CNN Prima News kinematografie

kinematografie

Výpis příspěvků ke štítku „kinematografie“

Český herní průmysl válcuje filmy i hudbu. Vydělal miliardy, pandemii navzdory

23. června 2021 06:33

Český herní průmysl hlásí za loňský rok rekordní obrat 5,32 miliardy korun. Násobně tím překonává výnosy filmové, hudební nebo televizní produkce v ČR. Jako jednomu z mála sektorů se hrám dařilo navzdory koronavirové krizi. Většina tuzemských herních firem nepocítila žádné výraznější dopady pandemie, vyplývá z průzkumu Asociace českých herních vývojářů (GDA).

Byl jsem divoký netvor. Herecká legenda Alain Delon slaví 85. narozeniny

8. listopadu 2020 08:42

Alain Delon slaví 85. narozeniny. Jeho jméno se svého času stalo synonymem mužské krásy. V posledních letech však vyvolává kontroverze svými politickými názory nebo chováním k ženám. Francouzský herec, producent a režisér, narozený 8. listopadu 1935, si zahrál v téměř stovce filmů, diváci ho znají třeba ze snímků Černý tulipán, Dva muži ve městě či Borsalino. V roce 2008 ztvárnil Julia Caesara v komedii Asterix a olympijské hry.

Anderson, Ozon i britský McQueen: Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů

10. června 2020 07:52

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.