Královéhradecký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Královéhradecký kraj

Turista, který se zřítil ze Sněžky, klouzal půl kilometru. Je ve vážném stavu v nemocnici

Dvaatřicetiletý turista, který se v sobotu odpoledne zřítil ze Sněžky, podstoupil ve Fakultní nemocnici Hradec Králové operaci. Jeho stav je nadále vážný. V neděli to řekl mluvčí nemocnice Jan Špelda. Muž se zřítil z řetězové cesty na polskou stranu Sněžky do kotle Lomničky. Jeho pád po svahu byl podle horské služby dlouhý přibližně půl kilometru. Do nemocnice záchranáři zraněného převezli vrtulníkem.

Královéhradecký kraj

Další pád ze Sněžky. Na polskou stranu se zřítil český turista, vážně se zranil

Ze Sněžky se v sobotu odpoledne zřítil na polskou stranu hory dvaatřicetiletý český turista. Zdravotničtí záchranáři jej vrtulníkem vyzvedli a ve vážném stavu přepravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Informace potvrdili mluvčí Horské služby ČR Marek Fryš a Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Na konci ledna po pádu ze Sněžky zemřeli dva Poláci, v únoru ze Sněžky spadla česká turistka.

Zabíjel kvůli prášku na bolest hlavy. 19letý vrah z Trutnovska sousedy utloukl kladivem

Bylo mu pouhých 19 let. Přesto se zařadil mezi nejbrutálnější vrahy Česka. Mysl mu totiž zatemnily drogy. Pár seniorů ze sousedního bytu dvacet minut bodal a tloukl kladivem, než si byl jistý, že jsou mrtví. A důvod? Tomáš Vít od nich chtěl prášek na bolest hlavy, kterou mu podle jeho slov způsobovalo kouření marihuany. I přesto, že se snažil po dvojnásobné vraždě zakrýt všechny stopy, kriminalisté ho dopadli během pouhých šesti hodin. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Tragická neděle. Dopravní nehody na českých silnicích si vyžádaly lidské životy

Česko má za sebou tragickou neděli na silnicích. Jeden člověk zemřel při dopravní nehodě na místní komunikaci mezi Rychnovem nad Kněžnou a obcí Lipovka. Havárie se stala před 5:00, zranil se při ní i další muž z osobního auta BMW, upřesnila mluvčí královéhradeckých policistů Magdalena Vlčková. Lidský život vyhasl také na Strakonicku, kde 33letý řidič nepřežil náraz do betonového propustku. K havárii došlo ve 3:00, potvrdila mluvčí jihočeských policistů Lenka Krausová.

Masivní lavina v Krkonoších: Divoký živel se prohnal krajinou, experti popsali důvod jevu

Dechberoucí, leč nebezpečný přírodní jev zaznamenala webkamera umístěná na Sněžce. Podle expertů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří zařízení spravují, se uvolnila takzvaná základová lavina z blízké hory. Odborníci rovněž v příspěvku na sociální síti X objasnili, co pohyb masy sněhu způsobilo. V Krkonoších je aktuálně v platnosti stav nízkého lavinového nebezpečí.

Smutný pohled na české sady. Ovocnáři kácí hektary stromů, dřevo nabízejí za pakatel

Na mnohé ovocné sady v Česku je v aktuálních měsících smutný pohled. Zemědělci totiž likvidují další a další stromy, které by ještě mohly nést ovoce. Důvody jsou čistě ekonomické. Kvůli minimálním výkupním cenám se jim totiž pěstování ovoce už finančně nevyplácí. Vykácené stromy pak rozprodávají na topení za takřka symbolickou cenu – pět korun za kus.

Za napadení učitelky matkou žáka vysoká pokuta a prospěšné práce. K útoku měly vést lži syna

Za fyzické napadení učitelky na základní škole v Náchodě ve středu dal soud matce žáka trest 260 hodin obecně prospěšných prací. Učitelce má za nemajetkovou újmu a újmu na ušlém výdělku zaplatit 57 576 korun. Obžalovaná při zahájení jednání učinila prohlášení o vině. Soud tak k dokazování nepřistoupil a ženě za ublížení na zdraví a výtržnictví uložil trest. Pro možné odvolání proti uloženému trestu si obžalovaná ponechala lhůtu. Státní zástupce se odvolání vzdal.

Labe hrozí povodněmi na 12 místech. Hasiči řeší zaplavené kanály a polámané stromy

Hladiny řek v Královéhradeckém kraji v pondělí dopoledne dosáhly povodňových stupňů na 12 místech. Na nejvyšším, třetím povodňovém stupni ohrožení bylo Labe ve Vestřevi na Trutnovsku. Druhý povodňový stupeň byl na Labi pod přehradou Les Království, na Labi ve Stanovicích u Dvora Králové nad Labem a na Divoké Orlici v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Vodohospodáři zvýšili odtok z přehrad. Vyplývá to z dat Povodí Labe.

Královéhradecký kraj leží mezi Pardubickým, Libereckým a Středočeským krajem. Žije v něm Aktuální zpravodajství z Královohradeckého kraje. Žije zde zhruba 543 tisíc obyvatel. Dělí se na pět okresů: Hradec Králové, Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov. Kdybyste sem chtěli vyrazit na výlet, můžete zkusit Adršpašsko-teplické skály, Černou horu nebo ZOO Dvůr Králové. Mezi památky kraje patří klášter Broumov, pevnost Josefov nebo Babiččino údolí. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.