CNN Prima News kritika

kritika

Výpis příspěvků ke štítku „kritika“

Sehnat asistenta pro autistu? Horor. Absolutní nezájem, kritizují zoufalí rodiče český systém

Málo odborníků, dlouhé čekací lhůty a bezmoc při jednání na úřadech. I s těmito problémy se potýkají rodiče dětí, které mají poruchu autistického spektra. Někteří čekají na potvrzení nebo stanovení diagnózy i několik let. Kvůli tomu mají třeba děti zbytečně odklad nástupu do školky a rodiče musí nedobrovolně oddalovat nástup do práce. Což mimo jiné přináší mnohým z nich i finanční problémy.

Spojené toalety a paragraf na mytí nočníků. Poslankyně se hádaly o hygieně na školách

Vyhláška, která je nyní na stole a je před schválením, snižuje hygienické nároky na školách. Zrušilo se například stanovení minimálního počtu toalet na počet žáků nebo povinnost mít oddělené toalety pro dívky a chlapce. Ve speciálu Zpátky do školy na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Berkovcová (ANO). Renáta Zajíčková (ODS) se vůči jejím slovům rázně ohradila. „Hygienická vyhláška prochází vyčištěním od plevelu, který se tam za roky dostal,“ zdůraznila. Zmínila například, že jsou v původní vyhlášce paragrafy z roku 1960, které určují, jak teplou vodou se mají zalévat květiny nebo mýt nočníky.

Pospíšil: Svědomí mám čisté, odstoupit nehodlám. Na magistrátu hrozí fraška, míní Prokop

Odstoupit se nechystám, protože svědomí mám čisté. Po čtrnáctiměsíční intenzivní práci policie je zjevné, že nejsem podezřelý, natož obviněný. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v reakci na své údajné zapojení do kauzy Dozimetr. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop navzdory těmto slovům uvedl, že opozice trvá na tom, aby Pospíšil rezignoval. „Informace, které se objevily v médiích, bereme velmi vážně,“ zdůraznil s tím, že ANO žádá mimořádné zasedání na magistrátu, jinak se „z řádné schůze může stát fraška“.

Žijeme si nad poměry. Musíme kousnout do zeleného jablíčka a žít zodpovědně, říká Rafaj

Vláda promeškává svou kapacitu. Do konsolidačního balíčku zahrnula celou kapitolu DPH, místo aby energii věnovala podstatě problému, a sice, že si žijeme nad poměry. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Vzkázal, že je nutné „kousnout si do zeleného jablíčka a žít zodpovědně“. Podle předsedy Odborového svazu KOVO Romana Ďurči konsolidace veřejných financí přijít musela. O prostředky, které nyní kabinet Petra Fialy (ODS) hledá, se podle něj předchozí vlády ale připravily samy.

Děti nemají volební právo, důchodců je více. Vondráček mluvil o nespravedlnosti v příspěvcích

Dochází k nespravedlnostem. Důchodcům se od státu částka zvedne třikrát za rok, u rodičů to neplatí. Skoro bych řekl, že je to i tím, že děti nemají volební právo. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček, a to v reakci na projednávání rodičovského příspěvku ve Sněmovně. Poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková (STAN) vedle toho přiblížila, jaké další návrhy a projekty – kromě navýšení „rodičáku“ – jsou určeny na pomoc rodinám s dětmi.

Poslanci podpořili novelu zákona, má řešit nedostatek léků. Ať Válek rezignuje, žádá opozice

V dolní komoře panovalo dusno. Na mimořádné schůzi, kterou svolali koaliční zákonodárci, bylo od 10:00 na programu 12 bodů, jednání se ale protáhlo do půl jedenácté večer. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura mluvil hodinu a vyzval premiéra Petra Fialu (ODS) na duel v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. V plénu poslanci schválili nový energetický zákon i zvýšení rodičovského příspěvku, ačkoliv mu předcházela dlouhá rozprava a neshody. Večer prošla také novela zákona, která má řešit nedostatek léků, podle opozice to ale nestačí.