reklama

Zatracovaný herec Kevin Spacey opět natáčí. Chce se dostat zpátky do Hollywoodu?

Kdysi oblíbený, dnes zatracovaný herec Kevin Spacey pomalu vylézá z ulity, do níž se v posledních letech musel nedobrovolně ukrýt. Jeho dva připravované snímky mohou otestovat, zda je na jeho comeback už vhodný čas.

reklama

Jak tedy vypadají jeho dva chystané snímky? Nejprve se na roli dohodl s jiným filmovým veteránem, slavným hercem Francem Nerem. Ten jej obsadil do svého druhého snímku Muž, který nakreslil Boha, jehož natáčení probíhalo letos v květnu a červnu. Uvedení je v plánu na letošní podzim a Spacey ztvární policejního detektiva, který vyšetřuje případ slepého malíře, jenž dokáže kreslit portréty lidí pouze podle jejich hlasu.

Do hlavní role obsadil Nero sebe sama a pikantní na této první Spaceyho štaci po zmíněných nařčeních je především fakt, že titulní postava umělce čelí nařčení ze sexuálního zneužití dítěte. Producent Louis Nero (který není nikterak spřízněn s Francem) si může mnout ruce – snímku se dosud díky spojení kontroverzního tématu a obsazení Kevina Spaceyho dostalo mnohem větší pozornosti, než si pravděpodobně zaslouží.

Po této roli se však Spacey dočkal i druhé práce, a to dokonce na americké půdě. Dvaašedesátiletý herec natáčel na konci srpna v americké Kalifornii snímek Peter Five Eight, o němž vedle jména režiséra Michaela Zaika Halla zatím není známé téměř nic. Jisté je, že se jedná o malou, nezávislou produkci – a právě těmito zadními vrátky se Spacey pravděpodobně bude snažit do Hollywoodu vrátit.

Velká studia zatím nechtějí riskovat svou reputaci, ovšem malé projekty v podstatě nemají co ztratit; známá (jakkoli rozporuplná) tvář k nim naopak přitáhne pozornost. Možná se Spaceymu podaří trefit nějakou vděčnou roli a po několikaleté odmlce se veřejnosti připomene jako kvalitní herec – byl by však jeho návrat na vrchol šoubyznysu v pořádku?

Opakování známých faktů

Souběžně s rozmachem hesla #MeToo na podzim roku 2017 se vyrojila také řada obvinění vůči tehdy velmi oblíbenému Spaceymu. Oproti producentovi Harveymu Weinsteinovi, u něhož o nezákonném jednání od začátku pochyboval málokdo, a i následné soudy odhalily, o jak toxického predátora se dlouhé roky jednalo, za Spaceyho se spousta lidí postavila.

Do té doby bezúhonný a v řadě oblastí aktivisticky zapojený herec se údajně stal obětí honu na čarodějnice, během něhož se připomínají dávno promlčené a nesmyslné skutky. V následujících letech se však Spacey musel účastnit několika soudních procesů, v nichž byl obviněn z různých sexuálních útoků rozprostírajících se od 80. let až do roku 2016. Spory obvykle skončily mimosoudní domluvou, Spacey svou vinu dodnes popírá a považuje obvinění za zbytečně nafouklá.

Tato obvinění na jeho hereckou kariéru uvrhla stín, kterého se od té doby nedokázal zbavit. V řadě sporů se skutečně jedná o slovo proti slovu, každopádně množství údajných prohřešků, jež zahrnuje desítky případů, by mělo znepokojit i jeho oddané fanoušky. V rámci pomyslné očisty filmového průmyslu byly se Spaceym ukončeny dosavadní spolupráce a několik let s ním nikdo nechtěl natáčet. To se však nyní pomalu mění, a tak Spacey konečně může točit něco jiného než znepokojivá vánoční videa, jimiž v posledních letech zásoboval svůj YouTube kanál.

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama