CNN Prima News letní prázdniny

letní prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „letní prázdniny“

Nastane v Praze přes léto dopravní peklo? Podívejte se, kde můžete očekávat kolony

10. června 2023 05:49

Letní prázdniny bývají obvykle obdobím, kdy pražské komunikace ovládnou stavaři. Jinak tomu nebude ani letos a řidiči se kvůli opravám musejí připravit na řadu dopravních omezení kvůli rozkopaným ulicím. Rekonstrukce se vedle již té probíhající na Barrandovském mostě budou týkat například Karlova náměstí či Průmyslové ulice. Seznam oprav má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Opozice se obává, zda vedení města dokáže stavební sezonu zkoordinovat.

Karlovarská kolonáda má problémy. Rekonstrukce stála 95 milionů, přesto bude v létě zavřená

3. června 2023 23:11

Karlovarská Mlýnská kolonáda měla být toto léto ozdobou města a lákadlem přístupným široké veřejnosti. Uvažovalo se dokonce o střešní kavárně. Rekonstrukce historické budovy stála devadesát pět miliónů korun, jenže krátce po jejím dokončení se objevily závady, které nyní karlovarský magistrát reklamuje. Velkolepé plány se zatím odkládají.

Termín očkování si dobře rozmyslete. Změnit ho není snadné a kvůli dovolené to nejde

23. května 2021 06:14

Čeká vás v dalších dnech první dávka očkování proti covidu? Pak si raději rovnou zkontrolujte, kdy máte jít na druhou. Naplánovanou ji totiž zřejmě budete mít už na dobu letních prázdnin a může se tak krýt třeba s termínem již zaplacené dovolené. S tím ale lidé mohou mít problém. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové totiž dovolená není dostatečným důvodem k posunutí termínu.

Na západě 17 stupňů, na východě skoro tropy. Česko o víkendu rozdělí studená fronta

27. srpna 2020 11:41

O posledním prázdninovém víkendu si školáci příliš tepla a sluníčka neužijí. V pátek bude přes Česko postupovat studená fronta, která přinese ochlazení a v noci mohou teploty klesnout až k šesti stupňům. V sobotu a neděli zůstane obloha zatažená a většinu území zasáhne déšť nebo přeháňky. Jen na východě republiky mohou teploty stoupat až k 29 stupňům.

Letní kina opět získávají na popularitě. Kam na promítání pod širým nebem?

6. července 2020 06:35

Letní kina patřila mezi oblíbené kulturní zážitky v devadesátých letech a poslední době opět získávají na popularitě. Především během letních prázdnin se promítá v mnoha městech i obcích a kina pod širým nebem se stávají vyhledávanou atrakcí pro chataře, chalupáře, nebo třeba obyvatele kempů a další rekreanty. Na některých místech pořadatelé zajišťují i občerstvení, půjčují deky nebo promítání spojují s dalším kulturním programem.