lebka

Výpis příspěvků ke štítku „lebka“

Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě

7. srpna 2022 05:43

Ve veřejném prostoru se objevují další podezření o zrůdném chování ruské armády na okupovaných územích Ukrajiny. Rusové ve městě Popasna v Luhanské oblasti měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor tamní oblasti Serhij Hajdaj. Na Telegramu dokonce sdílel fotku, která má tvrzení dokazovat. Čin odsoudil mimo jiné i někdejší nejbohatší Rus a odpůrce prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij.

Zuzanu obžalovali z vraždy manžela, teď vyjde z vazby. Poslala mi lebky, bojí se tchyně

31. března 2022 23:20

Slovenskem otřásá pokračování dva roky starého případu z Košic. Sedmačtyřicetiletou Zuzanu K., obžalovanou z vraždy manžela Petera, poslal soudce z vazby domů s monitorovacím náramkem. Matka zavražděného muže je z rozhodnutí zděšená a bojí se jak o sebe, tak o třináctiletého vnuka Matěje K., kterého má od tragické události v péči. Seniorce nahání hrůzu zejména Zuzana, která jí zpoza mříží poslala dopis s namalovanými lebkami.

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

16. září 2021 23:02

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Ostatky z Rokycanska stále halí tajemství. Otci Radovana Krejčíře nepatří

10. května 2021 17:09

Kriminalisté stále zjišťují, komu patří kostra, která byla nalezena před sedmi lety na Rokycansku. Spekulovalo se, že se může jednat o pozůstatky otce kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, jehož smrt se dodnes nepodařilo objasnit. Muž na portrétu, který vytvořili experti z ústavu kriminalistiky, si je totiž s Lambertem Krejčířem až překvapivě podobný. Policisté už ale tuto možnost vyloučili.

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno

10. května 2021 10:01

Policisté stále tápou v případu neznámého muže, jehož ostatky se našly v roce 2014 v Kladrubech na Rokycansku. S žádostí o pomoc se znovu obrátili na veřejnost a zveřejnili skici jeho pravděpodobné podoby. Lidé policii upozornili, že by mohlo jít o Lamberta Krejčíře, otce podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v Jihoafrické republice na 35 let do vězení.

Ten, který nahání strach. V Patagonii objevili pozůstatky prastarého dinosaura

4. dubna 2021 09:17

Vědci v Argentině našli dobře zachovalou lebku masožravého dinosaura, který se před 85 miliony let potuloval dnešní severní Patagonií. Predátor se podobně jako slavný Tyrannosaurus rex pohyboval po dvou nohách a měl drobné přední končetiny, jeho velikost však byla poloviční. Měl také krátký čenich, velmi dobrý sluch a silné čelisti, píše agentura Reuters.

Rakušanka jela do České republiky na dovolenou, po pádu z okna přišla o část lebky

5. prosince 2020 15:58

Z dovolené v České republice se pro rakouskou 52letou učitelku Andreu Goldu stala noční můra. Loni v červnu se jí udělalo nevolno. Rozhodla se proto nadýchat čerstvého vzduchu. Náhle však omdlela a vypadla z okna ve třetím patře hotelu. Pád přežila, ale měla četná zranění a lékaři jí nedávali příliš velkou šanci na přežití. A i když se povedlo, museli jí doktoři kvůli masivnímu krvácení do mozku odstranit část lebky. Zdravotní komplikace má dodnes.

Kačer měl probodnutou hlavu šípem. Policie po střelci pátrá

14. července 2020 14:24

Po téměř čtvrtročním marném úsilí se plzeňským zvířecím záchranářům podařilo v pondělí odchytit samce kachny divoké, kterému z krku a lebky trčela šipka z kuše. První pokus o odchyt kačera se uskutečnil 20. dubna, úspěšní byli záchranáři až nyní. Pomohlo jim, že kačer přepeřuje, a nemohl tak lidem na kajacích uletět. Po ošetření na veterinární klinice a okroužkování záchranáři vrátili zvíře na řeku Radbuzu.