CNN Prima News konopí

konopí

Výpis příspěvků ke štítku „konopí“

USA nabízí Rusku výjimečnou výměnu vězňů. Vrátí se slavná basketbalistka domů?

27. července 2022 20:57

Po měsících interních diskusí nabídla Bidenova administrativa výměnu Viktora Bouta. Odsouzený ruský obchodník se zbraněmi, který si v USA odpykává 25letý trest odnětí svobody, má být součástí možné dohody, jež by zajistila propuštění dvou Američanů zadržovaných Ruskem – Brittney Grinerové a Paula Whelana. S informací přišla americká CNN.

V EU se objeví až jedna nová omamná látka za týden. Jakým drogám Češi holdují nejvíce?

15. června 2022 18:15

Dostupnost drog v zemích Evropské unie zůstává vysoká a v některých případech je dokonce vyšší než před pandemií covidu, uvádí ve své letošní zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti (EMCDDA). V loňském roce se v unijních státech objevilo 52 nových psychotropních látek, tedy v průměru jedna za týden. Zdaleka nejvíce používanou omamnou látku je marihuana a konopí, s velkým odstupem následují kokain a extáze. V České republice se nadměrně užívá marihuana, ale také LSD a halucinogenní houby.

TOP 09, lidovci i Piráti bojují o svou budoucnost. Vyrukují s eurem či legalizací konopí

8. června 2022 05:18

Malé vládní strany bojují v rámci pětičlenné koalice se svou nevýrazností. Poslední volební model společnosti Median nedává TOP 09 či lidovcům ani pět procent, která jsou potřeba ke vstupu do Sněmovny. Uskupení tak musí začít znovu vytahovat svá tradiční témata, kterými se mohou zviditelnit. TOP 09 již například hlasitě hovoří o přijetí eura, Piráti zase prosazují legalizaci konopí.

Piráti vyzývají k legalizaci konopí. Podporu budou hledat složitě v koalici i v opozici

30. dubna 2022 21:21

Při příležitosti Světového dne marihuany vytáhli znovu Piráti své tradiční téma, tedy legalizaci konopí, která by podle nich mohla do státní kasy přinést až dvě miliardy korun ročně. Od chvíle, kdy usedli ve vládních lavicích, je to poprvé, kdy Piráti s tímto kontroverzním tématem přišli. Koaliční partneři se debatě nebrání, připomínají však, že legalizace není součástí vládního programu. Těžko budou Piráti hledat případnou podporu i mezi opozičními poslanci.

Piráty jsem ve vládě nechtěla. Vedení strany je vyčerpané, hlásá Bartošova vyzývatelka

5. ledna 2022 08:55

Piráti ve volební kampani zapomněli na své skalní voliče, ztratili tvář a vsadili jen na pragmatismus, který nevyšel. Takovými slovy kritizovala vývoj ve straně kandidátka na šéfku jedenatřicetiletá Jana Michailidu. Vedení partaje je podle ní vyčerpané a musí si buď odpočinout, nebo se soustředit na politické funkce. Sama pro vstup do vlády ani do koalice nehlasovala, ale je připravena pirátské ministry v jejich misi podporovat.

Vražda jako z filmu Vřískot: Muž 30krát bodl a přejel autem partnerku. Žena si to nahrála

20. listopadu 2021 12:55

Anglií rezonuje případ sedmadvacetiletého Jakea Notmana, který před rokem v anglickém městě Tamworth zavraždil svou přítelkyni Lauren Bloomerovou. Soud nyní v případu rozhodl a mladíka obvinil. Pachatel měl sníst před hrůzným činem brownie s konopím a pod vlivem drogy pak svou družku třicetkrát bodnout nožem. Následně ji přejel autem.