reklama
CNN Prima News konopí

konopí

Výpis příspěvků ke štítku „konopí“

Místo hřibů našel houbař v lese políčko s marihuanou. „Pěstitelům“ hrozí až 10 let vězení

24. září 2021 18:57

Muž z Ústecka vyrazil na houby, místo nich ale našel konopné pole. Rostlinky marihuany byly zasazené i s kbelíkem v zemině a bylo evidentní, že se o ně někdo stará. To dosvědčoval také improvizovaný příbytek, ve kterém bylo nářadí i další rostliny. Policistům se pěstitele následně podařilo dopadnout, hrozí jim až deset let za mřížemi.

Zlegalizovali bychom konopí, shodli se Piráti a STAN. Poslanci rozhodnou o limitech THC

14. září 2021 05:28

Konopí bychom chtěli zlegalizovat, říkají lídři koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem. Sněmovna ale pirátský návrh v červnu zamítla. Poslanci budou nicméně znovu hlasovat o tom, že by se měla zlepšit dostupnost léčebného konopí. Nově by se totiž mohlo předepisovat na elektronický recept. Zákonodárci budou také řešit množství látky THC v technickém konopí.

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

21. července 2021 22:59

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Jan Martin Paďouk: Konopí je zázračná rostlina s úžasnými léčebnými schopnostmi

2. června 2021 08:21

Konopí může pomoci mimo jiné onkologickým pacientům a možná i lidem s covidem, zde však výsledky nejsou zatím průkazné, říká Jan Martin Paďouk, jehož společnost CannaFamily přináší na trh přípravky s vysokým obsahem kanabinoidů. Založil také neziskovou organizaci, která se zaměřuje na výzkum v oblasti léčebných účinků kanabinoidů v konopí.

Už žádné „větší než malé“ množství drog. Nejasný termín vadí Ústavnímu soudu

5. května 2021 14:56

Ústavní soud (ÚS) zrušil část trestního zákoníku, podle které vláda stanovovala, jaké rostliny a houby považuje za omamné a psychotropní látky, a určovala jejich trestné množství. Okresní soud v Chrudimi jako navrhovatel v paragrafech trestního zákoníku týkajících se drog poukazoval na slovní spojení „větší než malé“, které zákoník opakovaně používá pro bližší určení množství drog, za něž hrozí trest. Podle chrudimského soudu to ale nestačí.

Marihuana pomáhá, některé běžné léky jsou daleko nebezpečnější, tvrdí expert

24. dubna 2021 16:50

Česko je marihuanová velmoc. Ani ne tak kvůli častému ilegálnímu užívání, jako spíš kvůli masovému rozšíření povolených konopných přípravků. Prospěšné vlastnosti marihuany v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chválí i lékař-informatik a adiktolog Pavel Kubů. „Podle pravidel medicíny založené na důkazech prokazatelně účinkuje minimálně na čtyři diagnózy,“ říká.

reklama