klec

Výpis příspěvků ke štítku „klec“

Strašná smrt v hlubině. Před 130 lety došlo k největšímu důlnímu neštěstí na českém území

31. května 2022 18:49

Z kilometrové hloubky pod povrchem vytahovali další a další mrtvé, mnoho z nich nešlo identifikovat, nad krajem se ještě dlouho vznášel pach hrůzy a smrti. Před 130 lety došlo v Březových Horách u Příbrami k důlnímu neštěstí, které bylo svého času nejhorší na světě – při požáru zemřelo 319 horníků, z více než 900 dětí se rázem stali sirotci. Ředitel příbramského hornického muzea Josef Velfl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak mohlo k tragédii dojít.

Když móda podá pomocnou ruku: Přehlídka mladé návrhářky upozornila na norování lišek

27. dubna 2022 15:30

Móda a životní prostředí jde ruku v ruce. Ne vždy si to uvědomujeme, ale dnešní cenová dostupnost a kvantita módních kousků staví módní průmysl na jedno z předních míst znečišťovatelů životního prostředí. Jsou ale i značky a návrháři, kteří se snaží svým přístupem na problematiku upozorňovat. Ať už mluvíme o takzvaných „Green fashion weeks“, tedy týdnech módy, kde mohou předvádět pouze návrháři dodržující výrobu z udržitelných materiálů nebo šíření určité osvěty či spolupráce s neziskovými organizacemi. Móda má obrovskou sílu, byla vždy hlasem, kterým může nejen návrhář, ale i konzument samotný vyjádřit svůj postoj.

Růžový panter? Ve světě MMA je nutné se lišit, říká Kozma. Jinak nikoho nezajímáte

3. února 2022 07:14

V tuzemsku nejskloňovanějším jménem spojeným s MMA je Karlos Vémola. Ten však mediální pozornost přitahuje spíše věcmi odehrávajícími se mimo osmihranné bojiště. Pokud jde čistě o souboje v kleci, aktuálním fenoménem je David Kozma. Nelze ho přehlédnout už jen kvůli tomu, že v organizaci Oktagon získal – a hlavně pětkrát obhájil – pás šampiona velterové váhy. A k tomu vyniká jedinečnou růžovou vizáží. I o ní mluví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Byl jsem od krve jako řezník, kolem pobodaní lidé. Vémola vzpomíná na život vyhazovače

16. ledna 2022 21:41

Nejmedializovanější český MMA zápasník Karlos Vémola zažil velmi zajímavou cestu na vrchol. Sám říká, že by nikdy nenastoupil do klece, kdyby před lety coby vyhazovač nočního londýnského klubu „nevyprovodil“ neukázněné fightery. O pozoruhodném začátku úspěšné kariéry a oddanosti sportu mluvil v rozhovoru pro podcast Fight Cast One.

Odchyt zvířat? Pešky, autem, s dalekohledem i termovizí a nakonec boj o život

16. ledna 2022 09:00

„Všichni si myslí, že přijedu, otevřu dveře a pes mi skočí do auta,“ říká Marek Blaško, který kromě terapií se zvířaty a práce v útulku odchytává psy a kočky. Skutečnost je ale jiná – především časově náročná. Často jde o hodiny strávené cestováním na místo, hledáním a také čekáním. To všechno navíc s nejistým výsledkem.