Lány

Výpis příspěvků ke štítku „Lány“

Prezidentský tým vyvádí šílené kejkle, míní komentátoři. Srovnali ho s minulým vedením Hradu

Současné vedení Pražského hradu se velmi rychle blíží k pověsti, kterou mělo to minulé. Ve vysílání na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Petr Kolář. „Prezidentský tým, bez ohledu na to, jestli jsou pod drobnohledem nebo ne, tam vyvádí šílené kejkle,“ řekl. Rovněž komentátorka Lenka Zlámalová ve vysílání poznamenala, že nástup nových lidí na Hrad důvěryhodnost prezidentské kanceláře rozhodně nezvyšuje.

Ústavní soudci: Zeman přesvědčivě nevysvětlil milost pro Baláka. Zrušit ji ale nemůžeme

Bývalý prezident Miloš Zeman podle ústavních soudců nevysvětlil přesvědčivě milost pro někdejšího šéfa lánské lesní správy Miloše Baláka, navíc jejím udělením vybočil z mantinelů, které si sám pro institut milostí vymezil. Ústavní soud (ÚS) sice odmítl stížnost muže, který milost pro Baláka zpochybňoval, ale zároveň mu v některých bodech dal za pravdu. Svůj názor soudci vyslovili takzvaně obiter dictum, tedy na okraj či nad rámec odůvodnění. Na milosti pro Baláka se tak nic nemění. Usnesení je dostupné v databázi soudu.

Kde se může Pavel zabydlet? Vila po Zemanové vypadá „depresivně“, Pražský hrad je mimo hru

Od čtvrtka má Česká republika nového prezidenta. Ani po inauguraci ale stále není jasné, kde se Petr Pavel se svou ženou Evou nakonec zabydlí. Na Pražském hradě setrvávat nechce, dům v Černoučku na Litoměřicku musí pro změnu oželet kvůli své vlastní bezpečnosti. Nejnadějněji vypadá Lumbeho vila, kde dříve bydlel tehdejší prezident Václav Klaus nebo Ivana Zemanová, po níž ale dům vypadá „depresivně“. Jaké další možnosti se Pavlovi nabízí?

Nikdy bych se jako Zeman nelepil na Lány. Klaus si rýpl do končící hlavy státu

Bylo pro mě nemyslitelné bydlet v Lánech. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl exprezident Václav Klaus. Rovněž poznamenal, že jeho nástupce a nyní končící prezident Miloš Zeman se na „Lány lepí“. Zeman se totiž z lánského zámku přestěhoval nedaleko do svého nového domu ve stejnojmenné obci. Novostavba, kterou v minulosti označil za bungalov, stojí v klidné ulici na kraji Lán.

GLOSA: Co nám zbylo po Zemanovi? Prázdný sklad chlastu a party stan v Osvětimanech

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ říká si možná v těchto dnech hradní partička kolem končícího prezidenta Miloše Zemana, zatímco vyhlíží nejistou budoucnost bez bezpečného úkrytu pod křídly hradního pána. Legendární věta ze Švejka není vybrána náhodou, švejkovské bylo panování této kohorty v uplynulých deseti letech a je takové i její odcházení. Svůj epitaf v úřadu hlavy státu ostatně vymyslel sám Miloš Zeman v podobném duchu: Loučím se s vámi a zůstane po mně vypitý sklad chlastu.

OBRAZEM: Zeman plující, strašící i trenky pálící. Podívejte se na prezidentovy ikonické fotky

Deset let s prezidentem Milošem Zemanem dalo vzniknout celé řadě lehce zapamatovatelných – či těžko zapomenutelných – fotografií. Na některých česká hlava státu plula ve svém oblíbeném nafukovacím člunu na Vysočině, na jiných si hrála na aligátora před reportérkou FTV Prima. Během svého úřadování zažil prezident také jmenování vlády „z akvária“ či nečekaný protest polonahé ukrajinské aktivistky. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ikonické snímky, kterých se Zeman dočkal během své prezidentské funkce.

Schmarcz: Na Hradě je bordel, udávají se navzájem. Nejlepší obrana je útok, říká Kulidakis

Trestní oznámení Kanceláře prezidenta republiky si můžeme vysvětlit několika způsoby. Možná se rozhodli předejít tomu, co by mohlo přijít. A nejlepší obrana je útok. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Thomas Kulidakis. Komentátor Martin Schmarcz byl celou vzniknou situací pobouřen. „Je to neuvěřitelný příběh. Neumím si představit, že by tam za Jana Nováka byl takový bordel,“ podotkl.

Zemanovy nejslavnější hlášky i urážky: Každý sedmý Čech je debilní, dementní nebo alkoholik

Politická derniéra prezidenta Miloše Zemana se blíží. Za více než tři dekády nešetřil na bonmotech, netradičních analogiích, vulgarismech ani urážkách – ať už mířily k jeho politickým odpůrcům, či novinářům. Často tak mluvil o „blbounech nejapných“, „dinosaurech vylézajících z páchnoucích bažin“, „zk*rvených trpaslících“ či „impotentech“. Velice rád ve veřejném prostoru mluvil i o jídle a především alkoholu. Níže si můžete přečíst Zemanovy nejznámější výroky, které za 32 let své politické kariéry vyslovil.

OBRAZEM: Zeman navštívil svůj nový domov v Lánech. Okolí vily hlídala ochranka i psovod

Prezident Miloš Zeman v závěru svého mandátu navštívil svůj nový domov. V březnu se definitivně přestěhuje do malé, čerstvě dostavené vily na kraji jeho oblíbených Lán. Příjezd hlavy státu do prostorného domu zachytily v pátek fotografové redakce CNN Prima NEWS. Okolí „bungalovu“ hlídala Zemanova osobní ochranka i německý ovčák s psovodem.

Pavlovi dovolená prospěla. Kolář musí všechny pochybnosti vysvětlit, míní komentátor

Petru Pavlovi dovolená jen prospěla. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Dalibor Balšínek. Reagoval tak na tiskovou konferenci nově zvoleného prezidenta, která se uskutečnila poté, co armádní generál ve výslužbě jednal v Lánech s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Balšínek během vysílání mluvil také o pochybnostech, které panují kolem osoby diplomata Petra Koláře.

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?