CNN Prima News Škoda Auto

Škoda Auto

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Auto“

Čechům chybělo v 70. letech kombi. Škodovka s italským designem se nakonec výroby nedočkala

Těžko si dnes představit, že český národ chalupářů a kutilů se kdysi musel dlouhá léta obejít bez praktického automobilu domácí výroby. Byl přitom na dosah. Velkorysé kombi z Mladé Boleslavi se do výroby nedostalo zejména z politických důvodů, chyběly ale samozřejmě také peníze. Škodovky z prototypové řady 720 z přelomu 60. a 70. let dodnes nedají automobilovým badatelům spát.

Před padesáti lety poslala Škoda poprvé auto proti zdi. Kulisy byly hodně netradiční

Zatímco dnes patří výsledky nárazových zkoušek k jedněm ze základních hodnotících parametrů nového auta, před půl stoletím šlo aspoň na pohled o celkem úsměvnou taškařici. Exportní požadavky si nicméně vyžádaly první seriózní crashtesty a proti zdi se pod dohledem pražského Ústavu pro výzkum motorových vozidel (ÚVMV) rozjela Škoda 100. Bez raketové techniky se to tehdy neobešlo.

Volkswagen svolává 100 tisíc aut. Hrozí, že začne hořet v motorovém prostoru

Automobilka Volkswagen celosvětově svolá přes 100 tisíc vozů kvůli nebezpečí vzniku požáru v motorovém prostoru. Akce se dotkne vozů značek VW, Audi, Seat a Škoda, napsal na svém webu německý deník Bild. List se odvolává na Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA), podle nějž „může nedostatečné upevnění krytu motoru vést ke kontaktu s horkými částmi a následně k požáru“. V samotném Německu se podle úřadu už objevilo 16 případů, kdy přesně taková situace nastala.