Lucie

Výpis příspěvků ke štítku „Lucie“

Členové Lucie se sešli ve studiu: Lidstvo je nepoučitelné. Válka na Ukrajině není jediná

20. dubna 2022 16:24

Kapela Lucie spolu hraje více než 30 let a o fanoušky nemá nouzi. Pro ty na léto nachystala šňůru koncertů a také novou knihu. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS tři ze čtyř členů Lucie – David Koller, Robert Kodym a Michal Dvořák – prozradili, jaký mají recept na to, že spolu stále vycházejí. A okomentovali i aktuální situaci na Ukrajině.

České vánoční songy, jejichž příběhy vás asi překvapí. Za jakých okolností vznikly?

24. prosince 2020 18:31

Během svátků se česká rádia zaplňují vánočními songy a koledami. Mezi nimi je také několik, které buď nemají se sváteční tematikou nic společného, nebo se z nich stal zimní hit zcela nečekaně. Věděli jste třeba, že v populárním Medvídkovi od kapely Lucie se nesjíždí na saních sníh, ale jde o metaforu pašování a užívání kokainu, nebo že písnička Půlnoční s Václavem Neckářem původně vznikla k filmu o nádražákovi Aloisi Nebelovi?

Snad nám pondělní koncert nezruší plukovník Prymula, doufá David Koller

25. září 2020 22:31

Kapela Lucie musela letos zrušit už dvanáct koncertů. Ten třináctý je naplánovaný na pondělí v rámci festivalu Praha Září. Zpěvák skupiny David Koller doufá, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), který má mimo jiné také vojenskou hodnost plukovníka, koncert kvůli koronavirové pandemii nezruší. Koller dal už několikrát jasně najevo, že nesouhlasí s vládními opatřeními proti šíření onemocnění COVID-19. V červenci například vystoupil na demonstraci Za živou hudbu! na Staroměstském náměstí v Praze.