CNN Prima News Lounsko

Lounsko

Výpis příspěvků ke štítku „Lounsko“

Stávka v továrně na pneumatiky Nexen končí. Odbory se s firmou dohodly na růstu mezd

7. února 2023 17:19

Stávka v továrně na pneumatiky Nexen Tire u Žatce na Lounsku po týdnu končí. Odbory se v úterý s vedením jihokorejské firmy dohodly na zvýšení mezd všem zaměstnancům o osm procent, a to s platností od 1. března. Součástí dohody je i kompenzace pro každého zaměstnance za loňský rok ve výši 20 tisíc korun. Oznámil to předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

Dálnici D6 zablokovala na Lounsku nehoda. Srazilo se osm aut, tvořila se kolona

28. prosince 2021 10:56
Aktualizováno

Dálnici D6 u Lubence na Lounsku v úterý uzavřela ve směru na Prahu na zhruba čtyři hodiny hromadná nehoda kamionu a sedmi osobních aut. Jeden člověk se při srážce vážně zranil, hasiči ho museli z vozidla vyprostit a záchranáři ho převezli do nemocnice. Vyplývá to z informací hasičů, policistů, záchranářů a silničářů.

Na Lounsku chybí dobrovolníci. Přírodní živly tam zničily přes sto domů

28. června 2021 18:49

Živly řádily minulý týden také v obcích Stebno a Blatno na Lounsku. Odborníci říkají, že tady nešlo o tornádo, ale o silný proud studeného vzduchu zvaný „downburst“. Domy jsou ale stejně poničené jako na Moravě. Největší rozdíl je však v tom, že na Lounsko se zatím nesjelo příliš dobrovolníků, kteří by postiženým rodinám pomohli. Opravy prý potrvají týdny až měsíce.

Českem se prohnal další ničivý vichr. Na Lounsku jsou škody v desítkách milionů

25. června 2021 11:49
Aktualizováno

Bouře značně poničila obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové původně tvrdili, že místo zasáhlo tornádo o síle F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, a nevyloučili ani vyšší stupeň. Meteorolog z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Radek Tomšů, který na místě vyšetřuje, jaký jev obec zasáhl, však odpoledne řekl, že se spíše přiklání k extrémně silné bouři s krupobitím. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.