CNN Prima News Madrid

Madrid

Výpis příspěvků ke štítku „Madrid“

Caravaggiův obraz za 740 milionů se málem prodal za pár korun. Do aukce šel pod jiným jménem

Madridské muzeum Prado vystavilo obraz „Ecce Homo“ z dílny mistra Michelangela Merisiho da Caravaggia, jehož hodnota je odhadována na přibližně 740 milionů korun. Dílo – dlouhá desetiletí považované za ztracené – bude k vidění až do 13. října 2024, informoval web PR Newswire. Malbu provází pohnutá historie, po nalezení totiž byla před třemi lety mylně připsána jinému umělci a v aukci málem prodána v přepočtu za 37 tisíc korun.

Lehečka je prvním Čechem, který porazil Nadala na antuce. Zkazil mu jeho španělské sbohem

Dlouhé roky platilo: žádný český tenista neporazil Rafaela Nadala na antuce, na jeho královském povrchu. Už je to ale jinak. Velké prokletí zápasů hraných na oranžové drti se povedlo prolomit 22letému Jiřímu Lehečkovi, který španělskou ikonu přemohl ve 4. kole madridského turnaje 7:5, 6:4. Pro bývalou světovou jedničku je to bolestivé i proto, že šlo pravděpodobně o jeho poslední utkání na domácí půdě.

OBRAZEM: Praha má druhou nejlepší MHD na světě. V prestižním žebříčku přeskočila i Tokio

Hodnocení veřejné dopravy umisťuje české hlavní město mezi špičku světových i evropských metropolí, přestože patří k těm nejlevnějším. Podle průzkumu, který loni provedl vydavatel turistických průvodců Time Out, má Praha dokonce druhou nejlepší MHD na světě, a je tak v tomto ohledu třeba před japonským Tokiem nebo dánskou Kodaní. Podívejte se na devět evropských měst, jejichž hromadná doprava je hodnocena nejlépe.

Poznali byste ji od skutečné modelky? Aitanu stvořila umělá inteligence a vydělává víc než vy

Má růžové vlasy, ráda chodí do fitka, sleduje ji přes 200 tisíc lidí na Instagramu, vydělává měsíčně statisíce korun a… Není skutečná. Modelce Aitaně Lópezové totiž vdechla život umělá inteligence. S nápadem na AI influencerku přišla španělská agentura The Clueless, která podle svých slov už „měla dost lidí s velkým egem“. Rozhodla se místo toho pracovat s modelkou, jež si vytvořila k obrazu svému. Z Aitany se stal tak velký fenomén, že se autoři rozhodli za pomoci umělé inteligence vytvořit novou „kolegyni“.

České deblistky ovládly Indian Wells. Krejčíková a Siniaková zkompletovaly sbírku velkých titulů

Aktualizováno

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly ve čtyřhře turnaj v Indian Wells a získaly poslední titul, který jim ve sbírce velkých deblových trofejí scházel. Ve finále prestižního podniku, který je označován za pátý grandslam, porazily brazilsko-německý pár Beatriz Haddadová Maiaová, Laura Siegemundová 6:1, 6:7, 10:7 a vyhrály i jedenáctý zápas v letošním roce.

Trosky připomínající ohnivé peklo. Jak vypadá vůz, ve kterém Grosjean přežil vlastní smrt?

Romain Grosjean má od konce listopadu roku 2020 přezdívku „Fénix“. Tehdy totiž zázračně vyšel z plameny zachváceného vozu. Ke své smůle zažil v Bahrajnu jednu z nejděsivějších nehod v dějinách formule 1, ke svému štěstí vyvázl jen s popáleninami rukou, které mu nebránily pokračovat v závodní kariéře. Ale jak dopadl zničený vůz? Veřejnost se teď může podívat, z trosek se totiž stane exponát vystavený v Madridu jako memento hororu s dobrým koncem.

Tržby Rohlíku vzrostly na téměř 14 miliard. Daří se mu v Rumunsku a vyhlíží Madrid

On-line prodejce potravin Rohlik Group má za sebou úspěšný rok. Jeho obrat loni vzrostl o třetinu na 574 milionů eur (zhruba 13,7 miliardy korun), přičemž český Rohlík se na něm podílel zhruba 60 procenty. Oznámil to zakladatel společnosti Tomáš Čupr a zároveň prozradil plány pro letošek. Firma dál plánuje expandovat v západních zemích a chce vylepšit distribuci.