CNN Prima News Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Kodiaq“

Nový Renault Espace je i s hybridem levnější než Kodiaq. Místa má na rozdávání

Renault Espace je považován za průkopníka velkoprostorových vozů typu MPV. První generace sjela z výrobní linky už v roce 1984 a doslova pobláznila celý svět. Od té doby se na trhu prostřídal už v dalších čtyřech vydáních a prodalo se ho více než 1,3 milionu kusů. Na úspěchy svých předchůdců se nyní pokusí navázat také šestá generace, která je od základu jiná. Jde totiž o stylové SUV s hybridním pohonem, nikoliv o MPV s naftovým motorem. Může vůbec uspět? To jsme zjišťovali během prvních jízd po českých silnicích.

Škoda ve světové premiéře představila novou generaci Kodiaqu. Sdělila, kdy bude k dostání

Druhá generace Škody Kodiaq se k prvním zákazníkům dostane na konci prvního čtvrtletí příštího roku. Odstartuje na českém trhu a v Německu. Dále se začne prodávat v Polsku, Británii nebo ve Francii. Na důležité mimoevropské trhy, jako je Indie nebo nově Vietnam, se dostane ve druhé polovině příštího roku. Při světové premiéře vozu to ve středu řekl člen představenstva firmy Škoda Auto pro marketing a prodej Martin Jahn. Automobilka nový Kodiaq představila v nikdy nezprovozněném tunelu metra pod Postupimským náměstím v Berlíně.

Škoda představila interiér nové generace vozů Kodiaq a Superb. Důležitá tlačítka zůstala

Premiéra velkého faceliftu obou nejluxusnějších modelů mladoboleslavské automobilky se blíží mílovými kroky. Nastávající generace Kodiaqu a Superbu bude podle plánů výrobce poslední, ve které bude ještě možné koupit klasické benzinové a naftové motory. Po zamaskovaných prototypech, jejichž tvary jsou prakticky shodné se stávajícími modely, Škoda zveřejnila také snímky interiéru obou vozů.

Nové Škody Kodiaq a Superb naposledy dostanou spalovací motor. Značka nastínila jejich design

Den poté, co mladoboleslavská Škoda Auto představila vize nových elektromobilů a svoji obchodní strategii na několik příštích let, nastínila i podobu dalších generací modelů Kodiaq a Superb. U obou vlajkových lodí automobilky má jít o jejich poslední generace s konvenčním spalovacím pohonem. Oficiální odhalení obou velkých vozů je plánováno na letošní podzim.