reklama

Lány

Výpis příspěvků ke štítku „Lány“

Terezie Tománková: Odchod z rozhovoru s prezidentem? To mě ani nenapadlo

Má za sebou asi nejtěžší víkend ve své moderátorské kariéře. Na výkon Terezie Tománkové v Partii s Milošem Zemanem má názor prakticky každý Čech. Prezident moderátorce v sobotu mimo jiné řekl, že si „sedí na uších“ a že „není ve formě“. „Nechtěla jsem tu situaci ani vyhrotit, ani eskalovat,“ vysvětluje moderátorka Terezie Tománková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Babiš o Vrběticích: Zemanovi jsem vysvětlil, že pracujeme jen s jednou vyšetřovací verzí

V kauze Vrbětice je jen jedna vyšetřovací verze, řekl premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po pravidelném setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Česká hlava státu v neděli uvedla, že bere v potaz i verzi, že za výbuch muničních skaldů ve Vrběticích může špatná manipulace některého z pracovníků areálu. Babiš ale prý Zemanovi vysvětlil, že vyšetřovatelé pracují jen s verzí, že šlo o útok ze strany Ruska.

Zeman poprvé na vozíku. Jednal se slovenským premiérem i kandidátem na šéfa diplomacie

Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech nového slovenského premiéra Eduarda Hegera. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po setkání na Twitteru uvedl, že státníci ocenili výborné vzájemné vztahy, shodli se o důležitosti spolupráce v rámci visegrádské čtyřky (V4 – ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a hovořili o ekonomické obnově po koronavirové pandemii.

Nový plán státu k odškodnění: Podnikatelé nedostanou dotace, budou čerpat úvěry

Podpora firem podnikatelů zasažených dopady pandemie se bude muset zřejmě v květnu nebo červnu změnit z dotací na záruky za úvěry. Důvodem je kapacita státního rozpočtu. Po sobotním jednání s expertním týmem prezidenta Miloše Zemana v Lánech to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Upozornil, že na podporu vydává rozpočet v současnosti zhruba jednu miliardu korun denně.

Dokud budou čísla nakažených růst, obchody se neotevřou, prohlásil Havlíček

Obchody se neotevřou, dokud budou čísla nakažených růst, pronesl v sobotu po jednání v Lánech ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj by se zvýšila mobilita, pokud by se obchody znovu zprovoznily, a to nelze kvůli zhoršující se pandemii koronaviru připustit. Havlíček původně navrhoval otevřít obchody od pondělí 22. února, na jeho návrh ale vláda v pátek nekývla.

Babiš jako příští prezident? Já bych mu hlas určitě dal, oznámil prezident Zeman

„Kdyby vakcína už nebyla na světě, tak by bylo odporné snášet nejrůznější opatření. Ona ale už existuje, proto vydržme,“ řekl prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro deník Blesk, který byl prvním veřejným vystoupením hlavy státu v letošním roce. Zeman z Lán řekl národu, aby dodržoval přísná opatření a nebál se vakcíny. Podle něj není důvod k tomu, aby očkování proti koronaviru neuspělo.

Zeman se nechá očkovat v druhé polovině ledna, potvrdil Babiš po obědě v Lánech

Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat proti koronaviru ve druhé polovině ledna. Využije vakcínu, která bude v té době k dispozici. Informaci potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO), který se v neděli v Lánech se Zemanem setkal na tradičním novoročním obědě. Oproti původním plánům obědvali bez svých rodin. V polovině ledna se v Lánech sejde poradní tým prezidenta za účasti Babiše, ale i ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO).

reklama