CNN Prima News letecká nehoda

letecká nehoda

Výpis příspěvků ke štítku „letecká nehoda“

Tragédie u Kyjeva, havárii vrtulníku nepřežil ukrajinský ministr vnitra. Mezi oběťmi jsou i děti

18. ledna 2023 08:58

Vedení ukrajinského ministerstva vnitra včetně ministra Denyse Monastyrského zahynulo při středeční havárii vrtulníku u Kyjeva. Prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil tajné službě, policii a dalším orgánům zjistit příčiny nehody. Údaje o počtu obětí se liší. Státní služba pro mimořádné události uvedla, že při nehodě zemřelo 14 lidí včetně dítěte.

Smutné detaily pádu letadla v Nepálu: Na palubě byli kojenci, zahynuli i lidé z Evropy

15. ledna 2023 18:48

Nejméně 69 obětí si podle nepálských aerolinek vyžádal nedělní pád letadla. Na palubě bylo 72 cestujících, 15 z nich pocházelo z ciziny. Ve stroji cestovali také dva kojenci. V Nepálu jsou bohužel letecké tragédie poměrně časté. Evropská unie proto v roce 2013 zakázala nepálským aeroliniím z bezpečnostních důvodů vstup do jejího vzdušného prostoru. Nedělní nehoda je nejhorší od roku 1992.

V Řecku se zřítil ukrajinský nákladní letoun. Zemřelo osm lidí, na palubě byly zbraně

17. července 2022 00:20
Aktualizováno

Při nehodě letadla, které havarovalo v sobotu večer na severovýchodě Řecka, zemřelo všech osm lidí na palubě. Letoun ukrajinské společnosti přepravoval zbraně ze Srbska do Bangladéše, oznámil v sobotu srbský ministr obrany Nebojša Stefanović. Vedení ukrajinské letecké společnosti i ukrajinské ministerstvo zahraničí potvrdily, že všech osm obětí nehody byli Ukrajinci, uvedl server Deutsche Welle. Srbský ministr také řekl, že zboží na palubě patřilo srbské soukromé společnosti a že let měl všechna řádná povolení v souladu s mezinárodními předpisy.

Na Slovensku se zřítil letoun s českou posádkou. Jeden člověk zemřel, druhý je zraněný

12. června 2022 15:43

Na jihu Slovenska v neděli podle záchranářů spadlo malé letadlo s dvoučlennou českou posádkou. Jeden z Čechů zemřel, další utrpěl těžká zranění, informovala mluvčí Záchranné zdravotní služby Bratislava Darina Schreková. Podle policie letadlo skončilo v kukuřičném poli. Ze zveřejněných záběrů vyplývá, že jde o stroj registrovaný v Česku.