CNN Prima News Litvínov

Litvínov

Výpis příspěvků ke štítku „Litvínov“

Trenér Růžička v Litvínově končí. Vedení klubu došla trpělivost po sérii sedmi proher v řadě

24. října 2022 19:51

Trenér Vladimír Růžička skončil na lavičce posledního týmu hokejové extraligy Litvínova. Spolu s ním odvolalo představenstvo klubu na pondělním mimořádném zasedání i jeho asistenta Daniela Brandu. Tým převzal další Růžičkův dosavadní asistent Karel Mlejnek. Litvínov prohrál sedmkrát za sebou a získal během této série jediný bod. Naposledy v neděli na ledě Vítkovic utrpěl porážku 3:5. Na kontě má ze 14 zápasů devět bodů, o čtyři měně než třinácté Kladno.

Unikátní školící centrum ORLEN Unipetrol v Litvínově: Nahlédněte do něj spolu s námi

7. října 2022 07:50

Cílem společnosti ORLEN Unipetrol je zpracování ropy, výroba i distribuce a následný prodej pohonných hmot a petrochemických produktů. Své zaměstnance musí patřičně proškolit a vzdělat. To se děje v unikátním tréninkovém a školícím centru, které nevyhledávají jen noví pracovníci. A právě do něj jsme měli možnost nahlédnout s kamerou a teď vás jím provedeme.

Skupina ORLEN Unipetrol začne spolupracovat se sedmi start-upy

5. září 2022 18:51

První ročník akceleračního a investičního programu ChemTechNext zaměřeného na budoucnost nejen chemického průmyslu zná své vítěze. Do programu se přihlásilo přes 50 start-upů a menších firem, aby formou spolupráce se skupinou ORLEN Unipetrol získali profesionální a finanční zázemí k rozvoji svých nápadů. ORLEN Unipetrol a jeho ORLEN UniCRE výzkumně-vzdělávací centrum začnou spolupracovat se sedmi z nich a třem navíc nabídnou spolufinancování jejich projektů z oblasti průmyslové bezpečnosti, sdílení dat a robotizace výrobních procesů.

V litvínovské chemičce došlo k mohutnému výbuchu. Na místě se zranili čtyři lidé

20. července 2022 23:33
Aktualizováno

V chemickém závodě v Litvínově byli při výbuchu ve středu krátce před půlnocí zraněni čtyři lidé. Jednoho ze zraněných musel vrtulník převézt do nemocnice v Praze. Jde o velmi těžké zranění. Policie incident vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Po explozi vypukl požár, který se hasičům podařilo zastavit, oznámil Orlen Unipetrol na Twitteru. Po šesté hodině ráno byl požár téměř uhašen. Příčinou výbuchu byla technická závada na hydrokrakovací jednotce.

Sokoli z litvínovské chemičky již sedí na vajíčkách a brzy přivítají mladé. Buďte u toho!

28. března 2022 10:27

Sledujte v přímém přenosu na www.starameseosokoly.cz hnízdění sokolů stěhovavých, kteří se již dvanáct let pravidelně vracejí na komíny výrobního závodu ORLEN Unipetrolu v Záluží u Litvínova, aby tu vyvedli mladé. Samička sokola snesla v polovině března dvě vajíčka a nyní je zahřívá. Hnízdo je umístěné ve stometrové výšce na komíně teplárny T700, která je součástí největšího chemického závodu v Česku. Druhé hnízdo, umístěné na komíně etylenové jednotky v petrochemické části závodu, zatím čeká na své sokolí obyvatele.