Lány

Výpis příspěvků ke štítku „Lány“

Zeman souhlasil s dvojrolí Jurečky. Fialovi vysvětlil, proč na Hrad nepozval Pekarovou

26. října 2022 20:41

Premiér Petr Fiala (ODS) se ve středu během setkání v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem dohodl, že hlavě státu v příštích dnech navrhne, aby pověřila řízením ministerstva životního prostředí vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Kromě náhrady za končící ministryni Annu Hubáčkovou (KDU-ČSL) politici probírali také oslavy 28. října či válku na Ukrajině.

Odsouzený Balák rezignuje na post ředitele v Lánech. Mynář odvolal i šéfa Pražského hradu

20. října 2022 17:32

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák rezignuje ke konci roku na svou funkci, prezidentův kancléř Vratislav Mynář jeho rezignaci přijal. Balák, kterému soud v srpnu nepravomocně uložil peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti v organizacích, které spravují státní majetek, rezignaci podal 14. října. Informaci sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Mynář ve čtvrtek také odvolal z funkce ředitele Správy Pražského hradu Iva Velíška.

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

26. září 2022 20:32

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Balaš je novým ministrem školství. Zeman mu při jmenování vytkl „hříchy z mládí“

29. června 2022 18:04

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem školství Vladimíra Balaše (STAN). Při té příležitosti mu vytkl „hříchy z mládí“. Poslanec hnutí STAN a ústavní právník přebírá resort po svém stranickém kolegovi Petru Gazdíkovi, který odstoupil z funkce kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.

Doplňte si znalosti, doporučil Zeman Balašovi. Nový ministr nastoupí zřejmě od července

28. června 2022 16:48

Kandidát na ministra školství Vladimír Balaš, který má nahradit odstupujícího Petra Gazdíka (oba STAN), nastoupí do funkce asi od 1. července. Balaš to v úterý řekl novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. S prezidentem hovořil o tom, že je potřeba pokračovat v modernizaci školství. Zeman mu doporučil, aby si doplnil znalosti o regionálním školství.

Naštvaný Zeman a špatně se chovající Babiš. Proč začal jejich vztah skřípat?

3. května 2022 05:41

V některých případech se choval způsobem, se kterým jsem ne zcela souhlasil. Těmito slovy kritizoval v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman bývalého premiéra a šéfa opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Ten zas před několika dny prohlásil, že je na něj prezident stále naštvaný. Co se mezi někdejšími „přáteli“ pokazilo?