reklama

Lány

Výpis příspěvků ke štítku „Lány“

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

29. listopadu 2021 16:40

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Sledujte ZÁZNAM: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?

29. listopadu 2021 15:20

Prezident Miloš Zeman začal v pondělí přijímat kandidáty na ministry v nově vznikající vládě pod vedením lídra koalice Spolu Petra Fialy (ODS). Jelikož kandidáti nastoupí v abecedním pořadí, jako první dorazil v 15:00 do Lán šéf Pirátů Ivan Bartoš, kandidát na ministra pro místní rozvoj. Na čem se s prezidentem domluvili? Sledujte vyjádření Bartoše na stanici CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Fiala nahradí populistu Babiše. Zahraničí si všímá neobvyklého aktu jmenování v Lánech

28. listopadu 2021 14:14

Český prezident Miloš Zeman v neděli jmenoval lídra středopravicové koalice Petra Fialu předsedou příští vlády. Ceremoniál proběhl v Lánech a Zemana od Fialy odděloval box z plexiskla. Prezident i nový premiér měli dýchací cesty zakryté respirátory se stupněm ochrany FFP3. Tak zahraniční média informují o Fialově jmenování premiérem.

Zeman opustil nemocnici a zamířil do Lán. V neděli plánuje jmenovat Fialu premiérem

27. listopadu 2021 15:45

Prezident Miloš Zeman v sobotu v půl čtvrté odpoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Do ní se vrátil ve čtvrtek poté, co mu vyšel pozitivní test na koronavirus. Hlava státu plánuje v neděli v Lánech jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je ale schůzka vyloučená, prezident by totiž měl být v izolaci.

Prezident opustí ÚVN a zamíří do Lán. Jaký je jeho zdravotní stav?

27. listopadu 2021 15:28

Prezident Miloš Zeman by měl v sobotu opustit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici. Tam byl převezen ve čtvrtek poté, co u něj lékaři prokázali nákazu koronavirem. Hlava státu chce následně zamířit na zámek do Lán, kde má v plánu jmenovat Petra Fialu (ODS) premiérem České republiky. Vývoj, který pro vás monitorují naše štáby přímo z místa, můžete sledovat v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

27. listopadu 2021 07:55

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

Jmenování premiéra není pasování na rytíře, glosuje Dostál. Zeman se s Fialou setkat nemusí

26. listopadu 2021 14:22

Právník Ondřej Dostál (Piráti) považuje plánované nedělní setkání prezidenta Miloše Zemana s předsedou ODS Petrem Fialou za zbytečné. „Myslím, že osobní kontakt nutný není. I vzhledem k tomu, co teď nařizujeme ostatním občanům," řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. I přesto, že se Zeman ve čtvrtek vrátil do ÚVN kvůli pozitivnímu výsledku testu na covid, už v sobotu by ho měli z nemocnice propustit. V neděli pak hlava státu hodlá jmenovat Fialu premiérem.

Co je to za šaškárnu? Lidi rozčílilo, že Zeman nemusí být v izolaci a potká se s Fialou

26. listopadu 2021 12:59

Co to je za šaškárnu, reagují lidé na situaci kolem prezidenta Miloše Zemana. Ten se nakazil koronavirem, ve čtvrtek byl kvůli podání monoklonálních látek hospitalizován a v sobotu bude opět propuštěn z nemocnice. V neděli má jmenovat Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech. Některé diskutující na sociálních sítích situace rozčílila. Nechápou, proč prezident nemusí být v izolaci.

reklama