reklama

Zatracovaný herec Kevin Spacey opět natáčí. Chce se dostat zpátky do Hollywoodu?

Kdysi oblíbený, dnes zatracovaný herec Kevin Spacey pomalu vylézá z ulity, do níž se v posledních letech musel nedobrovolně ukrýt. Jeho dva připravované snímky mohou otestovat, zda je na jeho comeback už vhodný čas.

reklama

Jak tedy vypadají jeho dva chystané snímky? Nejprve se na roli dohodl s jiným filmovým veteránem, slavným hercem Francem Nerem. Ten jej obsadil do svého druhého snímku Muž, který nakreslil Boha, jehož natáčení probíhalo letos v květnu a červnu. Uvedení je v plánu na letošní podzim a Spacey ztvární policejního detektiva, který vyšetřuje případ slepého malíře, jenž dokáže kreslit portréty lidí pouze podle jejich hlasu.

Do hlavní role obsadil Nero sebe sama a pikantní na této první Spaceyho štaci po zmíněných nařčeních je především fakt, že titulní postava umělce čelí nařčení ze sexuálního zneužití dítěte. Producent Louis Nero (který není nikterak spřízněn s Francem) si může mnout ruce – snímku se dosud díky spojení kontroverzního tématu a obsazení Kevina Spaceyho dostalo mnohem větší pozornosti, než si pravděpodobně zaslouží.

Po této roli se však Spacey dočkal i druhé práce, a to dokonce na americké půdě. Dvaašedesátiletý herec natáčel na konci srpna v americké Kalifornii snímek Peter Five Eight, o němž vedle jména režiséra Michaela Zaika Halla zatím není známé téměř nic. Jisté je, že se jedná o malou, nezávislou produkci – a právě těmito zadními vrátky se Spacey pravděpodobně bude snažit do Hollywoodu vrátit.

Velká studia zatím nechtějí riskovat svou reputaci, ovšem malé projekty v podstatě nemají co ztratit; známá (jakkoli rozporuplná) tvář k nim naopak přitáhne pozornost. Možná se Spaceymu podaří trefit nějakou vděčnou roli a po několikaleté odmlce se veřejnosti připomene jako kvalitní herec – byl by však jeho návrat na vrchol šoubyznysu v pořádku?

Opakování známých faktů

Souběžně s rozmachem hesla #MeToo na podzim roku 2017 se vyrojila také řada obvinění vůči tehdy velmi oblíbenému Spaceymu. Oproti producentovi Harveymu Weinsteinovi, u něhož o nezákonném jednání od začátku pochyboval málokdo, a i následné soudy odhalily, o jak toxického predátora se dlouhé roky jednalo, za Spaceyho se spousta lidí postavila.

Do té doby bezúhonný a v řadě oblastí aktivisticky zapojený herec se údajně stal obětí honu na čarodějnice, během něhož se připomínají dávno promlčené a nesmyslné skutky. V následujících letech se však Spacey musel účastnit několika soudních procesů, v nichž byl obviněn z různých sexuálních útoků rozprostírajících se od 80. let až do roku 2016. Spory obvykle skončily mimosoudní domluvou, Spacey svou vinu dodnes popírá a považuje obvinění za zbytečně nafouklá.

Tato obvinění na jeho hereckou kariéru uvrhla stín, kterého se od té doby nedokázal zbavit. V řadě sporů se skutečně jedná o slovo proti slovu, každopádně množství údajných prohřešků, jež zahrnuje desítky případů, by mělo znepokojit i jeho oddané fanoušky. V rámci pomyslné očisty filmového průmyslu byly se Spaceym ukončeny dosavadní spolupráce a několik let s ním nikdo nechtěl natáčet. To se však nyní pomalu mění, a tak Spacey konečně může točit něco jiného než znepokojivá vánoční videa, jimiž v posledních letech zásoboval svůj YouTube kanál.

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit covidem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit covidem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Virem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?
Koronavirus

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?

V neděli v Česku převládne varianta omikron, varoval již koncem uplynulého týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zda je tomu tak, ukážou data z následujících dnů. Jedno je však jisté, omikronová vlna už v České republice nabírá na síle, což dokazují počty nově nakažených z posledních dní. Co tedy od nadcházející vlny očekávají čeští odborníci?

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?
Tenis

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?

 • Aktualizováno
 • Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem pak hlasitě skandují „Novak, Novak“.

  Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

  Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

  Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

  Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

  Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

  Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.

  Nehoda na dálnici a pád z duny. Letos jsem na Dakaru psal životní příběh, říká Michek

  Loni na přetěžké zkoušce v saúdskoarabské poušti dosáhl na historicky nejlepší český výsledek v kategorii motocyklů. Na začátku roku 2022 Martin Michek pořadí tolik neřešil, byl kvůli všemožným trablím rád, že slavnou Rallye Dakar vůbec dokončil. A na vlastní kůži poznal, v jak lidském prostředí závodí. Třiatřicetiletý jezdec týmu Orion Moto Racing Group mluvil o zážitcích z písečného pekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

  Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

  Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

  Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

  reklama