CNN Prima News Lublaň

Lublaň

Výpis příspěvků ke štítku „Lublaň“

Většina zahraničních vysokoškoláků studium v Česku miluje. Je tu levno, shodují se

23. března 2022 01:02

O české univerzity mají cizinci každý rok velký zájem. Někteří z nich přijíždějí na krátkodobý pobyt v rámci projektu Erasmus. Jiní si troufají získat celý vysokoškolský titul na vlastní pěst. Jen loni vzrostl počet zahraničních odvážlivců o dlouhodobé vzdělávání v tuzemsku o více než osm procent. Českou republiku většinou vybírají kvůli kvalitnímu vzdělání, bezpečnosti a nízkým nákladům na život. Pro mnoho z nich je však strašákem náš jazyk.

Leo Express bude v létě vypravovat autobusy do Chorvatska

30. června 2020 14:02

Soukromý dopravce Leo Express začne od 10. července vypravovat autobusy do Chorvatska. Z Prahy bude autobus vyrážet každý pátek a zastavovat bude například v Zadaru, Splitu nebo na Makarské. Linka bude fungovat až do 12 září. Vlaky do Chorvatska v úterý odpoledne poprvé vypraví konkurenční RegioJet, už dříve tam začal jezdit také FlixBus.

Regiojet posiluje spoje do Chorvatska. Vlaky mezi Prahou a Rijekou budou jezdit denně

25. června 2020 15:41

Soukromý vlakový dopravce RegioJet bude od 11. července každý den až do konce prázdnin vypravovat vlaky z Prahy přes Lublaň ve Slovinsku do chorvatské Rijeky. Pravidelné spojení z Prahy do Chorvatska zahájí už v úterý 30. června večer, až do soboty 11. července ale bude jezdit jen v úterý, v pátek a v neděli. Dopravce to oznámil v tiskové zprávě.