reklama
CNN Prima News letecká nehoda

letecká nehoda

Výpis příspěvků ke štítku „letecká nehoda“

V Nizozemsku z nebe padaly součástky hořícího boeingu, zranily dva lidi

Padající součástky z hořícího motoru startujícího dopravního boeingu v sobotu v Nizozemsku zranily dva lidi. Poškozeno bylo i několik domů a aut, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Poruchu jednoho ze čtyř motorů ohlásila posádka stroje Boeing 747, který měl z Maastrichtu namířeno do New Yorku. Letadlo vzápětí nouzově přistálo v Lutychu (Liège).

Boeing 737 MAX může opět do vzduchu. Jeho havárie přišly výrobce na miliardy dolarů

Aktualizováno

Dvacetiměsíční zákaz létání Boeingu 737 MAX kvůli dvěma haváriím se stovkami obětí může podle amerických regulátorů skončit a letouny mohou opět do vzduchu. Náklady společnosti na nucené úpravy tohoto modelu podle CNN dosahují desítek miliard dolarů. Aféra společnosti Boeing se zapíše do historie jako jedno z nejdražších pochybení v historii soukromých podniků.

Boeing je zodpovědný za havárie svých letadel 737 MAX, uvádí americký Kongres

Za smrt 346 lidí, kteří nepřežili havárie letadel Boeing 737 MAX v letech 2018 a 2019, může utajování informací, chybějící výcvik pilotů i velký počet konstrukčních chyb ze strany výrobce. Ve středu to uvedl výbor amerického Kongresu, který záležitost přes 18 měsíců zkoumal. Výtky se netýkají jen americké společnosti, ale také Federálního úřadu pro letectví (FAA). Boeing se prý také snažil závodit s Airbusem a úřad mu umožnil certifikaci vadného stroje.

reklama