reklama
CNN Prima News Los Angeles

Los Angeles

Výpis příspěvků ke štítku „Los Angeles“

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Dramatická emigrace či přestřelka pouličních gangů. Jak Elia Cmíral dobyl Hollywood?

Elia Cmíral patří mezi hrstku Čechů, která dobyla slavný Hollywood. Hudební skladatel v osmdesátých letech dramatickým způsobem emigroval přes Švédsko až do Los Angeles. Tam začal komponovat hudbu do úspěšných filmů jako Apartment Zero či Ronin. Spolupracoval například i s Johnem Travoltou. Momentálně však v Praze připravuje svou audiovizuální odpověď na celosvětovou covidovou pandemii.

Žena vyhrála v loterii půl miliardy. Vítězný tiket ale vyprala s prádlem

Půl miliardy korun. V přepočtu taková suma měla přistát na účtu šťastlivce, který si v Kalifornii zakoupil výherní loterijní tiket. Má to ale jeden háček – o výhru se nikdo nepřihlásil. Američtí novináři zjistili, že vlastníkem lístku je žena z okresu Los Angeles. O pohádkové bohatství ji ale připravila bizarní chyba. Vítězný tiket totiž vyprala v pračce.

Harry nechal Meghan doma a vyrazil do společnosti. Za svá slova sklidil ovace ve stoje

Princ Harry se poprvé po pohřbu prince Philipa objevil na veřejnosti. Dostalo se mu bouřlivých ovací ve stoje poté, co na charitativní akci poděkoval pracovníkům v první linii. Vyzval také Američany, aby na ostatní nahlíželi s empatií a aby byly vakcíny proti covidu spravedlivě distribuovány po celém světě. Projev přednesl na koncertě v Los Angeles, kterého se účastnili i další známé osobnosti.

Móda z Oscarů: Na červeném koberci se ukázala i Češka. Kdo se s róbou trefil a kdo ne?

Slavné hollywoodské hvězdy po měsících vyměnily tepláky a mikiny a oblékly úchvatné róby. Na předání Oscarů se v neděli po červeném koberci prošla známá jména jako Brad Pitt, Margot Robbieová nebo Reese Witherspoonová. A mezi pozvanými byla také modelka českého původu Pavlína Pořízková, která se konečně ukázala s novým partnerem – scenáristou Aaronem Sorkinem.

Letošní Oscaři se zaměří na téma pandemie. Co bude kvůli koronaviru jinak?

V noci z neděle na pondělí začne v Los Angeles 93. ročník udílení cen americké Akademie filmového umění. Kvůli pandemii covidu se letošní ceremoniál koná téměř o dva měsíce později, než bylo původně plánováno. Koronavirus rovněž poznamenal samotné slavnostní udílení, které bude poprvé na dvou místech zároveň. Letošní ročník je podle médií význačný rovněž různorodostí nominovaných filmařů.

reklama