktualizováno

Tornáda, která zasáhla centrální část Spojených států, zabila v samotném státě Kentucky nejméně 100 lidí. Uvedl to guvernér Kentucky Andy Beshear. Americký prezident Joe Biden označil úmrtí způsobená hurikánem za „nepředstavitelnou tragédii“. Prezident už v sobotu schválil vyhlášení stavu nouze v tomto státě.

Záhadná smrt šampiona. Hřebec zkolaboval na tréninku, komise řeší dopingový nález

7. prosince 2021 09:19

Tříletý hřebec Medina Spirit zkolaboval a uhynul po pondělním tréninku na dostihovém závodišti v americké Santa Anitě. Přesnou příčinu smrti vítěze letošního Kentucky Derby určí až pitva. Svěřenec trenéra Boba Bafferta měl ovšem po květnovém triumfu v prvním dostihu americké Trojkoruny pozitivní dopingový test a vyšetřování případu stále nebylo uzavřeno.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

17. září 2021 20:45

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

reklama