CNN Prima News Kim Čong-un

Kim Čong-un

Výpis příspěvků ke štítku „Kim Čong-un“

Kadyrov má být ve velmi vážném stavu. Již dříve však boj o život jen předstíral

Vůdce Čečenců má být ve velmi špatném zdravotním stavu, tvrdí mluvčí ukrajinské rozvědky Andrij Jusov. Ukrajinský dron Sea Baby – Mořské dítě – zasáhl ruskou raketovou válečnou loď Samum v Černém moři. Vedle toho obránci v bitvě zabili elitního ruského důstojníka Vasilije Popova. Podle Kyjeva obránci dobyli Andrijivku, důležitou obec jižně od Bachmutu. Ukrajinským silám se ve čtvrtek podařilo poškodit dvě ruské lodě v Černém moři. I sám ruský prezident Vladimir Putin je nervózní ze spolupráce se Severní Koreou, protože mu může přinést další problémy s obcházením sankcí, zhodnotil Institut pro studium války (ISW). Spojené státy by navíc na dodávky severokorejských zbraní reagovaly vlastním balíčkem pro Ukrajinu, tvrdí ukrajinský plukovník.

Vyhraje Rusko válku? Šojgu smutně pokrčil rameny. Video Putinova člověka oblétlo svět

Ruská invaze na Ukrajinu měla podle kremelské propagandy trvat pár dnů. Po více než roce a půl se ale zdá, že krvavý konflikt zamrzl na mrtvém bodě. Na vystupování některých moskevských představitelů je znát výrazná nervozita. Například ruský ministr obrany Sergej Šojgu nepůsobil příliš optimisticky, když se ho reportér ptal, zda Rusko vyhraje válku. Putinův blízký spolupracovník nejdříve pokrčil rameny, poté stručně odpověděl: „Jiná možnost není.“

Umytá židle, hlavně aby pod Kimem nepraskla. Lidé se baví schůzkou Putina s vládcem KLDR

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským vládcem Kim Čong-unem na kosmodromu Vostočnyj provázelo několik podivuhodných situací. Členové obou delegací na poslední chvíli vybírali pro vůdce KLDR vhodnou židli, na kterou by si mohl sednout. U rozhodování působili velmi zmateně. Vybraný nábytek pak dostal speciální péči. Severokorejský vyslanec židli kompletně vydezinfikoval.

Velké setkání diktátorů: Rusko vede svatou válku proti Západu, řekl Kim Čong-un Putinovi

Aktualizováno

Severní Korea podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina ve všech jeho rozhodnutích, řekl ve středu podle agentury Reuters severokorejský vůdce Kim Čong-un. Oba státníci se sešli na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě, kde Putin uvedl, že Rusko pomůže KLDR v oblasti vesmírných družic. Předmětem rozhovorů byla podle agentury RIA Novosti také možnost vyslání severokorejského kosmonauta do vesmíru. Podle Kima, pro kterého byla návštěva první zahraniční cestou od pandemie covidu, Moskva i Pchjongjang vedou svatou válku proti Západu.

Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.

Vůdce KLDR Kim Čong-un dorazil obrněným vlakem do Ruska. Chystá se schůzka s Putinem

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a přijel svým obrněným vlakem do Ruska. Podle agentury AFP to v úterý uvedli jihokorejští činitelé a následně i ruská agentura RIA. Kreml před očekávanou schůzkou Kima s prezidentem Vladimirem Putinem vzkázal do Spojených států, že jej nezajímají hrozby Washingtonu, aby Rusko nekupovalo severokorejské zbraně.

Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní. Osobně řídil i bojové obrněné vozidlo

Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní, včetně závodu na výrobu taktických raket. Informovala o tom státní severokorejská agentura KCNA. Kim podle agentury během návštěv, které se uskutečnily minulý týden, vyjádřil spokojenost s novým zaměřením továrny na výrobu taktických raket a s rozšířením výrobní kapacity.