KLDR

Nejnovější příspěvky k tématu

Volvo chtělo kdysi dělat byznys v Severní Koreji. Kim Ir-sen to ale viděl trochu jinak

29. května 2022 06:30

Zatímco dnes se zahraniční obchod realizuje v drtivě většině prostřednictvím peněz, za studené války platil Východ Západu často v naturáliích. V 70. letech však Švédsko krutě naletělo severokorejskému režimu, který za už dodaná Volva neměl v úmyslu platit vůbec. Svou roli sehrála i chamtivost a naivita švédské strany.

Kloktání slané vody, zázvorový čaj nebo ibuprofen. KLDR bojuje s covidem bez vakcín

17. května 2022 12:34

Izolovaná Severní Korea je jednou z mála zemí světa, které se odmítly připojit k očkovací kampani proti nemoci COVID-19, a do minulého týdne tvrdila, že se na jejím území nevyskytl jediný případ nákazy koronavirem. Nyní se ale nemoc v KLDR šíří rychlým tempem a lidem, kteří onemocní, zdravotníci radí užívat běžné léky na chřipku, antibiotika či domácí medicínu, píše agentura Reuters.

Překvapivé zprávy z KLDR. Země přiznala prvního nakaženého covidem, Kim nařídil lockdown

12. května 2022 05:17
Aktualizováno

Severní Korea ve čtvrtek poprvé oficiálně přiznala výskyt covidu v zemi a vyhlásila celostátní lockdown. Dosud přitom výskyt nemoci na svém území popírala. Státní média informovala, že v Pchjongjangu byla zjištěna subvarianta vysoce nakažlivé varianty omikron. Počet nakažených však nesdělila, uvedly zahraniční agentury. Svému severnímu sousedovi už nabídla humanitární pomoc Jižní Korea.

CNN: Kim začne být posedlý nukleárními zbraněmi. Experti se bojí útoku na Jižní Koreu

10. května 2022 06:21

Severní Korea významně rozšíří svůj jaderný program a nukleárních hlavic se už nikdy nebude chtít vzdát. Myslí si to experti oslovení americkou CNN, podle kterých není vyloučené, že KLDR začne v dlouhodobém horizontu znovu pomýšlet na invazi do Jižní Koreje. Pchjongjang totiž podle expertů současná válka na Ukrajině nebývalé posiluje.

Překvapivá slova díků. Kim si vyměnil dopisy s odcházejícím jihokorejským prezidentem

22. dubna 2022 05:43

Severokorejský vůdce Kim Čong-un si vyměnil dopisy s odcházejícím jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, v nichž demokratickému lídrovi poděkoval za zlepšování vztahů obou znesvářených zemí, oznámila v pátek severokorejská státní tisková agentura KCNA. Komunikaci potvrdila i jihokorejská prezidentská kancelář. Na Korejském poloostrově panuje zvýšené napětí kvůli nedávnému severokorejskému testu balistické střely.

Hlavní zprávy

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli
Ukrajina

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

Ukrajinci provedli další úspěšný útok na ruské jednotky na východě země. Tentokrát pomocí dronu shodili bombu na nic netušící skupinku okupantů, kteří zrovna opouštěli zákop. Jednomu z vojáků spadla výbušnina přímo pod nohy. Muž zůstal ležet bezmocně na zemi. Ostatní vojáci utekli. Video, jehož pravost nelze nezávisle ověřit, koluje po sociálních sítích.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:41

VIDEO: Záběry odhalují škody po ruském útoku na Charkov

00:14

Počet obětí ruského útoku na Charkov stoupl na sedm

23:49

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

23:24

Moskva žádá USA o vízum pro Lavrova, aby mohl na zasedání OSN

Korejská lidově demokratická republika

Zpravodajství z Korejské lidově demokratické republiky. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Korejská lidově demokratická republika se nachází ve východní Asii na severní části Korejského poloostrova. Sousedí s Čínou, Ruskem a Jižní Koreou. Hlavním městem je Pchjongjang, v čele stojí Kim Čong-un.