reklama
CNN Prima News Kim Čong-un

Kim Čong-un

Výpis příspěvků ke štítku „Kim Čong-un“

Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na stranickém zasedání přiznal, že země čelí nedostatku potravin kvůli malým výnosům v zemědělství. „Potravinová situace se stává napjatou,“ uvedl. Zemi loni zasáhly silné tajfuny následované záplavami. K nedostatku potravin podle stanice BBC vedle počasí přispívají i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně.

Špitálníková: V Severní Koreji tvoří střední třídu ženy. Lépe se vyznají na černém trhu

Koreanistka Nina Špitálníková je první Evropankou, která se do Severní Koreje dostala dvakrát. Jako výzkumnice se zajímá o obyčejný život občanů KLDR. Útěk z jednoho z nejkrutějších režimů na světě neromantizuje a upozorňuje na to, že vztah Jihokorejců se k uprchlíkům mění stejně jako nejizolovanější společnost za ostnatými dráty. Podle Špitálníkové do Severní Koreji došla i ženská emancipace, jen trochu jiným způsobem.

Kim se děsí covidu. KLDR má katastrofální zdravotnictví, vysvětluje koreanistka

Korejská lidově demokratická republika má kvůli strachu z covidové pandemie už přes rok zavřené hranice. Spisovatelka a česká koreanistka Nina Špitálníková, která byla hostem pořadu Interview na CNN Prima NEWS, upozorňuje, že zmrazením obchodu s Čínou se tak Severokorejci dostali do ještě větší krize než předtím. Země trpí žalostným nedostatkem potravin i zdravotnických pomůcek.

reklama