CNN Prima News Kim Čong-un

Kim Čong-un

Výpis příspěvků ke štítku „Kim Čong-un“

Chceme ty nejmocnější jaderné zbraně, prohlásil Kim. Ocenil důstojníky testující rakety

27. listopadu 2022 00:07

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že cílem jeho země je mít nejmocnější jaderné síly na světě. Kim se tak vyjádřil při ceremoniálu, kdy povýšil několik desítek armádních důstojníků podílejících se na nedávném odpalu největší severokorejské balistické střely. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní média KLDR.

Makali v Rusku na stavbách, teď prchají. Severokorejští dělníci se bojí přesunu na Donbas

15. října 2022 12:46

Dodělejte, co máte, ale na nové zakázky už nenastoupíte. Zpráva, která mezi severokorejskými dělníky pomáhajícími na stavbách v Rusku vzbuzuje paniku. Kreml je totiž chce poslat na okupovaná ukrajinská území, aby tam pomáhali s obnovou poničených staveb. Pracovníci z Kimovy říše však raději prchají, jak uvedl webový portál Rádia Svobodná Asie.

Napětí eskaluje: KLDR odpálila další rakety, Jihokorejci vyslali k hranicím stíhačky

13. října 2022 20:18

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dohlížel na odpálení dvou strategických raket dlouhého doletu. Hlava KLDR ocenila, že je země schopna spolehlivě a efektivně využít své jaderné zbraně, což mělo vypálení raket demonstrovat. Vedení jihokorejské armády později informovalo, že Severní Korea odpálila blíže neurčenou balistickou střelu do moře východně od svého území a že její vojenské letouny se přiblížily k hranici mezi oběma zeměmi.

Rusku dochází munice a obrací se na Severní Koreu. Co může tradiční spojenec Kremlu poslat?

9. září 2022 06:46

Zdá se, že ruské plány na ovládnutí Ukrajiny se hroutí. Kremlu totiž dochází munice, a tak se obrací na jednoho ze svých dlouholetých spojenců z dob studené války, Severní Koreu. Pchjongjang totiž v minulosti od Sovětského svazu přebíral a kopíroval zbraňové systémy, což by mohla být dnes pro Rusko výhoda. Jenže severokorejské zbraně jsou podle amerických expertů často jen hromadou primitivního šrotu.

Ikona NBA míří do Ruska lobbovat za propuštění basketbalistky. Podle Rodmana je Putin cool

22. srpna 2022 12:02

Bývalý hvězdný hráč americké NBA Dennis Rodman oznámil, že má povolení k cestě do Ruska, kde se chce pokusit vyjednat propuštění vězněné americké basketbalistky Brittney Grinerové. Ta byla v Rusku odsouzena k devítiletému trestu za držení drog. Informoval o tom list The Guardian. O Rodmanovi je mimo jiné známo, že navázal přátelství se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.