reklama
CNN Prima News kosmetika

kosmetika

Výpis příspěvků ke štítku „kosmetika“

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.

Prací prášek pere, i když šetří přírodu, tvrdí držitel značky Ekologicky šetrný výrobek

25. srpna 2021 14:30

Čeští spotřebitelé jsou konzervativní a nějakou dobu jim trvá, než vyzkoušejí něco nového. Platí to prý o pracích a mycích prostředcích, které mají punc šetrnosti k životnímu prostředí. Skloubit šetrnost s účinností je ale možné. „Vždy jsme dbali na oboje,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Vojtěch Dostál, výkonný ředitel společnosti Eurona, která je držitelem značky Ekologicky šetrný výrobek. Tu spravuje Ministerstvo životního prostředí.

Zaprodali se výrobci bělícího krému. Harry a Meghan jsou pod palbou kvůli rasismu

18. května 2021 00:24

Vévodkyně Meghan a princ Harry se stali terčem kritiky kvůli své smlouvě se společností Procter & Gamble. Firma totiž mimo jiné vyrábí bělící krém, který je mnohými považován za rasistický. Rasismus je přitom jedno z klíčových témat, na která vévodkyně upozorňuje. Například i v kontroverzním rozhovoru s Oprah Winfreyovou, v němž z rasismu nařkla britskou královskou rodinu.

Další změna. U kadeřníka lidé mohou použít i testy z práce nebo školy, řekl Arenberger

27. dubna 2021 19:35

Při návštěvě kadeřnictví či pedikúry mohou lidé použít i testy ze zaměstnání nebo školy. Uvedl to na Twitteru ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Někteří provozovatelé služeb toto nařízení kritizovali. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

13. března 2021 09:00

Kosmetiku dováženou do Číny už nebude nutné povinně testovat na zvířatech. Krok, který bude platit od počátku května letošního roku, oznámila čínská Národní správa pro léčivé přípravky. Kromě toho úřady začnou u nových kosmetických přísad uznávat data získaná za pomoci alternativních metod testování. Po alternativách začínají sahat i vědci vyvíjející léky.

Soutěžte se Showtimem o balíček produktů značky Merz

11. března 2021 19:55

Showtime společně se sponzorem Merz si pro vás připravili skvělou soutěž. Chcete se o svou kůži, vlasy i nehty starat s maximální péčí? Pak zbystřete. Vyhrát můžete balíček produktů Merz. Co pro to udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Až nás zase zavřou, budeme pracovat načerno, tvrdí někteří podnikatelé

9. prosince 2020 05:22

Jsme připraveni pracovat načerno, vzkazují vládě podnikatelé pracující v kosmetických či masážních salónech. Reagují tak na zhoršující se epidemickou situaci a obavu z toho, že kabinet po krátkém rozvolnění jejich podniky zase brzy zavře. CNN Prima NEWS přináší zkušenosti několika z nich. Pochopení pro ně mají jak jejich klienti a ekonomové, tak prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

reklama