KLDR

Nejnovější příspěvky k tématu

Velké setkání diktátorů: Rusko vede svatou válku proti Západu, řekl Kim Čong-un Putinovi
Rusko

Velké setkání diktátorů: Rusko vede svatou válku proti Západu, řekl Kim Čong-un Putinovi

 • Aktualizováno
 • Severní Korea podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina ve všech jeho rozhodnutích, řekl ve středu podle agentury Reuters severokorejský vůdce Kim Čong-un. Oba státníci se sešli na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě, kde Putin uvedl, že Rusko pomůže KLDR v oblasti vesmírných družic. Předmětem rozhovorů byla podle agentury RIA Novosti také možnost vyslání severokorejského kosmonauta do vesmíru. Podle Kima, pro kterého byla návštěva první zahraniční cestou od pandemie covidu, Moskva i Pchjongjang vedou svatou válku proti Západu.

  Vůdce KLDR Kim Čong-un dorazil obrněným vlakem do Ruska. Chystá se schůzka s Putinem
  Rusko

  Vůdce KLDR Kim Čong-un dorazil obrněným vlakem do Ruska. Chystá se schůzka s Putinem

  Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a přijel svým obrněným vlakem do Ruska. Podle agentury AFP to v úterý uvedli jihokorejští činitelé a následně i ruská agentura RIA. Kreml před očekávanou schůzkou Kima s prezidentem Vladimirem Putinem vzkázal do Spojených států, že jej nezajímají hrozby Washingtonu, aby Rusko nekupovalo severokorejské zbraně.

  Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní. Osobně řídil i bojové obrněné vozidlo

  Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní, včetně závodu na výrobu taktických raket. Informovala o tom státní severokorejská agentura KCNA. Kim podle agentury během návštěv, které se uskutečnily minulý týden, vyjádřil spokojenost s novým zaměřením továrny na výrobu taktických raket a s rozšířením výrobní kapacity.

  Utužování vztahů? Šojgu přivezl do KLDR dopis z Kremlu, Kim Čong-un mu ukázal výstavu zbraní

  Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve středu setkal s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, který je na návštěvě Severní Koreje. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA. Cílem schůzky bylo prohloubit vztahy mezi oběma zeměmi, dodala agentura s tím, že spolu diskutovali o vojenských otázkách i regionální a mezinárodní bezpečnosti. Jaké vojenské záležitosti řešili, už ale severokorejská agentura neupřesnila.

  Reakce na údajnou špionáž amerického letadla? KLDR odpálila raketu s rekordním doletem

  Severní Korea dnes ráno odpálila východně od svého pobřeží balistickou raketu dlouhého doletu, informovaly agentury AP a Reuters s odvoláním na Jižní Koreu a Japonsko. KLDR naposledy provedla test balistických střel před necelým měsícem. Raketu dlouhého doletu testovala naposledy v dubnu, kdy odpálila mezikontinentální balistickou raketu (ICBM), podotkla agentura AP.

  Rusko přidá další slavné vítězství. Kim poslal do Moskvy vřelý vzkaz, rýpl si i do Západu

  Severokorejský lídr Kim Čong-un využil státního svátku Dne Ruska, aby poslal Vladimiru Putinovi mimořádně vřelý vzkaz. V něm vyjádřil šéfovi Kremlu trvající podporu. Nepřímo také podpořil ruskou invazi na Ukrajinu. Podle Kima si Moskva připíše další vítězství v historii. Informovala o tom televize NBC s odvoláním na seveokorejskou KCNA.

  KLDR zvyšuje tlak na USA. Kim Čong-un si prohlédl novou špionážní družici a schválil použití

  Vůdce KLDR Kim Čong-un si prohlédl první severokorejskou vojenskou špionážní družici a schválil její budoucí použití. S odvoláním na severokorejská státní média o tom informovala agentura AFP. Kim Čong-un už v polovině letošního dubna prohlásil, že se podařilo konstrukci satelitu dokončit a nařídil jeho vypuštění. Kdy jej chce Pchjongjang dostat na oběžnou dráhu, ale není jasné.

  KLDR odpálila další balistickou raketu. Japonsko poslalo občany ostrova Hokkaidó do úkrytů

  Aktualizováno

  Severní Korea odpálila ve čtvrtek balistickou raketu středního, nebo delšího doletu směrem nad Japonské moře. Informovaly o tom agentury Jonhap a Reuters. Podle jihokorejské armády se jednalo o nový typ střely, pravděpodobně využívající pevné palivo. Japonská vláda krátce poté vydala varování, že raketa může dopadnout poblíž ostrova Hokkaidó, a vyzvala zdejší obyvatele, aby se okamžitě schovali. Později varování odvolala a raketa skutečně dopadla mimo nejsevernější z hlavních japonských ostrovů.

  Korejská lidově demokratická republika se nachází ve východní Asii, v severní části Korejského poloostrova. Sousedí s Čínou, Ruskem a Jižní Koreou. Hlavním městem je Pchjongjang, v čele stojí Kim Čong-un. Ve státě panuje tvrdý komunistický režim s přísně střeženými hranicemi. Rozloha země je 120 540 km², počet obyvatel se pohybuje kolem 25 milionů.