CNN Prima News Los Angeles

Los Angeles

Výpis příspěvků ke štítku „Los Angeles“

Olympiáda 2028: Nové sporty, stará sportoviště. Co víme o letních hrách v Los Angeles?

16. října 2022 09:36

V roce 2028 to bude již potřetí, co se v americkém Los Angeles uskuteční olympiáda. Zajímavostí je, že sportovci se v řadě disciplín utkají na stadionech z posledních her, které se konaly před více než 40 lety. To by mělo přinést významnou úsporu nákladů. Z programu olympiády v Los Angeles byly prozatím vyřazeny moderní pětiboj, box a vzpírání, o zařazení naopak usilují kriket či karate.

Miliony dolarů pro vdovu po Bryantovi. Vysoudila je kvůli hrůzným fotografiím havárie

25. srpna 2022 10:38

Dva a půl roku po havárii vrtulníku vysoudila vdova po Kobe Bryantovi v přepočtu téměř 400 milionů korun. Vanessa Bryantová od časných ranních hodin dne 26. ledna 2020 zažívala situaci, do které se zkrátka nelze vcítit. Při neštěstí tehdy zemřeli její dcera Gianna a manžel Kobe – jeden z nejlepších a nejoblíbenějších basketbalistů historie. Truchlení bylo o to složitější, že losangeleští policisté i hasiči si vzájemně sdíleli fotografie z místa tragédie. Soud dal v případu narušení soukromí a způsobení psychické újmy za pravdu Bryantové, přestože snímky nikdy neunikly na veřejnost.

Zemřel režisér hollywoodských trháků. Pod taktovkou měl Nekonečný příběh či Troju s Pittem

16. srpna 2022 21:02

Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála německých filmových tvůrců se dokázal prosadit v Hollywoodu. Natočil akční filmy jako Dokonalá bouře (2000) nebo Smrtící epidemie (1995), ale i kultovní a dobrodružný Nekonečný příběh (1984). O jeho úmrtí v úterý informovala agentura DPA.

Srdce herečky Hecheové stále bije. Lékaři zkoumají stav jejích orgánů, chtěla je darovat

13. srpna 2022 15:41

Americká herečka Anne Hecheová zemřela na následky tragické autonehody, její srdce ale bije dál, uvedla její mluvčí Holly Bairdová v prohlášení pro americkou stanici NBC. Třiapadesátiletá filmová hvězda utrpěla mozkovou smrt, podle kalifornských zákonů je proto z právního hlediska považována za mrtvou. Lékaři Hecheovou nadále udržují na přístrojích, aby zjistili stav jejích orgánů. Herečka je totiž chtěla darovat potřebným.