CNN Prima News kontejner

kontejner

Výpis příspěvků ke štítku „kontejner“

Noc v kontejneru za pět tisíc. Katar nahání fanoušky do vesnice, která připomíná stavbu

10. listopadu 2022 16:48

Kvůli své astronomické cenovce 220 miliard dolarů je nadcházející mistrovství světa v Kataru považované za šampionát ve znamení luxusu. K vidění budou hypermoderní klimatizované stadiony, ubytování pro bohaté na monstrózní lodi, na druhé straně i kontejnerová řešení pro desetitisíce fanoušků z důvodu nedostatečných kapacit hotelů.

Žena vyhodila novorozeně do kontejneru. Soud v Pardubicích ji poslal na 16 let do vězení

2. listopadu 2022 11:15

Ženu, která v lednu v Pardubicích odložila do kontejneru své novorozeně, podle informací CNN Prima NEWS poslal soud na 16 let do vězení. Silně podchlazené dítě, které náhodou našli dva bezdomovci v noci na 8. ledna, lékaři zachránili. Znalci z oborů psychologie a psychiatrie před soudem v Pardubicích uvedli, že chování ženy bylo cílené, neemotivní a nebyla pod vlivem laktační psychózy.

Porodila a dítě hodila do kontejneru. Asi bych to udělala jinak, řekla u soudu žena z Pardubic

31. října 2022 17:04

Žena, která měla v Pardubicích začátkem ledna vyhodit svou novorozenou holčičku do kontejneru na směsný odpad, stanula v pondělí poprvé před pardubickým krajským soudem za pokus vraždy. Trojnásobná matka pocházela ze zajištěného prostředí, přesto zvolila možnost, že se dítěte po porodu zbaví. Nic jiného ji prý v tu chvíli nenapadlo.

Další šance po vyhození: Plasty, sklo i papír, kde končí odpad po vytřídění?

12. června 2022 06:34

O recyklaci toho slýcháme hodně. Že třídění má smysl, který odpad do jakého kontejneru patří a také že bychom ho před vyhozením měli omýt a sešlápnout, abychom minimalizovali jeho velikost. A nejednoho hloubavého třídiče určitě napadlo, co se se vším tím vytříděným materiálem děje dál? Snad každý z nás navíc nejednou slyšel pochybovačné řeči o tom, jak je třídění zbytečné, protože všechno stejně skončí na jednom místě. Jak to skutečně je, se dozvíte v následujících řádcích. Lidé, čtěte, má to smysl.

Tragédie v Bangladéši: Při požáru kontejnerového překladiště zemřelo nejméně 49 lidí

5. června 2022 09:12
Aktualizováno

Při obrovském požáru kontejnerového překladiště v Bangladéši zemřelo nejméně 49 lidí a více než 200 jich bylo zraněno. Nejméně devět obětí tvoří hasiči. Informovaly o tom v neděli agentura Reuters a list Dhaka Tribune s odvoláním na místní úřady a Červený půlměsíc. Na místě se dlouho ozývaly exploze, protože oheň se dostal i k uskladněným chemikáliím.

Záludnosti třídění odpadu: Seznam běžných věcí, které umí zamotat hlavu

28. května 2022 08:36

Třídíte odpad. Rádi a už docela dlouho, takže při vyhazování odpadků zkušeně míříte do potřebného kontejneru. Jenže, ouha, čas od času se objeví kousek, který vám zamotá hlavu. Ať už je to víčko od jogurtu, tuba od deodorantu nebo obal od bonboniéry. Právě nad těmito odpadky vyvstává klasická otázka - kam s ním? Zjišťovali jsme to a teď vám přinášíme odpovědi, díky kterým se stanete třídičem profesionálem.

Plasty v mořích nebo na polích. Lepší je, když se dostanou na třídírnu

22. května 2022 12:30

Ve městě i v menších obcích jistě nepřehlédnete řady kontejnerů na třídění odpadů. Pěkně barevných a zhusta polepených návody, co do kontejneru patří a co ne. Nás dnes budou zajímat ty žluté na plasty a modré na papír. Přesněji jejich obsah a to, co se s ním děje poté, co je kontejner vysypán do svozového auta. Podívali jsme se na třídicí linku lídra v oblasti odpadového hospodářství a zajišťování komunálních služeb, společnosti FCC v jejím areálu v Úholičkách u Prahy.