CNN Prima News Kuvajt

Kuvajt

Výpis příspěvků ke štítku „Kuvajt“

Gudasův táta trénuje hokejisty Kuvajtu. Prozradil, jaké je hrát místo Kanady s Mongolskem

8. května 2023 17:31

Českou hokejovou reprezentaci mistrovství světa teprve čeká, jedna její legenda už ho má za sebou. Bývalý skvělý obránce Leo Gudas trénuje Kuvajt, se kterým na šampionátu nejnižší úrovně vybojoval historický úspěch. Pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o hokeji v zemi šejků, ale i o svém synovi Radkovi, který v NHL hraje o Stanley Cup.

Úřady zabavily miliony pilulek rekreační drogy. „Kokain chudáků“ se skrýval mezi citrony

30. prosince 2021 06:32

Libanonské úřady zabavily devět milionů pilulek rekreační drogy captagon, které obsahovala zásilka citrónů. Narkotika měla být propašována do zemí Perského zálivu, uvedla místní média. Cílovou zemí byl Kuvajt, informovala agentura AFP s odvoláním na nejmenovaného libanonského celníka. Vyšetřování má zjistit odesilatele zásilky.

Šilhavý má znovu po roce koronavirus. Reprezentaci dočasně povede asistent Chytrý

8. listopadu 2021 14:21

Loni v říjnu během srazu české fotbalové reprezentace přišla zpráva, že hlavní trenér Jaroslav Šilhavý má koronavirus a nemůže s týmem vyrazit na následující utkání. Situace se po více než roce opakuje. Stejně jako při předchozí komplikaci dočasně – v zápasech s Kuvajtem a Estonskem – povede Tomáše Součka a spol. asistent Jiří Chytrý.

Rozjetého Schicka zabrzdily vazy v kotníku. Jeho zranění může pocítit i reprezentace

25. října 2021 19:28

Fotbalový útočník Patrik Schick naskočil do nové sezony ve velkém stylu. Po výtečném představení na Euru střílel góly také v bundesligovém Bayeru Leverkusen. V Bundeslize šlape na paty hvězdnému Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému. Nyní ale na několik týdnů z boje o krále střelců německé soutěže vypadává. Mohou za to poraněné vazy v kotníku, které straší i reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Největší skládka pneumatik na světě je pryč. Kuvajt místo ní postaví nové město

16. září 2021 19:10

Kuvajtské úřady chtějí na místě, kde bývala největší skládka pneumatik na světě, postavit nové město. Tamní vláda oznámila, že dokončila vyklizení celé oblasti, na které bylo podle některých odhadů až 44 milionů pneumatik. V budoucnu by je měla čekat recyklace, která by se však mohla protáhnout na desítky let.

Ekologická katastrofa na obzoru? V Kuvajtu hoří největší skládka pneumatik na světě

5. srpna 2021 18:29

Zhruba sedm milionů pneumatik na jednom místě. Tak vypadá největší skládka světa u města Sulajbíja v Kuvajtu. Právě moře pneumatik nyní opět hoří. Černý dým, který se z místa valí, je vidět i ze satelitních snímků. Právě požár může vést k ekologické katastrofě, při rozkladu pneumatik totiž dochází k úniku nebezpečných látek do ovzduší.

Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii

17. května 2021 19:44

Kuvajtské ministerstvo zahraničí si v pondělí předvolalo českého velvyslance Martina Dvořáka poté, co na svém osobním instagramovém účtu zveřejnil selfie s izraelskou vlajkou a popiskem „stojím za Izraelem“. Dvořák se později v otevřeném dopise omluvil. Napsal, že vyvolal „pochopitelné pobouření a rozhořčení mezi mnoha lidmi, pokud jde o současnou, velmi dramatickou situaci v Pásmu Gazy“.

Při každém proplutí Suezu jsem zestárnul o několik let, vzpomíná český kapitán

7. dubna 2021 07:59

Proplout Suezem bylo vždycky dobrodružství. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Karel Zeman, bývalý český kapitán zaoceánských lodí. Rozpovídal se nejen o důvodech nedávného uvíznutí obřího plavidla Ever Given v Suezském průplavu, ale i o dalších chybách, které může člověk na moři udělat, či o tom, jak se kdysi ubránil filipínským pirátům.

Víte, jaké zvíře lidé domestikovali jako úplně první? Nejspíš jiné, než byste čekali

29. července 2020 03:00

Slyšeli jste o Darwinově ocenění? Je to ironická cena postavená na Darwinově teorii přirozeného výběru. Proto je toto ocenění určeno těm, kteří zemřeli za kuriozních okolností vinou své hlouposti. Dává to smysl –⁠ i sama příroda má pro různé druhy zvířat a rostlin podobný způsob udělování té nejprestižnější trofeje ze všech, a to přežití. Existuje také vědecký výklad podle Národní akademie věd týkající se pozorování umělého výběru, tedy domestikování.