lebka

Výpis příspěvků ke štítku „lebka“

Přišel o nohy a část lebky kvůli pouliční bitce? Případ MMA zápasníka Štefana šetří policie

Jak došlo ke zranění, které slovenskému bijci Štefanu Bazsovi způsobilo amputaci obou nohou a odstranění části lebky? Rodina bližší informace neposkytla, jak ale uvedla policie, v případu vede trestní stíhání ve věci ublížení na zdraví. Webu Nový čas se navíc ozval čtenář, který tvrdí, že za celou tragédii může pouliční konflikt. Bazso se v minulosti údajně dostal do řady šarvátek.

Protivníka skolil za 15 vteřin, teď bojuje o život. MMA bijec Štefan přišel o nohy i část lebky

Pouhé tři týdny MMA bijce Štěfana Bazsa dělily od jeho prvního profesionálního zápasu, když se mu život obrátil naruby. Po neblíže specifikovaném zranění skončil slovenský zápasník na ARO, náhle přišly zdravotní komplikace. Kvůli otoku mozku mu byla odstraněna část lebky, částečně zůstal paralyzovaný. Tvrdé rány osudu však nebyly u konce: Štefanovi kvůli dalším zdravotním problémům lékaři amputovali nohy v polovině stehen. Jeho přítelkyně nyní prosí veřejnost o pomoc.

Kanibal z Mexika rozsekal svou ženu. Její mozek měl sníst v tacos, z lebky udělal popelník

Policisté v mexickém městě Puebla zadrželi muže, který je podezřelý z obzvlášť ohavné vraždy. Dvaatřicetiletý Alvaro údajně zabil svou ženu Mariu tak, že její tělo rozčtvrtil pomocí mačety, dláta a kladiva. Poté měl ještě sníst její mozek v tortille tacos a z její lebky si prý vytvořil popelník. Celý případ je podle webu Daily Mail o to tragičtější, že 38letá oběť byla matkou pěti dětí. Pár podle médií uctíval Svatou Smrt.

Klíčníci otevřeli komoru s korunovačními klenoty. Nejvyšší zámek odemkl za Zemana Mynář

Korunní komoru v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kde se uchovávají české korunovační klenoty, v pondělí otevřelo sedm klíčníků. Klenoty z ní budou vyzdviženy a od úterý zpřístupněny veřejnosti ve svatovítské katedrále. Návštěvníci si budou moci do 21. ledna prohlédnout také lebku svatého Václava. O vystavení klenotů rozhodl dosluhující prezident Miloš Zeman u příležitosti 30. výročí vzniku České republiky.

Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě

Ve veřejném prostoru se objevují další podezření o zrůdném chování ruské armády na okupovaných územích Ukrajiny. Rusové ve městě Popasna v Luhanské oblasti měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor tamní oblasti Serhij Hajdaj. Na Telegramu dokonce sdílel fotku, která má tvrzení dokazovat. Čin odsoudil mimo jiné i někdejší nejbohatší Rus a odpůrce prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij.

Zuzanu obžalovali z vraždy manžela, teď vyjde z vazby. Poslala mi lebky, bojí se tchyně

Slovenskem otřásá pokračování dva roky starého případu z Košic. Sedmačtyřicetiletou Zuzanu K., obžalovanou z vraždy manžela Petera, poslal soudce z vazby domů s monitorovacím náramkem. Matka zavražděného muže je z rozhodnutí zděšená a bojí se jak o sebe, tak o třináctiletého vnuka Matěje K., kterého má od tragické události v péči. Seniorce nahání hrůzu zejména Zuzana, která jí zpoza mříží poslala dopis s namalovanými lebkami.

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Ostatky z Rokycanska stále halí tajemství. Otci Radovana Krejčíře nepatří

Kriminalisté stále zjišťují, komu patří kostra, která byla nalezena před sedmi lety na Rokycansku. Spekulovalo se, že se může jednat o pozůstatky otce kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, jehož smrt se dodnes nepodařilo objasnit. Muž na portrétu, který vytvořili experti z ústavu kriminalistiky, si je totiž s Lambertem Krejčířem až překvapivě podobný. Policisté už ale tuto možnost vyloučili.