reklama
CNN Prima News Kim Čong-un

Kim Čong-un

Výpis příspěvků ke štítku „Kim Čong-un“

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

19. října 2021 05:43

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea v úterý odpálila zřejmě dvě rakety.

KLDR a Jižní Korea obnovily komunikaci. Horká linka se rozezněla tři dny po testu nové střely

4. října 2021 05:20

Severní a Jižní Korea dnes ráno obnovily horkou linku. S odkazem na sdělení Soulu o tom informuje agentura AP. KLDR prostřednictvím své státní agentury KCNA obnovení společného komunikačního kanálu krátce předtím avizovala. Zároveň vyzvala Soul, aby se zasadil o zlepšení napjatých vzájemných vztahů. Komunikaci se svým jižním sousedem Severní Korea přerušila po pouhých několika týdnech letos v srpnu.

KLDR podle Soulu odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Střela dopadla do moře

28. září 2021 05:45

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od „nepřátelské politiky“ vůči Severní Koreji.

Koreanista: Trump byl ve vztazích s KLDR neřízená střela. Vše se vrací do starých kolejí

14. září 2021 16:52

Vztahy mezi USA a KLDR byly při komunikaci bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a vůdce KLDR Kim Čong-una poměrně dobré, podle koreanisty Jaromíra Chlada se však za vlády Joea Bidena vše vrací do starých kolejí. „Trump se ve věci objevil jako neřízená střela a otevřel okno, jehož potenciál ale nebyl naplněn,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

KLDR ukázala svaly na vojenské přehlídce. Vojáky zdravil i vyhublý Kim Čong-un

9. září 2021 17:57

Severní Korea oslavila noční vojenskou přehlídkou 73. výročí svého vzniku. V Pchjongjangu defilé uniformovaných jednotek sledovalo celé vedení země včetně vůdce Kim Čong-una. Podle agentury Reuters tentokrát byla dramaturgie přehlídky poněkud skromnější a v ulicích se neobjevily mezikontinentální balistické rakety. Rozdílem oproti minulým letům byly i pochodující jednotky civilní ochrany, objevili se také vojáci v oranžových ochranných oblecích s plynovými maskami.

Žádné nakažené nemáme, rozdejte to jinde. Kim Čong-un odmítl miliony dávek vakcíny

5. září 2021 10:43

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil úředníkům, aby stále více apelovali na tvrdší prevenci proti pandemii koronaviru. Země, která tvrdí, že ještě neměla ani jednoho nakaženého, tak odmítla 3 miliony dávek vakcíny přidělené v rámci mezinárodní iniciativy Covax. Odborníci spekulují, zda se Severní Korea nepřipravuje na aplikace jen některých očkovacích látek.

reklama