CNN Prima News letní festival

letní festival

Výpis příspěvků ke štítku „letní festival“

Letní festivaly budou, věří pořadatelé. Připravují také menší a on-line varianty

Aktualizováno

Letošní letní festivalová sezóna by se mohla konat v tradičním duchu, věří tomu alespoň právě pořadatelé největších akcí, jako je například Colours of Ostrava či Rock for People. Přestože věří, že bude epidemiologická situace natolik příznivá, aby mohly festivaly proběhnout bez větších omezení, připravují si raději také záložní varianty.

Další rozvolňování v Česku: Festivalů se může účastnit až pět tisíc lidí

Od pondělí 22. června dochází k dalšímu rozvolňování opatření zavedených kvůli pandemii koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví ruší stanovený limit deseti metrů čtverečních na osobu a povinné rozestupy při akcích. Je možné pořádat akce s účastí více než tisíce lidí. Uvolnění restrikcí se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci netýká Frýdecko-Místecka, Karvinska a ani Prahy.

Sázavafest letos nebude, 20. ročník se uskuteční až v létě 2021

Hudební festival Sázavafest, který se měl konat ve Světlé nad Sázavou, přeložili organizátoři na červenec 2021. Akce, jejíž návštěvnost se pohybuje v desítkách tisíc, by letos nedokázala vyhovět současným omezením spojeným s koronavirem. Prodané vstupenky zůstanou v platnosti pro příští, už 20. ročník. Jeho dramaturgie by měla být stejná, jako měla být letos. Účinkovat bude i Nico Santos, který měl být hvězdou letošního ročníku. ČTK to řekla ředitelka festivalu Andrea Zdarsová. Zrušené jsou v kraji i celé republice kvůli koronavirové pandemii i další festivaly, některé přesunuli pořadatelé na září.

Festivaly Benátská!, Hrady CZ ani Okoř 2020 letos kvůli koronaviru nebudou

Hudební festivaly Benátská!, Hrady CZ ani Okoř se letos kvůli koronaviru konat nebudou. Pořadatelé Benátské! už oznámili náhradní termín festivalu, který bude od 22. do 25. července 2021. Hrady CZ konání příštího ročníku zveřejní po prázdninách stejně jako organizátoři festivalu v podhradí Okoře. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na příští rok, slíbili pořadatelé na svých stránkách.

Jsme divadla, ne továrny, křičel provozovatel Broadwaye na ministra Zaorálka

Pro velké festivaly a projekty není postupné navyšování kapacity kulturních akcí řešením, shodují se signatáři iniciativy Na rok zavřeno. Ti by chtěli od vlády jasné stanovisko či konkrétní kompenzaci, s níž mohou počítat. Kritická je situace také pro divadla, která nemají letní scény. „Vůbec nevíte, jak soukromá divadla fungují,“ osočil se na ministra kultury Lubomíra Zaorálka provozovatel Divadla Boradway Oldřich Lichtenberg v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Velké letní festivaly letos kvůli koronaviru nebudou

Velké kulturní akce, hlavně hudební festivaly s tisíci účastníky, se letos v létě v ČR kvůli koronaviru konat nebudou. Po jednání vlády to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Od 11. května se ale budou moci konat společenské, sportovní a kulturní akce s účastí do 100 osob.