CNN Prima News Škoda Auto

Škoda Auto

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Auto“

Odplata za fiktivní anexi Kaliningradu? Rusové v Záporoží rozbombardovali autosalon Škody

11. října 2022 10:58

Rusko pokračuje v masivním ostřelování ukrajinských měst. V noci z pondělí na úterý se stalo terčem raketových útoků znovu i Záporoží. Dvě bomby dopadly na tamní autosalon mladoboleslavské automobilky Škoda a zabily jednu osobu. Lidé s trochou nadsázky na sociálních sítích spekulují, zda nešlo o ruskou odplatu za české vtipy o „anexi“ Kaliningradu.

Před padesáti lety poslala Škoda poprvé auto proti zdi. Kulisy byly hodně netradiční

12. června 2022 06:08

Zatímco dnes patří výsledky nárazových zkoušek k jedněm ze základních hodnotících parametrů nového auta, před půl stoletím šlo aspoň na pohled o celkem úsměvnou taškařici. Exportní požadavky si nicméně vyžádaly první seriózní crashtesty a proti zdi se pod dohledem pražského Ústavu pro výzkum motorových vozidel (ÚVMV) rozjela Škoda 100. Bez raketové techniky se to tehdy neobešlo.

Volkswagen svolává 100 tisíc aut. Hrozí, že začne hořet v motorovém prostoru

31. března 2022 15:24

Automobilka Volkswagen celosvětově svolá přes 100 tisíc vozů kvůli nebezpečí vzniku požáru v motorovém prostoru. Akce se dotkne vozů značek VW, Audi, Seat a Škoda, napsal na svém webu německý deník Bild. List se odvolává na Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA), podle nějž „může nedostatečné upevnění krytu motoru vést ke kontaktu s horkými částmi a následně k požáru“. V samotném Německu se podle úřadu už objevilo 16 případů, kdy přesně taková situace nastala.

Národu chatařů chybělo v 70. letech kombi. Místo řady 720 Škoda nakonec vyráběla „stovky“

19. března 2022 21:30

Těžko si dnes představit, že národ (svého času nucených) chalupářů, chatařů a všelijakých kutilů se musel dlouhá léta obejít bez uspokojivého praktického automobilu domácí výroby. Byl přitom na dosah. Velkorysé kombi z Mladé Boleslavi se do výroby nedostalo zejména z politických důvodů, chyběly ale samozřejmě také peníze. Škodovky z prototypové řady 720 z přelomu 60. a 70. let dodnes nedají automobilovým badatelům spát.