kolo

Výpis příspěvků ke štítku „kolo“

Další trable kolem „předražených“ kol pošty. Rozpadají se a málo uvezou, tvrdí Hlídač státu

U elektrokol České pošty, které nakoupila za osm milionů korun bez DPH, se podle serveru Hlídač státu vyskytl další problém: nejsou schopna unést to, co by měla. To znamená šedesátikilový náklad zásilek a samotného doručovatele. Na sociální síti kolují záběry, v jak špatném stavu jeden ze strojů je. Pošta se hájí tím, že se prezentovaná závada vyskytla zatím jen u deseti kol ze sta a že odpovídá běžnému opotřebení.

Cyklista skopl dívenku, kvůli videu z incidentu požaduje odškodné. Soud mu dal za pravdu

Belgický cyklista, který v roce 2020 zdánlivě schválně za jízdy skopnul pětiletou dívenku, uspěl se svou žalobou a žádostí o odškodné. Otec holčičky totiž tehdy incident natočil a video se dostalo na sociální sítě. Jezdce to údajně mělo vystavit narušení soukromí a poškození pověsti. Cyklista muže zažaloval již v roce 2021, soud mu nyní vyhověl. Za údajnou újmu požadoval 4 500 eur (110 tisíc korun), což je podle něj symbolická částka zhruba v hodnotě jeho kola. O finální podobě sumě rozhodne příští rok v dubnu.

Marián jim umíral před očima. Záchranáři mezitím vtipkovali, o kameře netušili

Slovenskou veřejnost pobouřil kamerový záznam chování záchranářů, kteří si při převozu vážně zraněného šedesátiletého Mariána neodpustili vtipkování, sexuální narážky či vulgarismy. Muž později na následky zranění způsobených při pádu z kola zemřel. Video z jeho kamery, o které zdravotníci nevěděli, nyní na sociálních sítích zveřejnila jeho přítelkyně Miloslava. Mnozí komentující se domnívají, že se posádka sanitky zachovala neprofesionálně a k raněnému se chovali „jak ke kusu hadru“. Jiní se však záchranářů zastali. Mluvčí slovenské záchranné služby Martin Balko sdělil, že za chování posádek ambulancí odpovídají poskytovatelé neodkladné přednemocniční péče, kteří provozují jednotlivé ambulance. O případu píše deník Nový Čas.

Zloději kol na Domažlicku se marně ukrývali v řepce. Policejní pes je hravě vyčenichal

Ačkoliv se dvojice zlodějů schovávala v řepkovém poli na Domažlicku, pro služebního psa Apolla nebyl problém je vyčenichat. Muž a žena, kteří krátce před dopadením z garáže u rodinného domu odcizili dvě jízdní kola, za sebou nechávali věci, kterých se postupně zbavovali. Na psího pomocníka policistů se muž dokonce snažil zaútočit, rychle si to však rozmyslel.

Eriku srazila dodávka, našli ji v příkopu až druhý den. Po boji o život poslala řidiči vzkaz

Slovenská cyklistka Erika bojovala dlouhou dobu po srážce dodávkou o život. Bezohledný řidič ji v okrese Komárno zachytil na konci března. Z místa nehody ujel a mladou ženu nechal ležet v příkopu. Našli ji v bezvědomí až další den ráno. Nyní Erika téměř tři měsíce po nehodě promluvila o tom, co se vlastně stalo, a poslala i vzkaz řidiči.

Tragédie na triatlonu. Srážka motorky s cyklistou skončila smrtí, závod pokračoval dál

Na nedělním triatlonu série Ironman v Hamburku došlo k tragické nehodě, při níž se srazil jeden ze závodníků na kole s doprovodnou motorkou. Řidič motocyklu po kolizi zemřel, zatímco triatlonista vyvázl s těžkým poraněním. Lehká zranění utržil i jeden z kameramanů. Organizátoři se navzdory fatálnímu incidentu rozhodli závod nepřerušit, jezdci ovšem museli u místa nehody z kola sesednout a vést ho. To vyvolalo sérii nevhodných vtipů ze strany sportovních komentátorů, kteří se o závažnosti srážky dozvěděli až později.

Pomoc za milion. Ročního Tea a čtyřletého Nikolase trápí vážné problémy, projeďte se pro ně

Spojte příjemné s užitečným. Takový je záměr charitativně-sportovního projektu, který vznikl ve spolupráci stavební skupiny PSG a spolku Srdce na pravém místě. Celorepubliková veřejná výzva – která začala 1. a končí 30. června – má za cíl vybrat milion korun pro dva zdravotně znevýhodněné chlapečky: ročního Tea a čtyřletého Nikolase. Druhým milníkem je 100 tisíc kilometrů, kteří účastníci společně najedou – ať už na kole, koloběžce nebo bruslích. Zapojíte se i vy?