CNN Prima News kosmetika

kosmetika

Výpis příspěvků ke štítku „kosmetika“

Nepropásněte svou šanci. Startují castingy do prestižní soutěže Elite Model Look 2022

Téma: Komerční sdělení
14. května 2022 23:01

Castingy do soutěže Elite Model Look 2022 se uskuteční ve dnech od 12. května do 25. května v obchodních centrech ve všech regionech České republiky. Přihlásit se mohou slečny ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 cm a mladí muži ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Ambasadorem soutěže je digitální kreativec a youtuber Martin Carev, který bude všemi castingy provádět.  

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.

Prací prášek pere, i když šetří přírodu, tvrdí držitel značky Ekologicky šetrný výrobek

25. srpna 2021 14:30

Čeští spotřebitelé jsou konzervativní a nějakou dobu jim trvá, než vyzkoušejí něco nového. Platí to prý o pracích a mycích prostředcích, které mají punc šetrnosti k životnímu prostředí. Skloubit šetrnost s účinností je ale možné. „Vždy jsme dbali na oboje,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Vojtěch Dostál, výkonný ředitel společnosti Eurona, která je držitelem značky Ekologicky šetrný výrobek. Tu spravuje Ministerstvo životního prostředí.

Zaprodali se výrobci bělícího krému. Harry a Meghan jsou pod palbou kvůli rasismu

18. května 2021 00:24

Vévodkyně Meghan a princ Harry se stali terčem kritiky kvůli své smlouvě se společností Procter & Gamble. Firma totiž mimo jiné vyrábí bělící krém, který je mnohými považován za rasistický. Rasismus je přitom jedno z klíčových témat, na která vévodkyně upozorňuje. Například i v kontroverzním rozhovoru s Oprah Winfreyovou, v němž z rasismu nařkla britskou královskou rodinu.

Další změna. U kadeřníka lidé mohou použít i testy z práce nebo školy, řekl Arenberger

27. dubna 2021 19:35

Při návštěvě kadeřnictví či pedikúry mohou lidé použít i testy ze zaměstnání nebo školy. Uvedl to na Twitteru ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Někteří provozovatelé služeb toto nařízení kritizovali. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

13. března 2021 09:00

Kosmetiku dováženou do Číny už nebude nutné povinně testovat na zvířatech. Krok, který bude platit od počátku května letošního roku, oznámila čínská Národní správa pro léčivé přípravky. Kromě toho úřady začnou u nových kosmetických přísad uznávat data získaná za pomoci alternativních metod testování. Po alternativách začínají sahat i vědci vyvíjející léky.