reklama
CNN Prima News letecká nehoda

letecká nehoda

Výpis příspěvků ke štítku „letecká nehoda“

S hvězdnou zpěvačkou se zřítilo letadlo. Smrt „královny utrpení“ šokovala miliony fanoušků

6. listopadu 2021 00:42

Při letecké havárii o život přišla jedna z nepopulárnějších brazilských zpěvaček Marília Mendoncaová. Bylo jí 26 let. S odvoláním na brazilské úřady o tom informoval zpravodajský server BBC. Spolu se zpěvačkou při neštěstí ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zemřeli další čtyři lidé: její strýc, její producent a dva členové posádky. Příčina havárie se vyšetřuje.

Lajdácké vedení společnosti, nemocný pilot. Co stálo za úmrtím Rachůnka a dalších?

7. září 2021 08:46

Druhý pilot zvolal na kapitána Andreje Anatolijeviče Solomenceva: „Andrjucho!“ a pak už se z kabiny letadla Jak-42 neozvalo nic. Přesně před 10 lety se zřítil stroj s celým týmem hokejové Jaroslavle nedaleko řeky Volhy. Co všechno stálo za tragédií, která 7. září 2011 paralyzovala kvůli smrti reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka i stovky kilometrů vzdálené Česko?

V Nizozemsku z nebe padaly součástky hořícího boeingu, zranily dva lidi

20. února 2021 23:59

Padající součástky z hořícího motoru startujícího dopravního boeingu v sobotu v Nizozemsku zranily dva lidi. Poškozeno bylo i několik domů a aut, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Poruchu jednoho ze čtyř motorů ohlásila posádka stroje Boeing 747, který měl z Maastrichtu namířeno do New Yorku. Letadlo vzápětí nouzově přistálo v Lutychu (Liège).

Boeing 737 MAX může opět do vzduchu. Jeho havárie přišly výrobce na miliardy dolarů

18. listopadu 2020 13:47
Aktualizováno

Dvacetiměsíční zákaz létání Boeingu 737 MAX kvůli dvěma haváriím se stovkami obětí může podle amerických regulátorů skončit a letouny mohou opět do vzduchu. Náklady společnosti na nucené úpravy tohoto modelu podle CNN dosahují desítek miliard dolarů. Aféra společnosti Boeing se zapíše do historie jako jedno z nejdražších pochybení v historii soukromých podniků.

reklama