CNN Prima News Madrid

Madrid

Výpis příspěvků ke štítku „Madrid“

Není na mazlení, usnadní ale život i nevidomým. Vědci vyvinuli robotického vodícího psa

24. prosince 2022 06:02

Zejména nevidomým, ale také například lidem s Alzheimerovou chorobou by měl usnadnit život robotický pes, kterého vytvořili vědci z madridského institutu ITEFI. Jde vlastně o vodicího psa, který dokáže rozpoznávat různé předměty i obličeje, funguje jako navigace nebo čte QR kódy. Informoval o tom španělský deník El Espaňol.

Dopisové bomby zaplavily Španělsko. Souvisí s válkou na Ukrajině, trhavinu dostal i premiér

1. prosince 2022 16:41

Ve Španělsku odhalili za dva dny už šestou dopisovou bombu. Jejich zaslání zřejmě souvisí s válkou na Ukrajině a mají nejspíš stejného odesilatele. Španělské ministerstvo vnitra ve čtvrtek informovalo také o zásilce, která přišla už minulý týden premiérovi Pedru Sánchezovi. Podle místních médií byly pravděpodobně všechny poslány ze španělského území. Tamní úřady věc vyšetřují jako terorismus a nařídily posílit ochranu diplomatických zastoupení a státních institucí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že dvě ukrajinská velvyslanectví v nejmenovaných zemích obdržela v posledních dnech výhrůžné dopisy.

Policie rozbila obří drogovou banku. Sídlila v restauraci a ročně vyprala miliardy korun

14. října 2022 21:46

Španělská policie odhalila zločineckou síť, která byla podle evropské policejní organizace Europol největší evropskou „drogovou bankou“. Sídlo měla v restauraci ve městě u Madridu, kde prala špinavé peníze z mezinárodního obchodu s drogami. Finanční služby poskytovala skupinám obchodujícím s drogami ve dvou desítkách zemí. Razie, při níž bylo zatčeno 32 lidí, včetně šéfa gangu a jeho právničky, se uskutečnila koncem září, Europol a španělská média o ní informovala až v pátek.