CNN Prima News kolaps

kolaps

Výpis příspěvků ke štítku „kolaps“

Před horkem do obchoďáku? Náhlé střídání teplot může vést k šoku, případy se nyní množí

Hodnoty přesahující třicítky jsou stále častějším úkazem. I z toho důvodu lidé hledají útočiště například v klimatizovaných obchodních centrech (OC): mohou si však uškodit. Náhlé střídání teplot může vést k šoku a kolapsům. Security agentury v létě poskytují v těchto případech první pomoc až o 50 procent častěji než v jiných měsících. Do ulic opakovaně vyrážejí také záchranáři. Jak první pomoc vypadá?

Řekové se omlouvají za smrt Češky: Zdravotní péče? Jako z třetího světa, sanitka jela 51 minut

Omlouvám se za náš ostrov. Zdravotní péče je na úrovni třetího světa, je mi to líto. Tak reagují někteří Řekové na smrt české turistiky, která zahynula v úterý na pláži ostrova Thasos. Po kolapsu se jí snažila čtveřice cizinců resuscitovat, marně. Podle svědků navíc sanitce trvalo dlouhých 51 minut, než na místo neštěstí dojela, uvádí řecká média.

Zátěž jako ve sklárně, hodnotí tropy Prymula. Radí, jak se chovat a na co nikdy nezapomínat

Ve chvíli, kdy udeří vlny veder, je náš organismus vystaven takové zátěži, jako kdybychom byli ve sklárnách s velmi vysokými teplotami. Uvedl to epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Mezi nejohroženější skupiny patří zejména senioři, chronicky nemocní či lidé s kardiovaskulárním onemocněním. Apeloval na to, aby lidé nenechávali děti v autech a nezapomínalo se na pitný režim.