Libye

Výpis příspěvků ke štítku „Libye“

To nejlepší ze světového lázeňství: Ve Spa resortu Tree of Life věří na osud

Závěr roku pro většinu z nás bývá mimořádně hektický. V práci je potřeba dotáhnout většinu projektů, doma je zase třeba obstarat vše ohledně Vánoc a Silvestra. Není divu, že se na začátku nového roku často cítíme unavení a vyčerpaní. Tím spíš s ohledem na všechny dobroty, které k nejkrásnějším svátkům v roce patří a které jsme si pochopitelně nedokázali odepřít, protože kdy jindy, když ne na Vánoce? Je tedy nasnadě, že toužíme po pauze, která bude patřit jenom nám. Dobrá zpráva je, že si ji můžeme dopřát, třeba v Lázních Bělohrad, které jsou svou péčí o pohodu a zdraví vyhlášené po celém světě.

Symbol katastrofálních záplav v Libyi. Mrtvé do masových hrobů ukládá ve zničeném městě bagr

Záplavy na východě Libye mají podle místních úřadů již přes tři tisíce potvrzených obětí. Značná část mrtvých byla zaznamenána ve statisícovém městě Derna, kterým se v neděli přehnala řeka podobná tsunami, a to po protržení nedalekých přehrad ve vyšší nadmořské výšce. Na místě stále probíhají rozsáhlé záchranné akce, které výrazně komplikuje nejistá politická situace v zemi. Představitelé východní správy země tvrdí, že tragédie je zcela nad jejich hospodářské možnosti. O rozsáhlé zkáze informuje web BBC.

Smrtící záplavy v Libyi: Města smetly přívaly vody, mrtvých může být až deset tisíc

Aktualizováno

Tisíce mrtvých a pohřešovaných, zlikvidovanou infrastrukturu a miliardové škody za sebou zanechala bouře Daniel, která udeřila v neděli na Libyi. Bouře způsobila rozsáhlé záplavy, které už mají přes tři tisíce potvrzených obětí, a předpokládá se, že počet mrtvých dosáhne deseti tisíc, uvedl v úterý ministr zdravotnictví libyjské vlády národní stability, působící na východě země, informoval o tom list The Guardian. Tamější úřady vyhlásily na východě země stav mimořádné nouze, píše web Tageschau.de.

Prigožin se bál o život, u Lukašenka nezůstane. Expert odhadl, kam zamíří šéf vagnerovců

Pochybuji, že by běloruský prezident Alexandr Lukašenko chtěl mít ve své zemi někoho takového, jako je Jevgenij Prigožin. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl zahraniční analytik Českého rozhlasu a bývalý korespondent v Rusku Ondřej Soukup. Šéfovi žoldnéřské skupiny vagnerovců podle něj hrozila i fyzická likvidace. Nejpravděpodobnější scénář je podle něj nyní Prigožinův návrat do Afriky.

Cestou do Itálie se potápí loď s migranty, desítky se utopily. Dobrovolníci kritizují úřady

Po nehodě lodi u pobřeží Libye se pohřešují tři desítky lidí, dobrovolníci z projektu Alarm Phone informují o tom, že se utopily. Organizace viní italské úřady z nečinnosti. Lodi hrozí úplné potopení, zachránit se zatím podařilo 17 uprchlíků. Nejméně osm lidí pak zemřelo v noci na neděli také u pobřeží amerického San Diega poté, co se jejich dvě lodě převrátily. Podle serveru The San Diego Union-Tribune jsou posádky lodí podezřelé z pašeráctví. Podle agentury AP se stále pohřešuje sedm lidí.

Výrobce bomby pro atentát na letadlo nad Lockerbie je ve vazbě. Použil i československý semtex

Spojené státy mají ve vazbě Libyjce, který údajně sestrojil bombu pro atentát na let Pan Am nad skotským městem Lockerbie, při kterém v roce 1988 zemřelo 270 lidí. Původní zprávu skotské prokuratury, o které informovala stanice BBC, v neděli odpoledne potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. USA obvinily Adžílu Muhammada Masúda z účasti na nejkrvavějším teroristickém útoku na britském území před dvěma lety.

Internetem se šíří brutální video údajné vraždy ruského žoldnéře. Vzdal se, ubili ho kladivem

Na ruských sociálních sítích se v neděli rozšířilo video, které údajně zachycuje zabití bývalého ruského žoldnéře, který přešel na stranu Ukrajiny. Muž je ubit několika ranami kladivem do hlavy. Podle proruských blogerů jde o pomstu za jeho údajnou zradu, napsala agentura Reuters. Jak se muž jménem Jevgenij Nužin dostal zpátky do rukou Rusů, není jasné. Podle některých informací se tak stalo při výměně zajatců, on sám tvrdil, že byl unesen.