lidé

Výpis příspěvků ke štítku „lidé“

Zemřela slavná americká moderátorka, bylo jí 38 let. Nedávno se vdala, truchlí kolegové

Ve 38 letech zemřela novinářka z amerického Tennessee Amanda Hansonová, informovala ve čtvrtek na sociálních sítích její domovská stanice Action News 5. Reportérka a moderátorka měla začátkem týdne náhlé zdravotní potíže, zemřela na následné komplikace, doplnila stanice K8, kde Hansonová působila dříve. Oblíbená televizní tvář se loni provdala. „Byla světlem. Všem pomáhala,“ zavzpomínal na ni zdrcený bývalý kolega Justin Logan.

Sportovní svět zasáhla smrt 34leté olympioničky. Zemřít měla po plastické operaci prsou

Ve 34 letech v neděli zemřela Maricet Espinosa Gonzálezová, bývalá judistická šampionka z Kuby, přezdívaná La Mole, informovala tamní univerzita. Svoji zemi reprezentovala na olympijských hrách v Riu de Janeiru v roce 2016, zároveň byla dvojnásobnou šampionkou panamerického mistrovství. Podle místních médií měla v den své smrti podstoupit plastickou operaci prsou, načež prodělala infarkt. Příčina smrti nebyla oficiálně potvrzena.

Zemřela hvězda Star Treku. Graham zářil ve sci-fi seriálech, zahrál si i s Chuckem Norrisem

V 73 letech zemřel herec Gary Graham, známý rolí ambasadora Sovala ze série Star Trek: Enterprise či ztvárněním detektiva Sikese, jedné z hlavních rolí v populárním seriálu Lebkouni. O smutné zprávě informovala na Facebooku jeho exmanželka Susan Lavellová. Vedle dalších seriálů se objevil i v epizodní roli pořadu Walker, Texas Ranger. „Leť vysoko do nebes,“ dodala v dojemné zprávě Lavellová.

Tragédie dobrodruhů z Šaliny. Danielu zabila malárie, Pavlovo srdce to nevydrželo, píší děti

České cestovatele zasáhla smutná zpráva, na přelomu roku zemřeli dobrodruzi Pavel a Daniela, veřejnosti známí jako duo „Šalinou kolem světa“. Zemi projížděli již od dob socialismu, v posledních letech si na cestování pořídili Toyotou Land Cruiser, přezdívanou Šalina. Daniela těsně před koncem loňského roku podlehla těžké formě malárie po návratu z Afriky, Pavel zemřel 14. ledna. Informovali o tom synové dvojice na Facebooku.

Kapr na služebně i vykašlaný bramborový salát na výjezdu. Záchranáři popsali sváteční práci

Hasiči, záchranáři i policisté patří mezi ty, kteří mnohdy tráví vánoční svátky v práci místo toho, aby byli doma s rodinou. Jejich náročné profese to zkrátka neumožňují. Štáb CNN Prima NEWS vyzpovídal o podobě svátečních služeb záchranáře Plzeňského kraje. Zdravotníci popsali, jak si vytvářejí vánoční atmosféru na služebně a vylíčili humorné i tragické zážitky.

Ukrývala válečné zajatce a ničila nacistům vlaky. Zemřela „Lidla“, nejstarší česká odbojářka

Ve věku 102 let zemřela v pondělí účastnice domácího protiněmeckého odboje Ludmila „Lidla“ Slavíková. S manželem se za války podílela na sabotážích na železnici či ukrývali válečné zajatce. V odbojové činnosti pokračovala i v době, kdy byla těhotná. O úmrtí Slavíkové informovala na svém webu Československá obec legionářská (ČsOL), podle které byla nejstarší válečnou veteránkou v Česku.

Slavný zpěvák zkolaboval při koncertě, oživovali ho marně. Zůstala po něm dvouměsíční dcera

Na sociálních sítích se objevilo video zachycující kolaps 30letého brazilského zpěváka Pedra Henriqueho na pódiu během středečního vystoupení. Talentovaný gospelový hudebník po převozu do nemocnice zemřel, informovala brazilská média. Podle dosavadních zpráv šlo o infarkt, příčina smrti nicméně nebyla stále oficiálně potvrzena, informovala tamní stanice CNN.