Libye

Výpis příspěvků ke štítku „Libye“

Výrobce bomby pro atentát na letadlo nad Lockerbie je ve vazbě. Použil i československý semtex

11. prosince 2022 14:12

Spojené státy mají ve vazbě Libyjce, který údajně sestrojil bombu pro atentát na let Pan Am nad skotským městem Lockerbie, při kterém v roce 1988 zemřelo 270 lidí. Původní zprávu skotské prokuratury, o které informovala stanice BBC, v neděli odpoledne potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. USA obvinily Adžílu Muhammada Masúda z účasti na nejkrvavějším teroristickém útoku na britském území před dvěma lety.

Internetem se šíří brutální video údajné vraždy ruského žoldnéře. Vzdal se, ubili ho kladivem

13. listopadu 2022 20:23

Na ruských sociálních sítích se v neděli rozšířilo video, které údajně zachycuje zabití bývalého ruského žoldnéře, který přešel na stranu Ukrajiny. Muž je ubit několika ranami kladivem do hlavy. Podle proruských blogerů jde o pomstu za jeho údajnou zradu, napsala agentura Reuters. Jak se muž jménem Jevgenij Nužin dostal zpátky do rukou Rusů, není jasné. Podle některých informací se tak stalo při výměně zajatců, on sám tvrdil, že byl unesen.

Ukrajinci oslavují smrt ruského „Popravčího“. Žoldáka Vagnerovy skupiny zabil sniper

9. června 2022 15:28

Ruská ofenziva na Ukrajině zaznamenala další významnou ztrátu. V boji padl jeden z velitelů žoldnéřské Vagnerovy skupiny Vladimir Andonov, který byl známý zejména tím, že osobně popravoval zajatce. I proto se mu mezi Ukrajinci přezdívalo „Popravčí“. Jeho smrt přiznávají přímo ruská média. Podle všeho se stal terčem ukrajinského odstřelovače.

Poradce exkancléřky Merkelové: Dodávky zbraní Ukrajině jsou cestou ke třetí světové válce

12. dubna 2022 11:49

Dodávky těžkých zbraní Ukrajině jsou potenciální cestou ke třetí světové válce, uvedl v rozhovoru pro Německou tiskovou agenturu poradce bývalé kancléřky Angely Merkelové pro vojenskou politiku a brigádní generál ve výslužbě Erich Vad. Jakkoli je podle něj válka na Ukrajině nezákonná a strašná, je podle něj součástí řetězce srovnatelných válek z poslední doby v Afghánistánu, Iráku, Libyi či Sýrii.

Takto se za socialismu prodávaly škodovky na Západě. Režim potřeboval devizy

25. listopadu 2021 14:52

Komunistický režim bojoval prakticky od svých počátků s nedostatkem tvrdé měny nutné pro obchodování s kapitalistickými zeměmi. Kde nepomohly všemožné absurdní bartery typu české uhlí původně pro Libyi za korejské kazetové přehrávače nebo pověstný Tuzex, musel přijít prodej těch několika málo alespoň trochu konkurenceschopných výrobků na Západ. Dlouhodobě k nim patřily i vozy Škoda.