reklama
CNN Prima News letní prázdniny

letní prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „letní prázdniny“

Termín očkování si dobře rozmyslete. Změnit ho není snadné a kvůli dovolené to nejde

23. května 2021 06:14

Čeká vás v dalších dnech první dávka očkování proti covidu? Pak si raději rovnou zkontrolujte, kdy máte jít na druhou. Naplánovanou ji totiž zřejmě budete mít už na dobu letních prázdnin a může se tak krýt třeba s termínem již zaplacené dovolené. S tím ale lidé mohou mít problém. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové totiž dovolená není dostatečným důvodem k posunutí termínu.

Na západě 17 stupňů, na východě skoro tropy. Česko o víkendu rozdělí studená fronta

27. srpna 2020 11:41

O posledním prázdninovém víkendu si školáci příliš tepla a sluníčka neužijí. V pátek bude přes Česko postupovat studená fronta, která přinese ochlazení a v noci mohou teploty klesnout až k šesti stupňům. V sobotu a neděli zůstane obloha zatažená a většinu území zasáhne déšť nebo přeháňky. Jen na východě republiky mohou teploty stoupat až k 29 stupňům.

Letní kina opět získávají na popularitě. Kam na promítání pod širým nebem?

6. července 2020 06:35

Letní kina patřila mezi oblíbené kulturní zážitky v devadesátých letech a poslední době opět získávají na popularitě. Především během letních prázdnin se promítá v mnoha městech i obcích a kina pod širým nebem se stávají vyhledávanou atrakcí pro chataře, chalupáře, nebo třeba obyvatele kempů a další rekreanty. Na některých místech pořadatelé zajišťují i občerstvení, půjčují deky nebo promítání spojují s dalším kulturním programem.

Metodička dopravní výchovy varuje: Letos se budou děti na silnicích pohybovat více

30. června 2020 14:54

Projekt Tým silniční bezpečnosti společnosti Bezpečně na silnicích má význam zejména v období letních prázdnin, kdy mají děti volno. Projekt by měl vylepšit povědomí o nebezpečí nejmenších účastníků silničního provozu. Metodička dopravní výchovy Markéta Novotná předpokládá, že zvláště o těchto letních prázdninách bude výskyt dětí v silničním provozu vysoký, a tak by podle ní řidiči i děti měli být opatrnější.

Je velmi těžké uživit se moderním cirkusem, řekl ředitel festivalu Letní Letná Jiří Turek

26. června 2020 11:45

I přes koronavirová omezení se nakonec některé letní festivaly uskuteční. Například v srpnu proběhne sedmnáctý ročník cirkusového festivalu Letní Letná, který bude mít ale zkrácenou podobu. Podle jeho ředitele Jiřího Turka není v dnešní době jednoduché se moderním cirkusem uživit, a tak je rád, že festivalem může takové umění propagovat.

reklama