CNN Prima News kinematografie

kinematografie

Výpis příspěvků ke štítku „kinematografie“

Jákl pracuje na novém filmu s Anthonym Hopkinsem. Je nevídaně pokorný, říká producent

Dostat se do blízkosti hollywoodských hvězd je přáním nejednoho filmového fanouška. Petr Jákl v roli filmového producenta k nim má ještě o něco blíž. Spolupracoval například s Russellem Crowem, Morganem Freemanen či Robertem de Nirem. A nyní má další eso v rukávu. Oscary ověnčeného sira Anthonyho Hopkinse. Jákl to prozradil v rozhovoru pro Showtime na CNN Prima NEWS.

Český herní průmysl válcuje filmy i hudbu. Vydělal miliardy, pandemii navzdory

Český herní průmysl hlásí za loňský rok rekordní obrat 5,32 miliardy korun. Násobně tím překonává výnosy filmové, hudební nebo televizní produkce v ČR. Jako jednomu z mála sektorů se hrám dařilo navzdory koronavirové krizi. Většina tuzemských herních firem nepocítila žádné výraznější dopady pandemie, vyplývá z průzkumu Asociace českých herních vývojářů (GDA).

Byl jsem divoký netvor. Herecká legenda Alain Delon slaví 85. narozeniny

Alain Delon slaví 85. narozeniny. Jeho jméno se svého času stalo synonymem mužské krásy. V posledních letech však vyvolává kontroverze svými politickými názory nebo chováním k ženám. Francouzský herec, producent a režisér, narozený 8. listopadu 1935, si zahrál v téměř stovce filmů, diváci ho znají třeba ze snímků Černý tulipán, Dva muži ve městě či Borsalino. V roce 2008 ztvárnil Julia Caesara v komedii Asterix a olympijské hry.