CNN Prima News letní prázdniny

letní prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „letní prázdniny“

Pojede dítě na tábor? Pojišťovny nabízejí příspěvky. Částky a podmínky se však výrazně liší

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží. Řada rodičů tak řeší, kdo ohlídá jejich ratolesti – a častou volbou jsou letní tábory. Ty však něco stojí. Dobrou zprávou je, že finančně mohou pomoci zdravotní pojišťovny. Jak říkají, zájem o příspěvek každoročně roste. Zjistěte si, kolik vám na dětský tábor může přispět právě ta vaše. Nabídky se totiž liší.

Letní tábory se plní, i přes vyšší ceny. Na last minute slevu zapomeňte, říká šéf asociace

Ačkoliv do začátku letních prázdnin zbývá více než čtvrt roku, rodiče ve velkém vybírají tábory, kde budou jejich ratolesti trávit volný čas. Některé areály už dokonce hlásí plně obsazené kapacity. Stejně jako v předchozích letech se musí rodiče připravit, že si za pobyt svých dětí s největší pravděpodobností připlatí – organizátoři nejčastěji zdražují o pár stovek korun. Jak ale zdůraznil předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka, situace je mnohem příznivější než před několika lety. Přesto by podle něj rodiče neměli očekávat výhodné nabídky last minute.

Dovolené u moře po prázdninách výrazně zlevní. Kam jezdí Češi nejčastěji a kde si užít září?

Školákům skončily letní prázdniny, mnozí z nich si však během dvouměsíčního volna užili i čas strávený u moře. Jak vypadaly prázdniny z pohledu dovolených a trendů cestovních kanceláří? Vyrazili Češi za odpočinkem do předpokládaných destinací a která místa se naopak stala překvapením? Část uplynulé letní sezony redakci CNN Prima NEWS přiblížily cestovní kanceláře. Zároveň připojily tipy, kam vyrazit za „pozdní letní dovolenou“ v září.

Skončily prázdniny, začíná nový školní rok. Nejen studenty čeká celá řada změn

Na základních a středních školách v pondělí začíná nový školní rok. Po dvouměsíčních letních prázdninách usedne do lavic přes milion žáků základních škol a téměř půl milionu studentů středních škol. Na některých školách přivítají děti vedle učitelů jako každý rok i politici. České školství čeká řada změn – některé už v tomto školním roce, jiné se projeví až v dalších letech. Maturanti se chystají na státní zkoušky, k podzimnímu termínu se přihlásilo 9 100 lidí.

Volna a prázdniny školního roku 2023/24 PŘEHLEDNĚ: Kratší „Vánoce“, ale i tak si děti přilepší

Do školy se ještě nevrátili, přesto už nyní mnozí z nich odpočítávají dny a týdny do dalších prázdnin či prodloužených víkendů. Řeč je o žácích a studentech, kteří již 4. září po dvouměsíční pauze usednou znovu do školních lavic. Momentů, kdy se v pracovním týdnu vyhnou nucenému vstávání na první hodinu, ale bude celá řada. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled všech svátků a prázdnin, kdy si děti užijí volna nad rámec víkendů.

Rozlučka s létem ve velkém stylu? Pálavské vinobraní v Mikulově

Letní prázdniny jsou za námi, začíná nový školní rok a tomu jde v patách podzim. Tohle všechno může někomu působit vrásky. Přece jen se ale najdou důvody, proč koloběh času přijmout s lehkostí, možná dokonce radostí. Jedním z nich je bezpochyby Pálavské vinobraní, které ke konci léta neodmyslitelně patří. Letos se koná už šestasedmdesátý ročník. A jak je jeho zvykem, přináší možnost rozloučit se s létem všemi smysly.

Festival POHO Den nabídne zakončení letních prázdnin na pláži Karvinského moře

Letošní ročník festivalu POHO Den, který se uskuteční na nedávno upravené pláži Karvinského moře, přinese návštěvníkům pravou dovolenkovou náladu. Účastníci se mohou těšit na pohodové odpoledne plné hudby, plážových her a vodních aktivit pro dospělé i děti. Partnerem akce je skupina Prima, která nabídne aktivity s Primáčkem pro ty nejmenší, Magic Show v podání Obinna Magica, známého z pořadu Československo má talent, i ReUse Roadshow známého kutila Pepy Libického. POHO Den se uskuteční 27. srpna 2023 v areálu Lodičky Dokořán u Karvinského moře. Vstup na festival je zdarma.

Inflace zpomalila, klesla pod devět procent, shodli se analytici. Očekávají zlevnění potravin

Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent, shodují se na tom analytici. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.

Zlaté parohy v manželské poradně a okradená ježibaba. Navštivte Pohádkový statek u Břas

Kouzla, tajuplné bytosti a strašidla. To všechno můžete vidět na jednom místě – na Pohádkovém statku poblíž západočeským Břas. Ve venkovském stavení lze nahlédnout do světa skřítků, hejkalů či ježibab, navštívit divadelní představení nebo se dozvědět něco o zvířatech. Zamířili jsme tam v dalším díle pořadu Prima Česko. A vzhledem k netradičnímu pojetí pohádkového světa bude zdejší návštěva bavit i ty, kteří už takovému povídání zdánlivě odrostli.