reklama
CNN Prima News kytara

kytara

Výpis příspěvků ke štítku „kytara“

Už si na ni asi nezabrnkáte, ale parádu ještě udělá

21. října 2021 12:00

Máte doma vzpomínkovou španělku, kterou už ale nejde spravit? Možná jste se na ní učili jako dítě hrát své první akordy a možná vám na ni hrál manžel pod oknem, když se vás snažil za každou cenu získat. Takové vzpomínky se samozřejmě nevyhazují. Zkuste ji proto s naší pomocí proměnit na stylovou poličku pro nové vzpomínky.

Bobošíková: Chování Volného je lepší než Vondráček a jeho hraní na kytaru ve Sněmovně

23. září 2021 16:32

Bývalá europoslankyně a kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková v letošních volbách kandiduje za Volný blok, jehož hlavní tváří je kontroverzní poslanec Lubomír Volný. Jeho chování v Poslanecké sněmovně, kde už dvakrát odmítl odejít z řečniště a odkud ho musela násilím vyvést ochranka, považuje za sympatické. Naproti tomu kritizuje vystoupení šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) s kytarou přímo v sále Sněmovny. Bobošíková to řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Vondráček se vysmál Jurečkovi za pivo. Lidé mu však začali připomínat jeho přešlapy

18. listopadu 2020 22:37

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) se na sociálních sítích zasmál kroku Mariana Jurečky, který se vyfotil na ulici s pivem, přestože je pití alkoholu na veřejnosti kvůli pandemii koronaviru zakázáno. Příliš mu to ovšem nevyšlo. Lidé mu totiž začali připomínat jeho vlastní přešlapy, kterých se v posledních letech dopustil.

Končí další český výrobce hudebních nástrojů. Po Amati je v insolvenci Strunal

5. srpna 2020 14:43

Výrobce hudebních nástrojů Strunal Schönbach v Lubech na Chebsku končí. První housle tam vyrobil již v roce 1664 mistr J. A. Pöpela. Firma, která prodávala smyčcové nástroje a kytary do celého světa, se potýkala od přelomu roku s existenčními problémy. I když se jí podařilo najít řešení v podobě reorganizace, pandemie koronaviru a s ní spojený globální pokles prodejů nakonec vedl k vyhlášení konkurzu a nyní i k ukončení provozu firmy, vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

Prodáno. Akustická kytara Kurta Cobaina se vydražila za 143 milionů korun

21. června 2020 23:15

Kytara Kurta Cobaina, se kterou frontman skupiny Nirvana nahrál v roce 1993 slavný akustický koncert „MTV Unplugged in New York“, se na aukci v Los Angeles prodala za rekordních šest milionů dolarů (143 milionů korun). Nástroj vyrobený v roce 1959, který Cobain koupil za 5000 dolarů (119 tisíc korun), se tak stal nejdražší kytarou, jakou kdy kupec na aukci získal.

Kytara Kurta Cobaina jde do dražby. Odehrál s ní jeden z nejslavnějších koncertů

22. května 2020 05:00

Kytara Kurta Cobaina jde do aukce. Jde o nástroj, s nímž slavný lídr legendární kapely Nirvana odehrál jedno z nejlepších hudebních vystoupení v historii – akustické MTV Unplugged in New York v listopadu 1993, ani ne půl roku před svou smrtí. Cena by se mohla podle odhadů vyšplhat nejméně na milion dolarů (25 milionů korun). Informoval o tom web CNN.

reklama