CNN Prima News Kentucky

Kentucky

Výpis příspěvků ke štítku „Kentucky“

Armáda USA reaguje na nehody dvou vrtulníků. Proč nařídila přerušení leteckých cvičení?

29. dubna 2023 05:44

Americká armáda v pátek nařídila všem leteckým jednotkám, které se nepodílí na životně důležitých misích, aby přerušily letecká cvičení a přezkoumaly své bezpečnostní postupy. Informují o tom dnes agentury Reuters a AP, podle nichž tak armáda reaguje na dvojici nedávných nehod vrtulníků, při nichž zemřelo dohromady 12 vojáků.

Láska až do smrti. Manželé oslavili výročí 79 let i sté narozeniny, zemřeli pár hodin po sobě

8. prosince 2022 14:33

Když v roce 1941 zahlédl Hubert Malicote z Kentucky během bohoslužby June, okamžitě věděl, že je ta pravá. O rok později si svou životní lásku vzal a v manželství s ní strávil dlouhých 79 let. Když stoletá žena letos před Díkůvzdáním těžce onemocněla, zhroutil se. Poslední chvíle strávili společně v pokoji hospicového centra v Ohiu, kde stoletý pár vydechl naposledy –⁠ jen pár hodin po sobě.

V USA se zavřely první hlasovací místnosti. Která témata jsou klíčová v bitvě o Kongres?

9. listopadu 2022 00:25

Ve Spojených státech v úterý odstartovaly volby do Kongresu, kolem půlnoci evropského času se začaly uzavírat první hlasovací místnosti, a to v Kentucky a většině státu Indiana. Mezi palčivá témata, podle nichž Američané volí nové složení Sněmovny reprezentantů, třetinu senátorů a polovinu nových guvernérů, patří stejně jako v Česku inflace či ekonomika. Najdou se však i oblasti, které americkou společnost radikálně rozdělují. V Arizoně navíc řešili problémy se stroji na sčítání hlasů. S kritikou hned přispěchal exprezident Donald Trump.

Tragická bilance: Záplavy v Kentucky mají desítky obětí, tisíce lidí jsou bez proudu

30. července 2022 05:50

Počet obětí záplav v americkém státě Kentucky stoupl na 25, mezi mrtvými je i nejméně šest dětí. S odkazem na údaje z jednotlivých zasažených okresů to uvedl deník The New York Times (NYT). Silné záplavy způsobené přívalovými dešti zasáhly východní část Kentucky ve čtvrtek, některá místa zůstávají dál nedostupná a úřady teprve pomalu zjišťují rozsah škod.

Povolte dětem výuku o sexuální orientaci, žádá Disney. Firma přijde o miliony dolarů

26. dubna 2022 12:08

Na Floridě vypukla bitva mezi soukromou společností The Walt Disney Company a republikánským guvernérem Ronem DeSantisem. Firma politika obviňuje z diskriminace LGBT menšin a vymezuje se hlavně proti zákonu, který zakazuje učitelům veřejných škol přednášet dětem mladším devíti let o genderu a sexuální orientaci. Disney hodlá finančně podpořit politiky, kteří se zasadí za zrušení tohoto nařízení. DeSantis obratem podepsal zákon, který má do budoucna zrušit společnosti Disney speciální postavení na Floridě a připravit ji tím o desítky miliony dolarů.

Proč jedí Japonci na Vánoce kuřata z KFC? Za „tradicí“ stojí marketing i nevinná lež

24. prosince 2021 18:08

Co je pro Čechy smažený kapr, to je pro Japonce kyblík s kuřaty z KFC. Země vycházejícího slunce se k vánočním svátkům postavila po svém, za což může silná marketingová kampaň ze 70. let. Skrze ni vznikla v Japonsku poněkud kuriózní tradice, kdy na vánočním menu nechybí smažená kuřata či čokoládový dort tohoto amerického fastfoodového řetězce.