lidé

Výpis příspěvků ke štítku „lidé“

Bookmaker: To jsem ještě nezažil, Babišovu výzvu poslechly tisíce lidí a prohrály miliony

29. ledna 2023 17:11

Výzva k sázkám, kterou šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyvěsil ve čtvrtek na sociálních sítích, byla rozhodujícím signálem pro spoustu sázejících. Hodinu poté, co příspěvek zveřejnil, jsme zaznamenali tisíce nových registrací. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák. Lidé podle něj sázeli částky od 500 korun do desetitisíců. Celkově vsadili několik milionů.

Letecká katastrofa v Nepálu: Stroj se zřítil na přistávací dráhu. Zahynulo 69 lidí

15. ledna 2023 07:41

Pátrání po obětech havárie letounu, který se v neděli ráno po cestě z Káthmándú zřítil v nepálské Pokhaře, skončilo. Pokračovat bude v pondělí. Zemřelo nejméně 69 ze 72 lidí na palubě. Mezi cestujícími bylo 15 cizinců a dva kojenci. Příčina nehody zatím není známá. Jedná se podle Reuters o nejhorší letecké neštěstí v Nepálu za posledních pět let.

Čína po třech letech covidových restrikcí otevřela hranice. Z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí

8. ledna 2023 07:35

Čína po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.

Fiala k demonstracím: Obavám lidí rozumím, organizátoři by nás ale udělali závislými na Rusku

28. října 2022 18:57

Premiér Petr Fiala (ODS) na Facebooku uvedl, že obavám lidí v neklidné době rozumí. Pokud by se ale dostali k moci lidé, kteří organizují demonstrace na pražském Václavském náměstí, udělali by Českou republiku opět závislou na Rusku, míní. Lidé při pátečním protestu zaplnili horní polovinu náměstí. Organizátorem byl Ladislav Vrábel, který podle informací v médiích čelí řadě exekucí.

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

Pro svých osm dětí vaří v obřích hrncích. Jak se v době krize žije početné rodině z Opavska?

21. října 2022 21:37

V Česku je aktuálně 17 procent rodin s jedním dítětem, 14 se dvěma a jen ve třech procentech případů mají u nás lidé tři a více dětí. Najdou se ale výjimky, jako třeba manželé ze Skřipova na Opavsku. Ti mají celkem osm potomků, a to samé kluky. Poslední se jim narodil teprve před pár dny v ostravské vítkovické nemocnici. Společnost všem někdy dělají i dvě dcery z prvního manželství otce.

Děsivé dilema samoživitelky Elišky. Musela si vybrat mezi bytem a péčí o otce, přišla o obojí

11. října 2022 13:38

Pro stále více lidí je čím dál tím obtížnější udržet si bydlení. Nejohroženější jsou samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Zdražování v kombinaci s dalšími problémy pak může řadu lidí dostat do kritické situace a někteří končí v azylových domech. Právě azylové domy potvrzují, že v letošním roce čelí obrovskému náporu.

Ruská raketa u Záporoží zasáhla humanitární konvoj. Zabila 30 lidí, čekali na příbuzné

30. září 2022 09:08
Aktualizováno

Nejméně 30 lidí v pátek zahynulo a další desítky byly zraněny při ruském raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Oznámily to ukrajinské úřady, podle kterých útočili Rusové. Okupační správa Záporožské oblasti naopak uvedla, že za útokem stojí Kyjev. Zasažení civilisté podle gubernátora čekali ve frontě, aby z Ruskem okupovaného území odvezli své příbuzné. Okupační správa této oblasti následně uvedla, že za útokem stojí Kyjev.