CNN Prima News konopí

konopí

Výpis příspěvků ke štítku „konopí“

Žabomyší války, reaguje Michálek na „zezelenalou“ Michailidu. Nekončící zábava, píší jiní

Stalo se mi už mnohokrát, že se někdo chlubil mojí prací, aniž by mi dal kredit. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych si kvůli tomu veřejně stěžoval. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek. Reagoval tak na situaci kolem Jany Michailidu. Některých Pirátů se dotkla skutečnost, že stranická expertka na legalizaci či regulaci psychotropních látek chyběla na jednom z propagačních bannerů. Strana materiál později upravila.

Piráti čelí ostré kritice za „cenzuru“ rebelky Michailidu. Jste trapáci, vzkázal Zahradil

Aktualizováno

Mezi Piráty se rozhořel další vnitrostranický spor. Některých členů se dotkla skutečnost, že na jednom z propagačních bannerů chyběla fotografie stranické expertky na legalizaci či regulaci psychotropních látek Jany Michailidu. Šlo o účelový manévr a ignorování zásluh političky, která je považována za rebelku nejmenší vládní strany? Piráty za jejich jednání ostře zkritizoval i europoslanec Jan Zahradil (ODS) – označil je za „trapáky“. Strana později banner upravila.

Prezident Petr Pavel rozvedl své názory na legalizaci konopí. Zvážil by i vyhlášení amnestie

Nejsem proti legalizaci konopí a vyhlášení amnestie pro lidi, kteří v této souvislosti budou aktuálně ve vězení, uvedl prezident Petr Pavel. V pátek to řekl v Ostravě, kde se účastnil festivalu Colours of Ostrava. V rámci diskusního fóra Meltingpot také vystoupil ve speciálním dílu podcastu Kecy & Politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose. Během hodinového rozhovoru rovněž potvrdil, že je připraven prosazovat elektronickou formu voleb. Podle něj je to způsob hlasování odpovídající 21. století.

Sněmovní obstrukce v podání Babiše: Zrušte všechny dotace, moje firma odvádí pět miliard

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se připojil ke sněmovním obstrukcím. V pátek dopoledne nemluvil většinu času k projednávané nižší valorizaci důchodů, ale k úplně jiným bodům. Zmínil například inflaci, léčebné konopí, kotlíkové dotace nebo stavbu gigafactory. Bývalý premiér se rozvášnil zejména u dotací, které navrhl zrušit. Zároveň obhajoval holding Agrofert, jejž vložil do svěřenského fondu, že státu odvádí pět miliard korun. Kromě toho si postěžoval, že kvůli svému politickému angažmá nemůže nakupovat jiné společnosti.

Pěstiteli konopí z Broumovska hrozí až 18 let vězení. Žalobce mu „vysekl poklonu“ za zdatnost

Krajský soud v Hradci Králové začal rozplétat případ muže, který se podle spisu ve velkém živil výrobou marihuany. Drogu prodával v Česku i do Polska, díky čemuž si měl za devět let vydělat přes 30 milionů korun. Rostliny konopí údajně pěstoval velmi sofistikovaným způsobem. Nacházely se v pěstírnách, které byly ukryté v přepravních kontejnerech zakopaných v zemi.

Chystá se legalizace marihuany. Prohibice prokazatelně nefunguje, tvrdí Vobořil

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil připravuje návrh, který umožní domácí i komerční pěstování konopí. Řekl to v sobotu na konferenci Cannabis Summit, kde také uvedl, že počítá se vznikem speciálních klubů pro užívání marihuany i s jejím licencovaným prodejem v obchodech pro lidi nad 18 let. Podle Vobořila současná prohibice na trhu s konopím nefunguje a přináší pouze rizika a zbytečné náklady.