reklama

Chytrá světla i sedadla pro vegany. Škoda Kodiaq se dočkala modernizace

/ fotografií

Mladoboleslavská automobilka představila facelift svého největšího SUV. Škoda Kodiaq dostala mírnou úpravu vzhledu i lepší výbavu. Nejostřejší verze Kodiaq RS bude jezdit s novým benzinovým motorem, který dosahuje výkonu 245 koní. Verze Scout se už prodávat nebude.

reklama

Škoda Kodiaq je aktuálně nejstarším SUV v portfoliu české automobilky, vyrábí se od roku 2016. Proto se nyní dočkala faceliftu, který přinesl řadu drobných, přesto zajímavých změn. Už ve standardní výbavě dostane full-LED světlomety. Poprvé se za příplatek objevují také chytré Matrix-LED, které neoslňují protijedoucí vozy, i když řidič kodiaqu nevypne dálková světla. Auto dostalo také mírně upravený vzhled přídě, za kterým stojí i nové nárazníky a dekorace pro různé výbavové stupně.

Uvnitř budou k dispozici nová sedadla, jež by měla být podle Škody ergonomičtější. Po elektromobilu Enyaq se i na palubě Kodiaqu objeví ekologičtěji pojaté potahy z „veganských recyklovaných materiálů“, píše automobilka. K mání bude zvukový systém Canton s celkem deseti reproduktory, dosud jich bylo k dispozici jen osm. Ve výbavě pak nechybí ani virtuální přístrojový štít.

Scout už nebude

Škoda Kodiaq se bude nabízet v několika stylových verzích, outdoorově zaměřený model Scout už ale k dispozici nebude. „Provedení Scout nedosahovalo ani ve srovnání s verzí RS signifikantních prodejních výsledků, jeho klíčové prvky, jako třeba ochranné lišty, budou vtěleny do pokračujících variant Kodiaqu,“ řekl CNN Prima NEWS při představení vozu mluvčí Škody Zdeněk Štěpánek.

Škoda Kodiaq RS bude nově jezdit s benzinovým motorem.
Škoda Kodiaq RS bude nově jezdit s benzinovým motorem.
Zdroj: Škoda Auto

Ta nejostřejší verze Škoda Kodiaq RS se nyní bude chlubit novým motorem. Dostane totiž přeplňovaný benzinový čtyřválec 2.0 TSI s výkonem 180 kW, tedy 245 koní. Kodiaq RS dosud jezdil s naftovou jednotkou, která měla o pět koní méně, zároveň ale byla o 60 kg těžší. Dají se tedy očekávat lepší jízdní vlastnosti.

Škoda Kodiaq bude ve všech výbavových variantách dostupná od června. K mání má být v provedení pro pět i sedm cestujících. Zatím ale nejsou k dispozici ceny. Ty by automobilka měla zveřejnit později.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Lidé, kteří prodělali COVID-19, a mají tak přirozeně vytvořené protilátky, stojí před dilematem, zda není zbytečné se v jejich případě očkovat. Přestože jim již mnohdy vypršelo období 90 dnů po prodělání nemoci, hladina protilátek je u nich nadále vysoká, a lékaři jim proto často ani nedoporučují očkování. Tito lidé však mohou mít do budoucna praktické problémy, protože se nelze spolehnout na to, že například chystaný covid pas bude brát naměřené protilátky v úvahu.

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama