CNN Prima News královská rodina

královská rodina

Výpis příspěvků ke štítku „královská rodina“

Spor o jméno Harryho dcery: Královská rodina mluvila o troufalosti, Alžběta II. překvapila

28. listopadu 2022 16:03

Nová biografie Elizabeth: An Intimate Portrait poodhalila další podrobnosti ze soukromí královské rodiny. Spor mezi členy měl nastat například kvůli jménu pro dceru vévodů ze Sussexu Lilibet. Královna Alžběta navržené jméno pro své jedenácté vnouče uvítala, a dokonce ho považovala za kompliment. Jiní členové královské rodiny ale považovali rozhodnutí Harryho a Meghan za zarážející a troufalé. Jméno Lilibet bylo totiž soukromou přezdívkou zesnulé královny Alžběty. Zřejmě i proto Harry výběr jména s královnou předem konzultoval.

Tajemství posledních měsíců Alžběty II. Bojovala s bolestivou nemocí, odhalil princův přítel

25. listopadu 2022 22:14

Ačkoliv královna Alžběta II. zemřela v úctyhodných 96 letech, podle nových informací nebylo příčinou smrti pouze stáří. Autor a blízký přítel prince Philipa Gyles Brandreth tvrdí, že panovnice trpěla vzácnou formu rakoviny kostní dřeně, informuje web Mirror. Tvrzení však zpochybňuje lékařská zpráva královské rodiny.

Navzdory protokolu i očekávaní. Kdy členové královské rodiny neovládli emoce na veřejnosti?

24. října 2022 14:14

Členové královské rodiny až na výjimky patří mezi miláčky veřejnosti. Nejen Britové totiž sledují každý jejich krok, gesto či projev. Proto si panovníci s jejich příbuznými musí hlídat každý svůj výstup. Přesto se najdou okamžiky, kdy svou vyrovnanost a profesionalitu ztratí. „Přešlap“ proti protokolu mají na kontě současný král, princezna Catherine i její manžel s dětmi.