CNN Prima News Hollywood

Hollywood

Výpis příspěvků ke štítku „Hollywood“

Eastwood je poslední z velkých chlapáků. Přežil by i potopu světa, říká jeho dabér Županič

31. května 2023 16:26

Velkému filmovému frajerovi a hollywoodské ikoně Clintu Eastwoodovi je 93 let. Slovo frajer není vůbec myšleno zle. Původně byl drsňáckým hrdinou westernů, postupně se vypracoval v režiséra úchvatně citlivých oscarových snímků. Točí je dodnes, i ve svém úctyhodném věku. Většinu jeho filmů nadaboval do češtiny Ladislav Županič, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že Eastwood je pro něj nedostižný machr.

Dým nad mostem na Krym vyděsil místní, Rusové ho uzavřeli. Jen cvičení, tvrdí úřady

24. května 2023 11:18

Most spojující Rusko s anektovaným poloostrovem Krym byl ve středu na několik hodin uzavřen, poté byla automobilová doprava po mostě opět obnovena. Místní ale vystrašilo, že z něj stoupal dým. Rusy dosazený šéf Krymu Sergej Aksjonov vysvětloval, že důvodem uzavření mostu bylo cvičení. Most loni v říjnu poškodil výbuch, který Moskva přičetla sabotáži zorganizované ukrajinskou tajnou službou. Aksjonov vyzval veřejnost, aby důvěřovala jen oficiálním informacím.

Hollywoodem zmítají stávky. Tvůrci se bouří, natáčení některých populárních pořadů má stopku

2. května 2023 11:33

V USA v úterý začala stávka hollywoodských scenáristů, kteří se s producenty nedohodli na zlepšení finančních podmínek a dalších zárukách. Ty se týkají i práce s umělou inteligencí. Od pondělní půlnoci tak nepracuje 11 500 tvůrců, které zastupuje sdružení filmových a televizních scenáristů (WGA), což může podstatně zpomalit přípravy na natáčení nových seriálů a filmů. Úplně se zastaví natáčení populárních talk show, jako jsou například ty s moderátory Jimmym Fallonem nebo Jimmym Kimmelem, napsala agentura Reuters.

Český seriál s hollywoodskou stopou. Hudbu k Sedmi schodům k moci složil Elia Cmíral

5. dubna 2023 20:55

Sedm schodů k moci, osmidílná fiktivní série, volně inspirovaná českým korupčním politickým prostředím po roce 2000. Vypráví příběh ženy Anny Malé, které se díky vztahovým záležitostem otevřely dveře nejen k velké moci. Anna se z pozice servírky dostala až mezi nejvyšší politická patra a vlivnou společnost. Hudbu k tomuto úspěšnému seriálu složil Elia Cmíral, český skladatel, který už několik desítek let působí v Hollywoodu.

Bývalá dětská hvězda propadla drogám. Nahá bloudila ulicemi, nakonec skončila v léčebně

4. dubna 2023 06:02

Herečka Amanda Bynesová, která v pondělí oslavila 37. narozeniny, měla dobře nastartovanou kariéru. Svou slávu ovšem neunesla – poměrně brzy propadla alkoholu a drogám a měla také četné problémy se zákonem. Ačkoliv se snažila dát svůj život zase do kupy, příliš dlouho jí to nevydrželo. Poslední skandál vyvolala minulý měsíc, kdy se nahá producírovala po Los Angeles a nakonec skončila na psychiatrii.

Soutěžte se Showtimem o 4 vstupenky na koncert světových hvězd filmové hudby

2. dubna 2023 19:55

Hvězdy hollywoodské hudby na jednom pódiu! Zahajovací koncert mezinárodního Composers Summit Prague 2023 představí nejvěhlasnější skladatele filmové hudby současnosti. Hvězdní hosté osobně uvedou svá nejslavnější díla z filmové a seriálové tvorby v podání Českého národního symfonického orchestru. O vstupenky na koncert, který se koná 14. dubna v pražském Obecní domě, můžete soutěžit už teď. Zkuste své štěstí, odpovězte na otázku níže a můžete být u toho!

Róby v barvě šampusu i lososový satén. V čem zářily celebrity na Oscarech a kdo sáhl vedle?

13. března 2023 09:18

Decentní půvab, střídmé barvy a elegantní siluety dominovaly 95. ročníku udílení filmových Oscarů. Proslulý červený koberec měl letos v rozporu s tradicí barvu šampaňského, což zjevně inspirovalo řadu hereček, které přišly do Dolby Theatre v Los Angeles v róbách světlejších tónů. Stejný trend ovlivnil i muže, u nichž se častěji než obvykle objevovaly obleky či saka smokingů v jemnějších barvách.